Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért stresszelik manapság...

Miért stresszelik manapság ennyit az anyukákat? Miért van még ökölbe a keze, miért nem nyomja ki magát hason, nem emeli eléggé a fejét, miért nem mászik, miért nem beszél már stb.

Figyelt kérdés
Meg vidd ilyen tornára olyan tornára, ilyen orvoshoz olyan orvoshoz. Régen nem volt ennyi hókuszpókusz mégis egészséges, normális felnőttek lettünk.
2009. máj. 17. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy mostanában sokkal több babánál vannak mozgásszervi nehézségek. ezért figyelnek az orvosok fokozottan oda. mi járunk dévényes gyógytornára, a tornász mondta, hogy néhány év alatt több mint duplájára nőtt azoknak a babáknak /fél éves kor alatti/ száma, akiket tornásztatni kell.

Kérdeztem, hogy mi az oka, azt mondta, hogy a kismamák sokkal többet végeznek fizikai munkát, stresszelnek, mozognak. És divat a ne hízzunk túl sokat dolog is. a babának ezáltal nem lesz elég helye a pocakban, és itt ott nem fog az izomzata megfelelően fejlődni. Nálunk is ilyen volt, nyaki izomletapadása volt a fiamnak, ezért járunk tornára.

2009. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg inkább az az oka, hogy minél több pénzt szeretnének lehúzni az orvosok, gyógytornászok a szülőkről, tb-ről.

Mi pl. 5 hetesen kórházba kerültünk, mert fulladozott a babám. Ott kitalálták, hogy jaj, nem tartja a fejét, azóta is orvoshoz kéne vinnem. (koponyaröntgennel kezdték, hogy nincs-e agykárosodása.) Utána olvastam 3 hónaposan kéne tartania a fejét. Egy vizsgálatra vittem el, kb. 5 perc volt, és megkaptam a tb elszámoló lapot 8000 Ft. 2 hónapos várólista van, így is órákat vártam a megadott időpontban, és tele volt a váró teljesen egészséges gyerekkel. Azóta nem vittem, mert már biztos agysebészhez küldenék. 1 éves, és még nem jár, te jó ég!

(Majd jár 1 hónap múlva, attól még nem beteg.)

Ha pedig igazából gond lenne, nem nagyon tudnak vele mit kezdeni. Egy agykárosult baba nem fog attól meggyógyulni, hogy emelgetem a kezeit.

A gyerekorvosom is azt mondta, hogyha egy gyermekneourológus meglát egy babát, tuti talál nála kifogásolnivalót, inkább ne is vigyem oda.

2009. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na, én is így gondolom. A kórházban csak beteg lesz az ember. Meg szerintem ha le van tapadva valamelyik izma az rendbejön magától is,nem? Ne azt mondom, hogy ne vidd tornára de sztem nem hagynak időt a babáknak.

Nem modta senki de az én babának ferde volt a nyaktartása és mindig kiflibe tartotta magát ha letettem. Ha elvittem volna rögtön orvoshoz tuti mindent ráfognak. Nem vittem mert nem is tudtam, baj. Már semmi baja. 3 hós

2009. máj. 17. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. lehet, hogy rendbejön egy izomletapadás, de lehet hogy nem. a tornász szerint /én teljesen mértékben megbízom benne/ nem az a gond ilyenkor, hogy nem javul az adott probléma magától is. ami nálunk volt: nyaki letapadás miatt nem használta a jobb oldalát, nem nézett egyik irányba egyszerűen.3 hósan sem tudta a fejét megtartani, a gerince C vonalban volt. Elmesélte a tornász, ha nincsen kikezelve, nem fogja az agy megkapni mindkét irányból az ingereket. ha mindig csak a bal oldalról kapja az ingert, akkor idővel csak az agy bal felét fogja használni. ez később egyensúlyzavarhoz és tanulási problémákhoz vezet. Én nem azt mondom, hogy rohangálni kell vele a dokikhoz. én nagyon orvos és gyógyszerellenes vagyok, de van egy másik véglet, mikor a szülő hajlamos azt gondolni, hogy az ő gyerekének semmi baja nem lehet. Nekem a sógornőm ilyen. aztán a kisebbik gyereknél 6 évesen kiderült a diszlexia, a nagyobbik 10 éves, szemüveget hord, donga a lába, egyik fülére szinte süket és komoly tanulási nehézségei vannak. a szülők a mai napig nem hajlandók arról tudomást venni, hogy a gyerek süket és nem beszél tisztán, nem viszik el semmilyen szakemberhez. ja és kb két fejjel kisebb az osztálytársainál... hát azért ez sem hiszem, hogy jó a gyerek fejlődésére nézve!

