Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti válaszoltok, amikor a még...

Ti válaszoltok, amikor a még nem beszélő babátoktól kérdeznek valamit?

Figyelt kérdés

Én általában nem válaszolok helyette. Lehet, hogy bunkóság, de ha nem engem kérdeznek, minek válaszoljak?

Pl. megyünk valahová, ránéznek a gyerekre és kérdezik: 'Aranyom, hát hová mentek?' És csak néznek rám, mint borjó az új kapura, hogy miért nem mondom, hogy hová megyünk. Nem gondolom, hogy kellene.


2011. dec. 11. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, de általában én ilyenkor el kezdek gondolkodni, hogy válaszoljak-e vagy se, attól félek, egyszer válaszolnék, akkor megkapnám, hogy nem engem kérdeztek :-D

(Ezért is utálom, ha vannak a liftbe, mert az általad említett szituáció kb rendszeres. Én meg nem tudom, válaszoljak, vagy hallgassak:-D)

2011. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én csak akkor szoktam, amikor olyat kérdeznek tőle, amire illik válaszolni: "hogy hívnak", "hány éves vagy." Akkor mondom, hogy még nem beszél, hogy értsék miért nem válaszol a gyerek.
2011. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
amíg nem tud dolgokat, addig neked kell helyette megtenned. Eteted, itatod, viszed, mert nem tud menni, beszélsz helyette, mert nem tud beszélni. Inkább örülj szerintem, hoyg emberszámba veszik máris. És hogy próbálnak hozzátok kedvesek lenni. Hány éves vagy? Elég gyerekesen állsz hozzá. Én örülnék.
2011. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Én válaszolok, mert szerintem illik válaszolni. Ha pl. egy idős néni megkérdezi kedvesen, akkor én elsőre a gyerekemre nézek és neki mondom, hogy mond meg a néninek, hogy....még ha nem is tud beszélni még, de ért mindent! Ha nem válaszolsz helyette abból azt veszi le a gyerek, hogy nem kell válaszolni idegennek ha megkérdez. Ne felejtsük el, hogy értenek ők mindent, csak még a beszéd nem alakult ki!
2011. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem mindig szoktam válaszolni. És csodák csodája, amikor nem válaszolok, akkor engem kérdeznek...

De amúgy ezt a közeli hozzátartozók is csinálják. Pl a saját apja is. Hogy mit ettél ma? Jó voltál ma? Na ilyenkor nem mindig válaszolok, csak ha engem kérdez.

2011. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj ha azt látja egy gyerek hogy idegennek nem kell válaszolni, sőt.! 4-5 évesen meg arra próbáljuk átszoktatni hogy ne álljon szóba idegenekkel?

A fiam nem szereti ha idegenek molesztálják, nem áll szóba senkivel. így ha nagyon zárt a tér, inkább válaszolok helyette. De aki nekem is idegen, annak mondjuk egy válasz, és arrébb is vonulunk csendben...

2011. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én nem szoktam a kérdésre válaszolni, csak max annyit mondok, hogy még nem tud beszélni - nem nagyon szeretek idegenekkel jópofizni, még ha kedvesek is
2011. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De jó ez a kérdés! :-)

Eddig még sosem gondolkodtam el ezen,pedig valójában tényleg tök kínos a szituáció. Én mindig válaszoltam eddig,csuklóból jött ki bellőlem a válasz.


De most hogy így rákérdeztél elgondolkodtam....

Bár attól tartok,hogy ha ilyenkor nem válaszolok,akokr bunkónak és/vagy kötekedőnek néznek....

2012. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem külön lehet választani azt amikor idegenek és azt amikor közeli hozzátartozó kérdez a gyerektől. Ha idegen, akkor én elmondanám, hogy még nem beszél és ha velem folytatja a beszélgetést, állok elé. Ha pl. apa, nagyszülő stb kérdezi a gyereket, hagyom hogy beszélgessenek, még ha egyoldalú is a beszélgetés, ha mindig én válaszolnék helyette, neki az lenne a természetes és nem válaszolna soha, mert megszokná, hogy anya majd elintézi.

Ha valaki kedves, miért ne lennék én is az?

2012. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!