Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnál mellőzném a tejet...

Babámnál mellőzném a tejet ekcéma gyanú miatt, akkor mivel pótoljam a tejalapút, ha ő már nem iszik tápszert?

Figyelt kérdés

A héten megyünk le a dokinénihez, aki jön vissza a szabiból, találtunk egy ekcéma foltot a gyerkőcön, így addig is tesztelném, hogy nem-e esetleg a tejes dolgoktól kapta (joghurt, tejpép, túró)

Mert azóta van rajta az az egy folt a karján, mióta már csak egyszer szopizik és a többit kiegészítem a fentiekkel.


Csak vizet iszik, cumisüveget nem használ, tápszert csak keverve tudom adni, most Sinlacom van, de az kevés szerintem


Mit tanácsoltok?


2011. dec. 12. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Két tejfehérje allergiás gyerekem van (vagyis az egyik csak volt!), mindkettőnél volt pár hónapig olyan időszak, amikor nulla tejterméket kaptak. A doktornőm szerint ez nem probléma.

Ha csak "tesztidőszak", akkor semmi gondot ez nem jelent, ha beigazolódik az allergia, akkor lehet elgondolkodni azon, hogy hosszú távon szükség van-e valamilyen pótlásra, de még úgysem biztos.

2011. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni hipoallergén (H.A.) tejpépeket. Én is ezt adom mostmár a kicsinek, mert nálunk is most derült ki, hogy ekcémás.
2011. dec. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A HA-s tápszerek egytől egyig tehéntej alapúak. sajna. :o(

Ha "igazán allergiás", akkor arra is.

"Tesztidőszakban" biztosan mellőzném.

első

2011. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok: bocsi, csak azt írtam, amit én tudok és lehet hogy ez nem jó akkor, nem tudom. Nekem az orvos tanácsolta.


Szerintem, ha mentek vissza a dokihoz, kérdezd meg tőle, az a biztos.

2011. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs baj, sok tejfehérje allergia "gyanús" gyereknek/babának kutya baja nincs a HA-s tápszerrel. Aki viszont tényleg allergiás rá, annak van.

A különbség a normál tápszerhez képest egyébként a készítési eljárásban van, a HA-s cuccoknál speciális módon széttrancsírozzák a fehérjéket, amik attól könnyebben emészthetővé válnak, de ettől még jelen vannak benne.


Ha allergiás rá a gyerek, és nem "csak érzékeny", akkor az is kiüti...

2011. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kevés a Sinlac. Bár lányom nem tejérzékeny, de nem volt hajlandó semmiféle tejterméket enni, inni, és a tápszert sem fogadta el. Így a doki a Sinlacot ajánlotta nekünk. S fontos volt, hogy minden nap egyen húst (gondolom már elmúlt a babád fél éves).
2011. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt egyébként nem írtad, hogy mennyi idős a baba és miket eszik már?

Mert ha nagyobb, akkor nem feltétlenül kell neki tápszer. A Sinlac egyébként jó, az növényi alapú (gasztrodoki velem közölte, hogy "azt nem is soroljuk a tápszercsaládba")

2011. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mi is sinlacot kaptunk, rendesen tápszernek készítettem el, jó hígra, imádta a fiam :) aztán persze mikor elkezdtük a hozzátáplálást akkor pépet is csináltam belőle, sok gyümivel :)



egyik válaszoló írta, hogy HA-s tejpép is jó, ez nem így van. akkor lehet csaj ilyen adni ha nincs gyanú tejallergiára de a családban van allergiás.

ha kis gyanú is van akkor semmi tejpép, tápszer, HA-s vagy nem HA-s az mindegy, mindkettő tehéntejből van.


van még a rizstej, azzal is lehet próbálkozni, meg mandula tej is, én nem ismerem ezeket mert a fiam 10 hónapos korától kaphatta a tejtermékeket

2011. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, elfelejtettem írni, hogy 10 hós lesz a gyermekem. Nem hinném, hogy allergiás lenne a tejre, mert nem ütötte ki, kapott már sima tejpépet, joghurtokat, imádta, csak az az ekcéma folt azóta van ott a karján, mióta (8 hós kora után kezdődött), szóval, mióta bevezettem neki a többi tejalapú termékeket. (tejpép, joghurt)


Védőnőm ma HA-s tejpépet javasolt, nem tudom.


Húst eszik, igen, imádja a főzelékeket.

Sinlacot is eszi, nem sokat egyszerre, de csak abból nem tudok egy nap 500 ml-t adni.


Doktornő a hét közepén lesz (már múlt héten sem volt és annyira kellene most a segítsége)

:(

2011. dec. 12. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Hülyeséget mond a védőnő, valóban nem jó a HA, hogyha valóban allergiás rá.
2011. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!