Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok segíteni gyed alatti...

Tudnátok segíteni gyed alatti munkaviszony megszünésével kapcsolatban? Részletek lent

Figyelt kérdés

2007 jún óta dolgozom a cégnél 2008ban elmentem 2 év gyedre 2010ben visszamentem dolg ismét terhes lettem 2011jún gyeden vagyok. a munkahely megszűnik kivonul MO.ról DE mindenkinek közös megegyezést kell aláírni!!

Ilyenkor jár e a passzív gyed? illetve ha vki járt ilyen cipőben mennyit lehet "kérni" a munkáltatótól hogy aláírjam neki a közös megegyezést?


2011. dec. 7. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Olyan nincs, hogy közös megegyezést kell aláírni.

2. Passzív jogon jár tovább a gyed, addig, ameddig eredetileg járt volna. Viszont itt mérlegelni kell azt is, hogy ez a passzív idő csak egy későbbi tgyásnál fog számítani, de ott is kell majd élő munkaszerződés. Se álláskeresésinél, se későbbi gyednél, semmi másnál nem számít bele.

3. Ha lejárt a gyeded vagy igényled a gyest vagy mehetsz munkanélkülire, ez utóbbi a jelenlegi szabályok szerint 90 napig jár.

4. Amit kérhetsz: amennyit akarsz :) Én minimum elkérném a szabis pénzemet (amennyit a gyerek 3 éves koráig összegyűjtenél + 1 hónapra járót), a végkielégítésemet (2 havi), a felmondási pénzemet (1,5 hónap). És persze ha a te céged fizet pl. cafeteriát a gyed alatt, akkor azt is forintosítanám.

2011. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ


Egyenlőre több gyereket nem szeretnénk, ugyhogy mind1 h mibe számít bele ha van passzív gyed..

És sajna alá kell írni mert kivonul és csak miattam mert nem írom alá nem tartják fent a céget, mindenki kap pénzt DE nem tudom mennyit ugye erről senki nem beszél,

Azt mondták h ami jár az 2 havi (végkielégítés) szabbi pénz , de hogy ezenfelül tudok e még kihúzni belőlük pénzt vagy nem, mert ugye ha bíróságra vinném ott ők buknának és kéne fizetniük...

2011. dec. 7. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy ők össz-vissz 2 havi pénzeddel le akarják rendezni? Hát van bőr a képükön, az biztos. A minimum, aminél már szóba állnék velük az az 5 havi pénz. Ha a szabályos eljárást nézem, akkor a rendes felmondás a mérvadó. Ez viszont csak a gyerek 3. életévének betöltése után lehetséges, úgyhogy mindent úgy kell nézni, mintha 2013. decembert írnánk és most közölnék veled a felmondást.

Szóval a minimum az, hogy jár durván 1 évnyi és 1 hónapnyi szabid (ez kb. 1,5-2 havi bér)

Végkielégítés: 2 havi bér

Felmondási időre járó bér: 1,5 hónap

2011. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2011. dec. 7. 16:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy kötelező a közös megegyezést aláírni. Igaz, GYED alatt elvileg csak úgy lehetne felmondani, de ha megszűnik a cég, akkor lehet egyoldalú felmondás is.
2011. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!