Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok 3 és fél hónapos...

Adhatok 3 és fél hónapos kislányomnak alma-áfonya bébiételt (HIPP)? Ha mégsem lehet akkor mi legyen a következő? Szeretném ha változatos lenne az étrend.

Figyelt kérdés
Már kipróbáltuk az almát,banánt,őszibarackot,répát,krumplit, sütőtököt, kőrtét. A narancsra illetve a sárgabarackra úgy tűnik allergiás, a többi ételre jól reagált és azóta jó a széklete.

2011. dec. 12. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3.5 hósan már ennyi mindent evett? o.O Hát egy kicsit még nagyon korai. Egyébként adhatsz neki nyugodtan, ha már így eteted, az 4 hótól való.
2011. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél hónapos babának még nincs szüksége a változatos étrendre. Kizárólag tejre van szüksége, ha nincs anyatej, akkor tápszerre.
2011. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
3,5 hónaposnak anyatejre vagy tápszerre van szüksége.hány hónaposan kezdted,hogy már 9 fajta gyümölcsöt kipróbáltál?egy hónaposan?ráadásul a bogyós gyümölcsöt 1,5 éves kortól javasolják,a citrusfélék meg nagyon allergének.Csak gratulálni tudok.Természeti nép gyermeke vagy?vagy hova sietsz?nem ehet még szerencsétlen csecsemő egész életében eleget?Jól tönkre vágod az immunrendszerét.
2011. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az orvosom javasolta mivel a kislányomnak nem volt széklete a tápszertől és lázmérőzni kellett. Azóta van széklete mióta kapja ezeket! Egyébként 3 hónapos kórban kezdtem el etetni vele.
2011. dec. 12. 16:35
 5/19 anonim ***** válasza:
maximum olyan ételeket adnék neki amik 4 hónapos kortól adhatóak az még belefér....
2011. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És nem adtam neki olyan ételt ami másfél éves kórtol való, csak olyat ami 4-től...
2011. dec. 12. 16:37
 7/19 xStefix ***** válasza:
83%

Ójaj.

Akkor sem szilárd ételeket kellett volna elsősorban javasolni, hanem másfajta tápszert és egyéb székelést segítő módszereket! A hajtó gyümölcsök és így a korai hozzátáplálás lett volna az utolsó, amit ki kellett volna próbálnod. Nagyon nem jó tanácsot adott az orvosod, mégha látszólag be is vált!

Arról nem beszélve, hogy alig 2-3 hét alatt annyifélét adtál már neki, amit más gyerekek 1-2 hónap alatt ismernek csak meg. A narancsot meg, jóég, 1 év alatt nem adjuk még üvegesben sem, mert nagyon erős allergén! De utólag már láttad te is...

De ha már itt tartotok, akkor legalább nem kéne továbbra is arra törekedned, hogy még ennél is többfélét kapjon - pláne ha egyes ételekre már allergiás is. Minden egyes újabb étellel csak tovább terheled a kis emésztését, még ha nem is lesz látható tünete. Kizártnak tartom, hogy jót teszel neki ezzel hosszú távon is.

Mindezzel nem kritizálni akarlak, de szerintem nagyon nem jól csinálod, akárki is tanácsolta akármilyen okból. És melegen ajánlanám neked, hogy nézegess hozzátáplálási táblázatokat, mert azokban teljesen más időpontok vannak megadva, mint amiket te gondolsz vagy ami az üvegen van. (Az üveges táplálás hátrányairól most nem is beszélve.)


dietetikus-hallgató

2011. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Tény, hogy mind 4 hónapos kortól adhatóak. Azt viszont hozzátenném, hogy a babáknak ÁRT a "változatos" etetés! Nekünk a védőnő kifejezetten kihangsúlyozta ezt... Minimum 4-5 napig ugyanazt az ételt kell adni neki, hogy a gyomra hozzászokjon. Fokozatosan kell hozzászoktatni az ételekhez, az első nap új ízből csak 3-4 kanalat adni neki max és tápszert utána. Ha már a főbb ételek (alma, őszi, répa, burgonya) be van vezetve, akkor utána egy egész adagot megehet az új ízből ha ehhez kevered.


Akárhogy is számolom 9 ízt adtál neki, 3 hónapos korától, tehát kb 2 hét alatt. Nagyon nagy ostobaságot követtél el!

Az normális, ha a baba 4-5 naponta kakil csak. Hőmérőzésről is hallottam, de általában a hozzátáplálás miatt kell, mert még nem szokta meg teljesen a kicsi szervezete.

Az orvos pedig egy idióta lehetett. Nálunk a fiam 2 ÓRÁNKÉNT evett tápszert, holott 3-4 óránként kellett volna és nem szólt semmit az orvosunk, emellett 4 naponta kakilt csak nehezen. Ne haragudj de én azt javaslom azonnal válts orvost!

2011. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Most akkor mit javasoltok? hogyan tovább? Adjam továbbra is ezeket és ne adjak neki új ételeket? Reggelire szoktam gyümölcsöt, ebédre zöldséget, és utána még 2szer tápszert. Egyébként egész kicsi kora óta adom neki a duphalacot ami meghajtotta és volt széklete tőle de az orvos az mondta hogy 3 hónaposan már elkezdhetem adni ezeket az ételeket hogy ne keljen mindennap szirupot adni neki.
2011. dec. 12. 16:58
 10/19 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Én ezt a táblázatot követem:

[link]

2011. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!