Valahol meg kell találni a középutat. ami tényleg baljós jel, azzal orvoshoz kell futni, de azért, mert kettővel többet vert a szíve és 10ml-vel kevesebbet evett egyik nap, nem kell futni sehova:-)

2009. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt meredek kijelenteni h nem kell semmivel se menni orvoshoz mert a kórháztól csak beteg lesz az ember...

Igenis vannak olyan babák sajnos akikre ráfér a neurológus is meg a tornáztatás is.

És isteni szerencse ha vki babájának, gyermekének magától megoldódik minden problémája.

Azért sztem nem árt az óvatosság és egy anya sztem legbelül pontosan érzi hogy az a baba csak kicsit lassabban csinál dolgokat vagy tényleg valami nagyon nem stimmel vele.

Nem kell túllihegni mindent, de nem árt az óvatosság:)

2009. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert szerinted én azt írtam, hogy nem kell semmivel orvoshoz menni??? Szerintem nem. Sajnos voltunk már orvosnál nem is egyszer. Csak nem mindegy, hogy mivel megyek orvoshoz.
2009. máj. 17. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez jó kérdés volt. :)

Tudod én azt vettem észre, hogy az anyukák egymást stresszelik. Minden anyuka hasonlítja a gyerekét a másikhoz, mintha ez valami verseny lenne. Az enyém már ezt tudja, vagy az én gyerekem már ennyi kilo és ennyi centi stb. A másik anyuka pedig tiszta ideg lesz, mert az ő babája esetleg még nem tudja ua-t, vagy nem akkora a súlya és mérete. Amikor terhes voltam mindenki azt kérdezgette, hogy voltatok súly mérésen, mekkora most a babád? Én külföldön szültem és azt kell mondanom hogy szerencsére csak akkor van súly mérés, ha az orvos úgy gondolja hogy valami baj van. Egyszer megkérdeztem,hogy mekkora lehet a babám erre ő azt felelte, hogy minden rendben és átlagos a mérete. Itt nincs az összehasonlítgatás és méricskélés. Minden baba más, minden baba másképp fejlődik. Ezen az oldalon sajnos nagyon sok kérdés is ilyen jellegű. /Mit tud a babád, mekkora, mit csinál stb./ És ha az ő babája egy kicsit elmaradottabb akkor viszi az orvoshoz?? Persze ha indokolt az eset akkor megértem, de egy kicsit tényleg el van ez az egész túlozva.

4 hós anyuka

2009. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt írtad szó szerint hogy a kórházban csak beteg lesz az ember...


Lássuk be mindkét irány túlzó...

2009. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én arra alapoztam a kijelentésemet, hogy az egyik alkalommal mikor kórházban voltunk vért vettek szegénykémtől (ami nem felesleges volt) , hogy van-e valamilyen fertőzése. Az nem volt viszont azt mondták, hogy nagyon vérszegény de menjünk vissza kontroll vérvételre 1 hét múlva. Visszamentünk, még egyszer megszúrták szegény 4 hetes babám fejét és kiderült, hogy csak laborhiba volt. 1 hétig stresszeltem, hogy mi van ha vérszegény és ez mit jelent és mi lesz velünk stb...

Szerintem nem túlzó, hogy ha elmegyek valami hülyeséggel a dokihoz, hogy pl. ökölbe van még mindig a baba keze, azt kockéztatom meg, hogy a beteg gyerekek között összeszedünk valamit. Én így értettem ezt a dolgot. És ez így is van. Most nem arról van szó, hogy nem viszem orvoshoz ha megy a hasa meg hány. De a kérdésem se erre vonatkozott ahogy ez a kijelentésem sem.

2009. máj. 17. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!