Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy egyen...

Mit csináljak, hogy egyen végre normálisan?

Figyelt kérdés

Már kezdek idegileg teljesen kikészülni mert a 13 hónapos fiam mondhatni éhségsztrájkba kezdett.Nem hajlandó reggelit enni ma már ebédre is csak 4 kanál rakott krumplit evett aztán ennyi.Reggelire mindig tejberizspépet kap mert sem a tápszert sem a kakaót semmi ilyet nem akar.Eddig sem volt valami nagy evő de mostanában már jó ha 3 kanállal megeszik.tízóraira joghurtot kap vagy túróstáskát tejszeletet azt megeszi általában aztán jön az ebéd....amit nagyon szeret az a paradicsomos dolgok de ugye minden nap nem adhatok neki azt.Próbálok nagyon változatosan főzni de egyszerűen semmi nem jó se pépesítve se darabosan sehogy!Délután gyümit eszik vagy valami pékárut este ismét tejpép csak másik fajta.6-kor vacsizik és 7-kor már alszik is másnap reggel 7-ig tehát nem hiszem el, hogy nem éhes.

Mondjátok meg mi a hiba mit csináljak másként.Arra gondoltam, hogy megvonok töle minden édes dolgot de akkor meg semmit nem fog enni.Mit csináljak?


2011. dec. 12. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát az tuti hogy egy tejszelet egy nagyszelet tejszínestortával egyenlö, ezek a péksütik meg amiket ideírtál tuti 200kalória felett vannak töménycukrok.


talán valamivel jobb étkezést kellene bevezetned neki, amivel vitamint is kap. pl rakotkrupli nem egy ász, amiben zsír meg keményítö van nagyrészt, zöldséget mikor eszik?


reggelire adjál neki kiflit mondjuk, vagy vajas kenyeret. próbálj több féle tejpépet. nekem a lányom már megeszi ha tejbe teszek neki pelyheket ami kb 15 percet ázik és nem kemény már.


ebédre esetleg fötzödség, hússal valami finom szósszal, nem száraz, egészséges. joghurtból naturjoghurt, gyümölccsel, ha a gyümölcs nagyon savanyú ahhoz egy aprócksa cukor.


szerintem egyszerüen felfújod olyan ételekkel amik elterítik és esze ágában sincs mást enni.

de ehhez a ti étkezéseteket is át kell állitáni, és tudatosan kerülni túrórudit, tejszeletet a boltban. (ezekböl nem lesz hiány mert nagyszülök néhanapján így adhatnak neki, hozzánk évi 4 alkalommal jön nagyszülö, akkor van túrórudi amit hoznak, így nem tiltom öket, de én nem adok ilyet nekik)


szóval kicsit olvass utánna kisgyermek étkeztetésnek.

2011. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Minden nap húst kap a rakott krumplit is abból csinálom neki plusz van benne brokkoli sárgarépa sajt is.A reggelivel kapcsolatban hiába próbálom neki adni a kenyeret virslit semmi nem érdekli.Tejszeletből mindig csak felet kap.Most a doki javaslatára próbáljuk adni a Béres cseppet étvágyjavítóként remélem hatni fog.
2011. dec. 12. 13:03
 3/13 xStefix ***** válasza:

Az első kérdés: miért nem eszik szerinted "jobban"? Beteg, nem ér rá vagy talán a foga jön?

Mert nem minden esetben kell kívülről belenyúlni.

2011. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem beteg és nem jön foga sem.
2011. dec. 12. 13:19
 5/13 anonim ***** válasza:

elsö vagyok,


de pont az a bajod hogy amit egészséges kaját adsz abból keveset vagy semmit nem eszik.


egyszerüen a félszelet tejszeletet is hagyd el, legyen az étkezések között (nasi nélkül, egy harapás tejszelet is nasinak számít ) legalább 3 óra és amit normális kaját fözöl megfogja enni. ha többet nem eszik már az sem baj, ha legalább délben eszik normális kaját.

2011. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xStefix ***** válasza:

Ez csak fél válasz. :)

Akkor mi a gond?

2011. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én így etetném:

7-kor felkel,akkor pékárú,vajas kenyér,kalács

tízóra:gyümölcs

ebéd:főtt étel,ha a paradicsomost szereti,akkor adj azt

uzsonna:joghurt

vacsora tejpép

próbálj neki adni valami vitamint,nálunk a marslakócskák szirup bevált,egy éves kortól adható

ebédre próbálj ki esetleg krémleveseket reszelt sajttal.(brokkoli,cukkini,karfiol,burgonya stb.tehetsz bele tejfölt,és reszelt sajttal adhatod,így tápláló,könnyű enni,és tej féleség is van benne.a zöldség is megvan a fehérje is és ha főzöl bele 1-2 szem krumplit akkor a keményítő,szénhidrát is.)

így elég a tejbevitel a joghurtból és a tejpépből

nasi nincs,csak ha nagyon jól eszik ebédet,és csakis ebéd után.akkor mehet fél tejszelet vagy rudi vagy valami.

2011. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sosem volt nagy evő ahogy az elején is írtam inkább úgy mondanám, hogy 2-3 napig szépen eszik aztán 5 napig alig akar valamit enni.Jobbnál jobb kajákat főzök neki tényleg mindig figyelek rá, hogy az ebédjében legyen hús és vitaminként zöldségek is változatosan.Amikor paradicsomos kaját csinálok azt mindig megeszi de ha nincs paradicsomszósz benne akkor max 5 kanál és többet semmit.Reggelire is hiába próbálok adni bármit nem hajlandó enni.
2011. dec. 12. 14:02
 9/13 anonim ***** válasza:
a gyerekek általában tudják,hogy mi hiányzik a szervezetükből.ha a paradicsom kell neki,adj azt.sok benne a vitamin,semmi baja nem lesz,ha minden kajájába teszel azt.főzz paradicsom levest rizzsel vagy betűtésztával vagy tegyél bármibe azt,ha úgy szereti.majd sokat fog még változni.és ne idegeskedj.tudom,könnyű ezt mondani,de ezeket én is átéltem.aztán amikor már nem foglalkoztam vele,akkor megjött az étvágy.a vitamin amúgy tényleg segített nála
2011. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kb 1 hete kezdtük el a Béres cseppet de sajnos még semmi eredmény.Az éjszakáink is borzalmasak legalább 10-szer ébred éjjel az elmúlt 3-4 napban.Én is azt hittem a foga jön de beduzzadva nincs az ínye.Az bánt a legjobban, hogy minden délelőtt elmegy a főzéssel amit annyira szívesen csinálok és aztán általában a kukába végzi az adagja.:(
2011. dec. 12. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!