Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13hós lányom nem hajlandó...

13hós lányom nem hajlandó rendes ételt enni, hiába próbálkozom, mindent kiköp. Bármilyen étel is az. Ha eszik is belőle csak nagyon minimális mennyiségeket. Mit lehetne, hogy a hasonló korú gyerekekhez megfelelően egyen normálisan, ne csak cicit?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

NE engedd szopni, és ha nem eszik, hagyd éhesen. A második-harmadik étkezésre már nem lesz gond.

De éppen az ilyen bajok megelözése miatt nem aszabad eddig várni a rendes kaja bevezetésével.Ennyi idösen már gyakorlatilag azt kellene ennie, mint nektek.

2010. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Marhaság! A gyerek nem olvas szakirodalmat, ő ösztönösen tudja mi a jó neki.

Mit értesz az alatt, hogy a többi hasonló korú gyerek? Az én lányom 15 hónapos koráig csak szopott, beteg sosem volt, jó húsban van. És nagyon sok ilyen gyerek van, nem szabad nekik erőltetni az evést. Az anyatej a legjobb nekik, örülj, hogy még tudod szoptatni.

Tudom most egy csomóan le fognak hurrogni, de nekem a gyerekorvos is azt mondta: Örüljön, amíg szopik, nem kerül semmi káros anyag a szervezetébe.

Én is aggódtam a vitamin meg vashiány miatt, azt mondta, ha én kiegyensúlyozottan étkezem, akkor a gyereknek sem lesz baja.

2010. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha azt akarod, hogy egyen tényleg el kell választani!

Az én fiam (most már tudom) szabályosan éhezett 1 éves korától. Jóformán csak szopni volt hajlandó. 9 hónapos korától 17 hónapos koráig 1 kg-ot hízott. Alig evett pár falatot. Aztán 17 hónaposan elválasztottam, mivel már éjszaka óránként kért enni, nappal is sokat cicizett.

Azóta eltelt 2 hét, s a fiam annyit eszik egy evésre, mint idáig 1 hét alatt. Végigalussza az éjszakát, jókedvű.

Már nagyon bánom, hogy nem választottam el korábban.

Amúgy a nagy gyerekeim maguktól abbahagyták a szopit 9 hónaposan.

2010. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a környezetemben lévő ilyen korú gyerekek már mindent szépen esznek,ő pedig nem hajlandó..ha húst eszünk maximum3falat és köpi ki.Ha levest,esetleg sikerül 1egész répa,pici krumpli,de ennyi,így a többi kajánál is,bármiről van szó.Erőltetni én sem akarom,de azért jó lenne normális ételeket is enne,mert a napi legalább5 szopi már borzasztóan fáj,lévén 12foga van..nem kellemes,de tűröm,csak ehetne már szilárdat is.
2010. jún. 21. 20:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy a második válaszolót cáfolom, mivel pont a fiam vérszegény lett, s mivel nekem migrénem lett a szoptatás alatt, még "mérgeztem" is a gyógyszerekkel.

utolsó

2010. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,és elválasztani minél könnyebben hogy lehet?/védőnőm azt tanácsolta,hogy 2napra vigyem el a mamához ahol nincs cici,de ezt drasztikusnak tartom,nem tudnám megtenni/én tényleg örülök,hogy eddig szopizott,de mégis csak 13hósmúlt már..
2010. jún. 21. 20:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Én úgy választottam el, hogy reggel szopizott, s utána már nem kapott cicit. Az első nap sokat hisztizett, de muszáj volt kitartanom. Az éjszaka 2-szer ébredt kb. először 10 percet üvöltött, másodszor 5 percet. Felvettük, sétáltunk vele.

Majd másnaptól max. 1-szer ébredt, kicsit hozzámbújt, s aludt tovább. Napközben már kevésbé kérte. Gyakorlatilag 3 nap alatt teljesen átállt, s ESZIK, végre eszik a fiam!

S nem utolsó sorban alszik éjszaka.

2010. jún. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Egykorú az én kislányom a tiéddel, ő is 13 hónapos múlt. Nem szopik, de szintén alig eszik. Múlt héten alig bírtam belekönyörögni a kis ebédjét. Reggel és este tejitalt kap, de minimális amit megiszik, 100-120 ml.

Tízóraira eszik(felvágott, virsli, pékáru, joghurt stb),

Ebédre alig-alig. Uzsonnát is ímmel-ámmal. Most 9 kg és 81 cm. Szóval vékonyka. Jaaaa és csak 4 foga van, így a rágás is sokszor még gondot okoz.

Bocsánat, nagyon én nem tudok segíteni, csak kontrázok, hogy nálunk is evési gondok vannak. A tiéd azért "jó húsban van"?

2010. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15hónapos és nagyon rossz evő volt.Minden falatot kiköpött,forgatta a szájában.8foga van.Ujra elkezdtem neki turmixolni és így mindent megszik.Evés után kap nem turmixoltat,kekszet bármit,hogy tanuljon rágni.Mióta turmixolom és igy etetem a dokinő is megjegyezte,hogy kipofásodott.
2010. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok,3szor szopizik.
2010. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!