Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal, egyedülálló anyukák,...

Fiatal, egyedülálló anyukák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, de én olyan kismamák válaszait várom, akik jelenleg vannak ilyen helyzetben.

Mit gondoltok, sikerülni fog így is párt találni?

És hogy boldogultok a mindennapokban?

Én 21 éves vagyok és egyedül nevelem a 3 hónapos gyönyörű kisfiamat


2011. dec. 14. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia:) Én még nálad is fiatalabb vagyok, és 11hós a fiam:)

Imádom <3

Pár találás szempontjából kezdek sínen lenni úgy néz ki, de semmit nem akarok elkiabálni. Még hátra van a fiammal való találkozása, (amit nem siettetek) de nem hiszem hogy gond lesz, mindig kérdezi hogy van a manó stb.

de majd meglátjuk.

Ha szeretnél esetleg beszélgetni nyugodtan írj privit:)

2011. dec. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia!


Jó érzés ezt olvasni:)

Persze tudom, hogy nem áll meg az élet és lehetséges így is párt találni, de azért jobb konkrétumot olvasni, mint az hallgatni: "találsz majd olyat aki megérdemel", "Hát igen, így sokkal nehezebb lesz találni valakit..."

Nem mintha jelenleg hiányozna, most nagyon is jó egy kis nyugalom és egyedüllét, hogy végre tisztába jöjjek önmagammal.

És ahogy a szavaidból kiveszem nem vagy elkeseredve sem, ez jó:)

Ha megkérdezhetem, miért alakult így, hogy egyedül neveled a kicsit?

2011. dec. 14. 17:21
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elkeseredve egyáltalán, elvoltam nagyon, de rájöttem ő nem érdemel meg minket:)

Én is azt hittem hogy így nehezebb lesz párt találni(nem is kerestem mondjuk) de ha valaki elfogad a gyerekeddel együtt akkor tényleg érez valamit irántad, nem csak kihasznál.

Nekem a legfontosabb az volt mikor megismerkedtünk hogy hogy áll a fiamhoz, az után jöttem én.... Ahogy írtam eddig jól áll a helyzet, de majd kiderül hogy a fiam hogy áll a dolgokhoz, nekem ez is nagyon nagyon fontos:)

Hát jól elvoltunk az apukájával a pici 2hós koráig, akkortól problémát okozott neki hogy foglalkozni kell vele és a gyerek nem csak eszik és alszik.

A haverok hirtelen fontosabbak lettek, betelt a pohár, de mivel nekem sem volt apukám, így mindent megtettem volna hogy az én fiam családban nőjön fel.

Na és akkor raktam ki a cuccait véglegesen, mikor3napig nem láttam, nem keresett, egyszer sak beállított, nem szóltam semmit, csak megkértem vigye el egy órára sétálni a picit, mert nagyon fáradt vagyok 1percetnem aludtam már jópár napja....

Erre közölte hogy neki ehez nincs idegzete, lefekszik aludni mert kifáradt...

Na ez elég volt itt borult a bili, de sokkal jobb így.

26éves amúgy az apuka 3hónapja a gerek felé sem nézett, jövőhónapban lesz a gyerekelhelyezés, és pont ma hívott fel hogy elvinné, mert van komoly kapcsolata, és megmutatni a csajnak, aki 15éves....Ezt nem is kommentálnám.

Bocsi kicsit hosszú lett.

És veletek mi volt a baj? ha megkérdezhetem

2011. dec. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jesszusom, nagyon hasonló cipőben járunk!

Mikor állapotos lettem hatalmas öröm volt. Aztán félidő után kezdett romlani a dolog, mikor már elmúlt a kezdeti varázs és kezdett rájönni, hogy én már nem tudok annyit mászkálni,félre kéne tenni a pénzt,stb...egyszóval kezdett rá döbbenni a dolgokra. A terhesség vége fele alig jött át(akkor még nem laktunk együtt, csak a baba születése után) szóval már alig jött, nem akart itt aludni mert dolga volt korán...

Megszületett a kicsim és hát nem láttam rajta, hogy túlságosan érdekelné a várva várt kisfia. Folyamatosan egyedül voltam otthon, volt, hogy reggel 7-kor elment és este 9-re jött haza. Eközben pedig én voltam a hibás amiért rossz a kapcsolatunk, mert én nem foglalkozom vele,szabályozom, hogy mennyi időre mehet el, és szexuálisan is elhanyagolom és még sorolhatnám.

A szülés után 7 hétig így ment, folyamatos viták, míg egyszer sikerült annyira összeveszni, hogy összepakolt és elment.

Én még aznap könyörögtem, hogy jöjjön vissza, hozzuk helyre, de ő azt mondta, hogy ehhez nekem kell megváltoznom és akkor talán...

Ekkor pattant el az agyam. Átjött a maradék cuccáért ( nekem a telefonba azt mondta azért jön h megbeszéljük mi legyen)kidobáltam minden maradék holmiját és elzavartam.

Aztán hazaköltöztem és most iszonyat boldog vagyok, hogy volt erőm lezárni a dolgot és van egy ilyen imádni való kisfiam, aki az én mindenem.

