Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakeksszel kapcsolatban?

Babakeksszel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
6 hónapos fiamnak adhatok babakekszet gyümibe áztatva? Hipp-et vettem, de rá van írva, hogy nyomokban dióféléket, és tojást tartalmazhat. Ez nem baj?
2011. dec. 12. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan minimális mennyiséget tartalmazhat, hogy azt meg sem érzi a szervezete. Ha arra gondolunk, hogy korábban már a kéthetes babának adták az almalét, aztán fokozatosan a többi ételt, akkor ma valahogy túl van misztifikálva ez a hozzátáplálás-dolog. Pár éve a fiamnak egyéves koráig nem volt szabad glutént adni, most meg kezdjem el négy-, de legkésőbb hathós korban a glutén adását a lányomnak. Nem tudom...

A kislányom hat hónapos kora óta kap babakekszet (HIPPet is), és semmi baja tőle. Szerintem ennyi idős babának már nyugodtan adhatod.

2011. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is adtam a fél éves lányomnak már, örömmel nyammogott rajta. :D

2011. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
100%

Ha nincs allergiaveszély rá nézve, akkor adhatod.

Egyébként a glutént továbbra is csak 6 hótól érdemes adni, a 4 hós ajánlás nem egészen korrekt.

2011. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hát elmúlt már 6 hós, akkor adok neki!
2011. dec. 12. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért van az ráírva, mert olyan gyárban gyártják, ahol diót és tojást tartalmazó ételeket is. Óhatatlanul belekerülhet, de nagyon minimális mennyiség.
2011. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ahogy az utolsó írta, dióféléket feldolgozó gyárban készült...
2011. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!