Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon mérges vagyok, szoptató...

Nagyon mérges vagyok, szoptató anyukaként hátrányban érzem magam a tápszerező anyukákkal szemben? Ilyen nincs.

Figyelt kérdés

Elegem van!!

9 és fél hónapos a babám, a végén már nem volt sok teje, de elég volt neki, most egy másfél hetes nátha és egy fogzás, mert még egy foga sincs azóta sem, betett nekünk, lecsökkentette az étvágyát, alig eszik, és emiatt a tejem elapadt, az a maradék is, ami volt.


Mivel szoptattam, nem etettem cumisüvegből! Most ugye nem tudok abból adni neki tápszert semmit!!

Fogzik, jól jönne a folyékony táplálék,de nem szokik rá a cumisüvegre immáron két hete!


Aki tápszerezik, annak legalább a tápszert megissza, ha már a szilárdat nem eszi, mert fáj neki az ínye miatt.

De az én babám mit egyen, semmit nem eszik!


Nagyon készen vagyok már, senki nem tud segíteni.


Szóval, jó lett volna, ha a szopizás mellett cumisüvegből is iszik valamit, mert eddig csak tanulpohárból iszik, abból is csak vizet.


2011. dec. 14. 08:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
lehet hogy csak nem megfelelő a cumi része az üvegnek.Mi is kínlódtunk vele mert csepp alakút nem fogadott el.kilökte,inkább nem evett.de váltottam cumi rész kicsit le van csapva dm be vettem.Nah azzal eszik szerencsére már.
2011. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Nekünk is a Nuk-os jött be de ugyanígy jártam. Az első babámnak anno adtam már 5 hónaposan gyümi levet vizet teát stb. cumisüvegből emiatt (vagy nem emiatt???) 11 hónaposan leszokott a ciciről.

A második babámat szerettem volna tovább szoptatni így közelébe se volt cumisüveg 10 hónapos koráig...Próbáltam neki adni bármilyet de mintha nem is tudta volna mit kell vele csinálni, szerencsére pohárból akkor már meg tudtam itatni.(10 hósan).

Mindezek ellenére ő is 12 hónapos múlt egy két héttel mikor szintén lemondott a szopiról hiába hogy nem adtam neki se cumit, se üveget. Nem bánom, mert így is szép eredmény, csak összefüggés nem nagyon volt.

Miután leszokott a ciciről elfogadta a csőrös poharat (azzal nem próbálkoztál esetleg?) meg a Nuk márka olyan azt hiszem még hogy ilyen csapott a cumija, hátha azt elfogadná.

2011. dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbálkozz más fajta cumival. Náluk a 3. vált be a NUk cumija.
2011. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ezt nem így kéne felfognod. Ha mondjuk 1 hónap után ment volna el a tejed akkor lehet, hogy akkor is nehéz lett volna megfelelő cumit találnod. Nincs előnyben se hátrányban senki, ez mind babafüggő.


Most komolyan ezért vagy mérges? Ráadásul a tápszerező anyukákra? Mintha valami Isten lennél, hogy 9 hónapig szoptattál...Nem kéne lenézni a másikat, én sem teszem sőt téged se nézlek le pedig és 1,5 évig szoptattam.

2011. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
én*
2011. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj, de a kérdés meglehetősen provokáló. Mintha bármelyik anyuka nem tenne meg mindent, hogy ne tápszeres legyen a babája. Nem tehetünk róla, hogy így alakult, nem volt tejem, a fiam két hónaposan tápszeres lett. Talán nem mi tehetünk róla, hogy a picid nem fogadja el a cumisüveget, sokkal inkább te. Próbálj másik cumit adni neki.
2011. dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Én is azt érzem, hogy feleslegesen idegesíted magad emiatt. Örülj, hogy eddig tudtál szoptatni! Ha nem megy cumisüvegből, itasd pohárból! Az én gyerekem is 8 hónapos kapott először cumisüvegből vizet, azt sem tudta mit kell vele csinálni. Pohárból 2 hét alatt megtanult inni! Viszont útközben nehéz poharazni, így vettem egy Nuby itatócsőrös üveget, azt szerette, mert nem kellett szívni, csak folyt a szájába. Szóval ne stresszeld magad! Ha nem kell neki a cumisüveg, ne erőltesd, egyébként meg ahogy fentebb is írták, lehet, hogy csak az a típus nem jó, amivel próbálkozol. Ha tanulópohárból iszik, abba is rakhatsz tápszert. De még az is lehet, hogy nem is az üveggel van baja, csak szimplán a tápszerrel! Van amelyik babának csak egyik fajta ízlik, van amelyiknek egyik sem. Esetleg próbáld meg a folyékony tejpépet kanállal. Annyi lehetőség van, ne ragaszkodj csak egyhez, inkább kérdezz! :) Ha már most ilyenen kiakadsz, mi lesz később???? Mikor gondol egyet és napokig csak pl. virslit eszik, mint az én gyerekem, vagy az ismerősömé pl. csak krémtúrót evett 1 hétig?! Nem tudsz mit csinálni... Vedd lazábban, mert meg fogsz őrülni! :) Kitartást!
2011. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy provokáló lenne a kérdés.

Nálunk ugyanez van, egyenlőre még szoptatom, éjjel-nappal. 10hós lesz és egyáltalán nem fogad el más folyadékot. Semmilyen üvegből, pohárból, semmiből.

Tényleg dühítő.

2011. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

A helyzet dühítő ez igaz, bár szerintem alig próbált valamit, csak azt nem értem miért így beszél a tápszeres anyukákról? A kérdésben egyértelműen arra utal, hogy az nem lehet, hogy ő holmi tápszeres anyukákkal szemben hátrányban legyen, mert ő aztán szoptatott! Ő jobb!


Szóval ez a hozzáállás a baj. Meg ezen fennakadni, hogy nem fogadja el a cumisüveget! Miért nem nézi a jó oldalát? Legalább nem lesz az a hercehurca hogy le kell szoktatni róla...

2011. dec. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Kislányomat 2 éves koráig szoptattam és csak 6 hónapos korától kapott már mást is. SOHA nem fogadta el a tápszert semmilyen formában, ezért soha nem tudtam volna pótolni még akkor sem ha tényleg nagyon kellett volna. A tejpépet elfogadta kanállal, ezért amikor ugy éreztem valami kellene akkor azt adtam. Kanállal etettem mindíg amikor hozzátápláltam akár gyümölcs, akár más volt.

9 és fél hónaposan már nem kell görcsölni ennyire, próbálj meg sokmindent kinálni neki és szoptatni amikor csak elfogadja ha pár percre is.

2011. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!