Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hát ez már elkeserítő. Mai...

Hát ez már elkeserítő. Mai adagja 370ml tápszer.2hónapos kislány. Mit szóltok? Volt ilyen? Napok óta nem akar enni. Ez a mai meg már negatív rekord volt.

Figyelt kérdés
amúgy nem hiszem hogy valami komoly baja lenne, ugyanúgy szépen alszik,ha ébren van jó kedvű, gagyarászik,nevetgél.a védőnő azt mondja most lehet ilyenje van(de milyenje?és miért?).ne idegeskedjek, figyeljem , a hétvége fele majd megmérjük.de mi van ha gogyni fog?amúgy 4900gr, 2900gr-al született.eddig nagyon jó evő volt.
2011. dec. 12. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy átmeneti, de ha nem múlik, nem ártana egy vizeletvizsgálat, lehet akár húgyúti fertőzés is
2011. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mert ma ennyire volt szüksége. Mérd meg holnap, meglátod hogy áll a súlya.

A fiamnak is volt egy ilyen időszaka, kb. ennyi idősen, amikor 6x evett egy nap, 50-60ml-t maximum.

Mivel hízott mellette, így annyira nem idegesítettem magam.


És ha valami húgyúti fertőzése lenne, akkor azt látnád a gyereken, nem lenne jókedvű, pláne nem aludna jól.

2011. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A húgyúti fertőzésnek csecsemőkorban nincsenek jellegzetes tünetei, általában csak étvágytalanság, nem megfelelő súlygyarapodás jellemzi, esetleg bukogatás, belázasodni nagyon ritkán szoktak tőle, nem feltétlenül rosszkedvű tőle a baba.
2011. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát ez megy napok óta,eddig azért az 500-600ml megvolt, de ez a mai :(

remélem nincs komolyabb.azért megemlítem majd ezt a húgyuti fertőzést.

de egy pelusosnak hogy vesznek fel vizeletet?

2011. dec. 12. 21:33
 5/12 anonim ***** válasza:
A 600 ml az nem rossz, de 370 ml az már tényleg nagyon kevés, pár napot várni kellene még, hátha javul a dolog, amúgy a vizeletvétel egyszerű, vizeletgyűjtő zacskót ragasztanak fel és ha pisilt átöntik a steril csőbe, szóval teljesen fájdalommentes.
2011. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és nem lehet,hogy most "pihen"?mert 2900gr-al született, hamar 4kg lett,még 1hónapos se volt.és most 2hónapos meg már 4900gr.szóval hirtelen érte el ezt a súlyt.
2011. dec. 12. 21:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy a húgyúti fertőzés gyakran nehezen felismerhető, mert az egyetlen jele a fájdalmas sírás, amit gyakran másnak tulajdonítanak (hasfájás, stb).

De ha gyakran fájdalmasan sír, akkor csináljunk vizeletvizsgálatot is.

2011. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát nem sír
2011. dec. 12. 21:59
 9/12 anonim ***** válasza:
A fiamnak, aki most 4,5 hónapos, már negyedszerre van húgyúti fertőzése, hiába kapott 3 szor antibiotikumot, és fájdalmas sírása eddig csak a múlt vasárnap volt, amikor áttörte az ínyét az első fogacskája, nála csak bukogatás van a fertőzés kezdetén, se láz, se rossz kedv. A legelsőnél(2 hónapos volt) volt csak láza.
2011. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia,

az én kislányom is kis súllyal született. Most néztem meg, hogy két hónaposan hogy evett (kis füzetbe írogattam) Ő is 550-650ml/nap aztán kicsit több volt mint két hónapos és így alakult: egyik nap 570 aztán 370(!), 440, 420, 410, ... aztán ez így ment néhány napig, aztán szépen lassan vissza állt. Emlékszem én is nagyon kivoltam már emiatt, de tömni mégsem lehetett.

Próbálj megnyugodni (tudom ilyenkor nagyon nehéz) és minden vissza fog állni, kitartás!

11 hónapos kislány anyukája

2011. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!