Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegen nyelvet jól beszélő...

Idegen nyelvet jól beszélő Anyukák! Beszéltek kicsitekhez az idegen nyelven is, azért, hogy esetleg megszokja/tanulja azt?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyit? Milyen módszerrel? Ha nem, miért nem?
2011. máj. 31. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Angolul, németül is jól beszélek, mégsem beszélek a lányaimhoz (3 éves és 4 hónapos) idegen nyelven. Szerintem ráérnek majd iskolás korukban idegen nyelveket tanulni, addig még annyi minden mást "kell" megtanulniuk, megtapasztalniuk.
2011. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves afiam, nem beszélek vele idegen nyelven. Azt gondolom, először tanulja meg az anyanyelvét, mert csak jó alapokkal fog boldogulni a nyelvtanulás (és minden más ) során.

Egy nyelvtanár, aki igen megszenvedi az anyanyelv ismeretének hiányát...

2011. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van. Először az anyanyelvet sajátítsa el tökéletesen. Három nyelvből van vizsgám, németül anyanyelvi szinten tudok pedig csak felső tagozatban kezdtem nyelvet tanulni. A franciát felnőttként kezdtem tanulni, mégis jól megy. Szerintem gyerekként nme kell őket terhelni.
2011. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi külföldön élünk, a helyi baba tévét hallgatja, hogy szokja a helyi nyelvet, a védőnő, orvos a helyi nyelven beszél hozzá, minket hall a gyerek angolul beszélni, de hozzá konkrétan sose beszélünk sem angolul sem a helyi nyelven. Tőlünk csak a magyart fogja tanulni. Azt tanácsolták, egy nyelven beszéljen a szülő hozzá, mert embereket nyelvekkel is azonosít, vagyis nem fog összezavarodni a beszédfejlődésben, tudja majd, hogy anya-apa így beszél, iskolában, orvosnál, stb. meg úgy beszélnek.
2011. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! További válaszokat is várok, és köszönök előre is!
2011. máj. 31. 19:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvtanar vagyok, nemet kozepfokum van, es egyik gyerkocomhoz sem beszelek idegen nyelven. Nyilvan, ha kulfoldon elnenk, vagy a ferjem nem magyar lenne, akkor igen. Nem erzem fontonak.
2011. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En megprobalok mindig angolul beszelni hozza mikor kettesben vagyunk ami nem gyakran van, mert a szuleimmel lakunk egyutt akik nyugdijasok. Sokat mondokazok, eneklek neki angolul. Hallottam mastol is hogy probalt csak angolul beszelni a babajahoz, de nem jott a nyelvere es az lett a vege, hogy hebe-hoba minden rendszer nelkul "angolozott" vele. Tartok tole, hogy en is erre a sorsa fogok jutni, gyakran elobb kimondom magyarul es utana megismetlem magam angolul. Ami tudom hogy nem jo. Mielott teljesen feladnam meg majd megprobalkozom azzal, hogy minden nap kinevezek fel orat vagy 1 orat, amikor csak angolul "beszelgetunk". Persze minden nap azonos idoben.
2011. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
angliaban elek mar par eve es angolul jol beszelek de nem beszelek soha angolul a 10 honaposomhoz.van egy itteni ismerosom aki litvan.a kisfia 3 eves.otthon litvanul az oviban angolul beszelnek hozza.most nehezsegekkel kuzd nem igazan beszel csak 1-2 szot.ossze van zavarodva a nyelvek miatt.ezt az itteni logopedus mondta nekik akihez jarnak.masik ismerosom aki lengyel a 4 evese angolul es lengyelul is beszel.sokszor lengyelul kerdeznek tole valamit es angolul valaszol.
2011. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm Nektek is a válaszokat! Bevallom én próbálok hasonlóan mint a 22:02 -es válaszoló, a kicsimmel Német nyelven beszélgetni, ismerek más anyukát is,aki színtén így tesz, Angolul! A napi egy óra kinevezése jó ötletnek tűnik, ezért is kérdeztem aki csinálja, az milyen módszerrel? Aki külföldön él, az természetes azthiszem, hogy otthon Magyar nyelven beszél a gyerekkel, az idegent úgyis hallja mindenhol máshol.. Én úgy gondolom,hogy javára válhat ha már pici korban ismerkedik egy idegen nyelvvel egy gyerek.. Várom még válaszaitokat, véleményeteket, tapasztalataitokat!! Köszönöm!

2011. jún. 1. 09:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom, ahogy te, a külföldön élő vagyok. Szerintem is az 1 óra tökéletes, nem véletlen vannak óvodák is, ahol már elkezdik. Csak mindig ugyanakkor, hogy tudja, az tanulás, még ha játszotok is, és akkor szerintem nem fog megzavarodni.
2011. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!