A legviccesebb a dologban, hogy egy már 27 éves férfiról van szó...

hát ez az én történetem:)

2011. dec. 14. 17:51
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát ez se semmi:)

És tényleg mennyire hasonló:)

Hát sok erőt neked a továbbiakban. Tudom hogy nagyon nehéz, de a pici kárpótól:):)

2011. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és eközben ő elkezdett egy 40 éves nővel találkozgatni. Ez volt a hab a tortán.
2011. dec. 14. 18:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Neked is sok szerencsét:)
2011. dec. 14. 18:02
 8/14 haramia ***** válasza:

sziasztok

én is egyedül nevelem a kisfiam, aki most öt hónapos. Én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan találtatok párra a baba mellett? Mármint, imádom Őt és nagyon boldog, kiegyensúlyozott életet élünk, sok programmal. De azért néha-néha (ha akár dinka romantikus film kapcsán is :) ) de érzem, hogy igényem lenne nekem is egy ölelésre, bezsélgetésre, szeretgetésre...társra. Arra viszont ötletem sincs, hogy ezt amíg ilyen pici a babó hogyan éehetne megoldani...

2011. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekem jelenleg nincsen párom, csak engem is érdekelt, hogy valakinek sikerült-e így párt találni. Mármint, tudom, hogy nem lehetetlen, csak jól esik olyan nőkkel beszélgetni, akinek már összejött:)

Nálam még elég friss a dolog, most úgy érzem, egy ideig nem szeretnék magam mellé senkit.

Később azért jó lenne egy igazi társ, egy biztos pont az életemben(persze az én gyönyörű kisfiam mellett!)

Egyedül is elég jól elboldogulok szerintem, de még nagyon sokszor eszembe jut, hogy a kisfiam apa nélkül fog felnőni.

Na ilyenkor eléggé elkeseredek...

Aztán megrázom magam és arra gondolok, nem egy tökéletes világban élünk és ha már így alakult, minden tőlem telhetőt megteszek, hogy boldog legyen. Apa nélkül is.

Nálad hogy alakult így a dolog, hogy egyedül neveled a kis csöppet?

2011. dec. 15. 10:08
 10/14 haramia ***** válasza:

Egy inkább barátinak nevezhető kapcsolatból, védekezés mellett lettem terhes. Apuka el akarta vetetni, én pedig 2 hét mérlegelés után úgy döntöttem, hogy megtartom a babát. Sok oka volt, de talán a legerősebb az, hogy ezt az utat éreztem előrelépésnek, fejlődésnek az életemben. Tudtam, hogy nagyon sok erő meg áldozat stb..kell majd hozzá, de az elvetetést gyávaságnak, megfutamodásnak gondoltam, és éreztem ha így döntök, az örökre megpecsételné az életem, és tönkretenne. Közöltem apukával, hogy így döntöttem és ez rá nézve nem jelent semmit, egyedül döntöttem, vállalom. AZtán apuka keresett fel mikor 3 hónapos terhes voltam, hogy ő úgy döntött részt vesz mindenben érzelmileg, anyagilag. Ez végül abban merült ki, hogy egyszer elkísért 4D-re, amit én fizettem, meg aláírt egy apasági nyilatkozatot, majd hónapokon át sunnyogott, a szüleinek nem merte elmondani, állandó kétségek között tartott...végül a szülés előtt egy hónappal lelépett külföldre. Azóta egy sms-t vagy egy emailt nem küldött, hogy élünk-e, egészséges-e a baba, hogy zajlott a szülés...és persze a közel 15 hónap alatt egy lyukas lufit nem fizetett. Nagyon lerövidítve kb. ez a sztori...gyerektartást majd kérni akarok, de januártól. Most az ünnepeket már nincs kedvem bírósági dolgokkal mérgezni.

Egyébként pedig azóta is tudom, hogy jól döntöttem. A kisfiam gyönyörű, imádnivaló, okos, ügyes...:) minden amit egy anya kívánhat. De a férfiminta/apapélda miatt én is aggódom (még kérdést is tettem fel itt régebben). És ahogy már írtam, nekem is lenne igényem egy társra.

Érdekes viszont a környezet hozzáállása, sokan mondják tudod, hogy:

"Na, de most aztán már nem lehetsz olyan válogatós"

hát, én ezt kicsit másképp látom. SZerintem meg pont most még inkább válogatósnak kell lennem mert:

1. akárki nem akarom, hogy kapcsolatba kerüljön a kisfiammal, csak olyan ember, aki erre érdemes

2. sztem én nem vagyok rosszabb nő attól, hogy egyedülálló anya vagyok, sőt! Azt hiszem ezzel bebizonyítottam (magamnak legalábbis biztosan), hogy még egy szerepben helyt tudok állni, és elég erős vagyok ahhoz, hogy önálló döntéseket hozzak, vállaljam értük a felelősséget és önzetlenül, szeretetben, boldogságban neveljem a kisfiam...

Bocsi, ha hosszú voltam. Csak ez a témakör foglalkoztat mostanában. És bízom, amúgy magamban, meg a helyzetben is, hogy amikor itt lesz az ideje, akkor majd a mi kettősünkből édeshármas lesz. :)

2011. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!