Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves "étrend"? Tudom sok...

1 éves "étrend"? Tudom sok ilyen kérdés volt/van, de persze most nem találok egyet sem.

Figyelt kérdés

Érdekelne, kinek mit eszik az egy éves körüli babája egy nap, kb, hogy néz ki. Nálunk reggel szopi, tízóraira rizspép+gyümölcs, ebédre főzelék, uzsi1 szopi, uzsi2 joghurt, vagy krémtúró, vagy Danonino, vacsora tápszer.

Csak 4 foga van úgyhogy nagyon darabosat nem tud, nem szeret enni, azért próbálgatom a parizeres kenyeret és hasonlókat is. Majd most fogjuk kipróbálni a tejitalokat, amit pl DM-ben lehet venni, azt pl lehetne uzsira adni? Érdekelne, hogy másnál hogy megy, akár anyatejes, akár tápszeres a kicsi. Előre is köszi,


2011. nov. 17. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

szia

a reggeli szopikázás elég neki?..bár az én babám 5 hós korától tápszeres volt mert nem szopizott fejtem neki születésétől, de elapadt és onnantól hozzátápláltam

ha nem haragszol nem beleokoskodni akarok, de elég neki a reggeli anyatej? ha sok tejed van biztos..bár kétlem,.

a köztes ételek mint a joghurt ..hááát. nem tudom igazából keveslem bár attól függ mikor van vacsira tászer neki adva,de ha szopi is van uzsira akkor biztos elég neki.nem tudom mennyire jó étvágyú a babád, .

a tejitalról annyit hogy

én Mildibé junior gyerekitalt adtam neki kb 15 hós koráig

tápszer kiegészítőként, de azzal nem lakott jól, olyan mintha megivott volna 1 pohár tejet mellé adtam neki még vajas kenyeret vagy bármit..nem sokat de kellett neki.

ahogy a nevében is benne van TEJITAL nem tápszer..

de egyébként hasonlókat evett a kislányom ennyi idősen

csak ő nem szopizott helyette tejitalt kapott jogurttal vajas kenyérrel vagy bármi mást

most 20 hónapos


bocsi hosszú lett :)

2011. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Reggeli gyümölcs keksszel és ebbe keverek egy kis tápszert (mert ezt nem hajlandó már elfogadni, sem a tejitalt)

Néha kenyérfalatkákat kapott reggelire sajttal, sonkával, paradicsommal.

Tízórai joghurt vagy Danonino vagy kockasajt.

Ebéd valamilyen főzelék hússal, vagy az amit mi eszünk.

Uzsonna krémtúró vagy joghurt vagy túró gyümölccsel.

Vacsora vagy Sinlac pép, vagy amit mi eszünk.


Ő 1 éves kora óta nem iszik tápszert. A tejital az olyasmi mint a tápszer, úgyhogy az nem uzsira való szerintem. Inkább reggeli vagy esti itókának jó.

2011. nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a kezecske, még azért várok hozzászólásokat :)


Úgy néz ki elég neki a tejcsi...80 cm és 11 kiló , és még egy hét van a szülinapjáig, úgyhogy úgy gondolom elég. Amiatt is tettem fel a kérdést, mert 1 héttel ezelőttig a tízórai etetésnél és a déli főzeléknél úgy csináltam, hogy lefejtem a tejcsit és azt is odaadtam neki délután valamelyik uzsira..de ezt most abbahagytam és hát ugye most már "nagyfiú" :) és szeretnék minél több "rendes" kaját adni. Akkor kipróbáljuk majd a tejitalt is vagy reggelire, vagy vacsira. Köszi!

2011. nov. 17. 19:43
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

A tejital valóban nem tápszer, de nem is főétkezésre való. Lányom azt a kaják mellett issza, általában csak este (máskor nem kell neki).

Hasonlóképp eszik, mint a második válaszolónál. Reggeli gyümölcs vagy kenyér valamivel (sajtokkal, felvágottakkal).

Ebéd főzelék, vagy sült húsok rizzsel vagy hát amit mi eszünk.

Uzsonnára joghurtot, gyümölcsöt, sajtot, túrót szokott kapni. Vacsorára pedig vagy megint valami főételt vagy szintén kenyeret valamivel, vagy esetleg joghurtot, ha uzsira nem azt kapta. Lefekvés előtt pedig egy kis tejital vagy tápszer.

2011. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

13 hónapos,de már minimum3 hónapja ezeket eszi:

Reggel szopizik az ágyban, aztán felkelünk, reggelizünk, bundás kenyér, vagy sima vajas, sonkával, paradicsommal,sajttal, esetleg vajas kalács vagy sajtos omlett.Tízórai banán általában, nagyon szereti, vagy szőlő,körte, esetleg keksz mellé.Ebédre főzelék husival vagy leves gríznokedlivel,husival(pl borsó levest nagyon szereti).Uzsi zabpehely almával,fahéjjal, vagy más gyümivel(meleg vízben megdagad a zabpehely, nagyon fini),vacsira szintén valami kenyérféleség, vagy tegnap pl tortillát kapott(itthon készült)kukoricával,sajttal,paradicsommal.Ezután fürdés és utána még szopizik, így alszik el.

2011. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
ja, a joghurtot,túrót valamiért nem szereti kisfiam...utolsó voltam
2011. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy bekérdezek: de ki az akinek nem tetszik, ahogy más eteti a gyerekét?

Nem baj, pontozgassatok csak, csak kíváncsi vagyok, hogy a felsorolt válaszokból mi volt a rossz? Mi a baj? Mit nem szabad adni a gyereknek? Mit kell másképp csinálni?

2011. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki pontozgat, én mindenkinek zöld kezecskét raktam, hisz ez volt a célom, hogy minél többfélét halljak, hogy így kapjak ötleteket. Még egyszer köszi mindenkinek!
2011. nov. 17. 20:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, téged nem "nyasztatnak" folyton, hogy mekkora a babád?A 13 hónapos kisfiú anyukája vagyok, fiam is 80cm, 11 kg, és mindig hüledeznek az emberek, hogy mekkora...pedig szerintem nem olyan kirívóan nagy...
2011. nov. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
:D de igen, nem ismertem azt a szót, hogy "zsufa"..de most úton-útfélen "milyen zsufa ez a gyerek", vagy "háát látszik, hogy nem éhezik" meg ilyenekkel fárasztanak :) most már röhögök rajta, rákérdeztem a védőnőtől és a dokinénitől is mindketten azt mondták, hogy teljesen a normális súlykategóriában van. Mondjuk a fiam 3960 grammal született, úgyhogy fura lenne, ha kisebb lenne az átlagnál :)
2011. nov. 18. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!