Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a 8 hónapos...

Blanzs20100930 kérdése:

Mit tegyek, ha a 8 hónapos kisfiam nem akarja elfogadni sem a cumisüveget sem a csőrös poharat?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, ha a 8 hónapos kisfiam nem akarja elfogadni sem a cumisüveget sem a csőrös poharat? Csak kanállal tudok neki folyadékot adni, (teát, vizet) és érdekes mert az anyatejet és a tápszert nem akarja abból sem elfogadni! Amióta megjött a menstruációm (egy hónapja) egyik napról a másikra nem akart szopizni, de végül megmaradt neki egy darabig a reggeli és az esti szopi aztán egy idő után már csak a reggeli, és két napja már nem akar abszolút szopizni és tanácstalan vagyok mit adjak szopi helyett nem szereti a tápszert sem és a tejpépeket sem hogy lesz meg neki a napi fél liter tejmennyiség? Ha valaki tud segíteni kérem írjon!
2011. dec. 15. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Sima pohárból itattad?

Valami kicsi pohárka kellene, ami kézre való neki, sokszor azt szeretik a babák, fogdossák és végül szürcsölgetnek is belőle. Hátha.


Ha nem iszik tápszert, sem anyatejet, akkor vezesd be nála a joghurtot, sajtot, túrót, később kefírt stb. S írass fel dokival Sinlacot. Ez nem tápszer, de teli van vitaminokkal. Lányom csak ezt volt hajlandó elfogadni.

Ja, és a fehérje miatt adj neki húst mindig.


Amúgy ne aggódj, lányom 8 hónaposan lemondott a szopiról, a tápszereket és tejpépeket utálta, így maradtak a tejtermékek, amiket írtam és a Sinlac. Most már 14 hónapos, és szépen fejlődik tej/tejital/tápszer ivása nélkül is.

Doki azt mondta, hogy ne erőltessem. Néha kínáljam meg őt, hátha elfogadja (eddig sikertelenül).

Ettől függetlenül a főzelékekbe sokszor teszek tápszert vagy tejet, sokszor krumplipürét kevertem neki össze tápszerrel, vagy gyümölcsöt túróval, joghurttal. Amibe lehet belerejtettem tejes dolgot, és úgy megette azért. Próbáld meg ezeket, ha gondolod.

Ja, és a fél liter soha nem volt meg egy nap, de a doki erre is azt mondta, hogy jó, hogy elterjedt, hogy kell fél liter tejalapú dolog, de a babák mások, és ha nem igényelnek ennyit, akkor belediktálni úgysem lehet. Ettől viszont nem lesz bajuk, ha mellette kiegyensúlyozottan, változatosan táplálkoznak más ételekből.

2011. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

simán pohárból nem próbáltad itatni?

Én lehet elkezdeném bevezetni a tejet...mondjuk feles tejből tejbegrízt adhatsz neki vacsira kanállal.

2011. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem is adj neki rendes pohárból!

ha nem fogadja el, próbálkozz gyakran, én is azt csináltam, bár kétségbe voltam esve, mert nem ivott folyadékot egyáltalán, aztán egyszer csak elkezdett inni pohárból szépen.

Tápszerből esetleg próbáld meg a simát, ami nem HA-s, az finomabb, vagy esetleg az ízesített tejpépeket

2011. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az én babám is csak pohárból ivott, 4 hónapos korától :)

először kis feles pohárból adtam neki, nagyon hamar és szépen belejött. Most 11 hónapos, egy csepp nem folyik mellé soha már legalább 2 hónapja.

2011. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom sem volt hajlandó elfogadni sem a cumisüveget, sem a csőrös poharat. (Ja, csak folyadékpótlásról van szó, szerencsére, még most is legalább kétszer cicizik naponta /holnap lesz 16 hónapos/)

Sima pohárból ivott. Aztán 10 hónapos volt, amikor férjem végső elkeseredésében megpróbálkozott a szívószállal. Na, azóta vettünk jó néhány fedeles, szívószálas poharat!

2011. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,majd próbálkozom!Amúgy pohárból próbálom már egy két napja itatni,de eddig sikertelenül,mert mikor közel ér a pohár hozzá már attól megrázkódik,és löki el magától!

A Sinlac-ot is majd megpróbálom,hátha....ez nem jutott eszembe még idáig!

Az a baj a legtöbb tejpéptől öklendezik hiába ízesített!A csokis mind kijött belőle amint megette,mert nem ette nagy örömmel,de gondoltam csak nem lesz baja aztán amikor ivott rá félrenyelt és ki is jött neki mind!

2011. dec. 16. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
nem kívánja, lehet,hogy telítődött a kis szervezete. egy darabig, 2-3 hétig ne kínáld semmilyen tejes dologgal, majd utána finoman esetleg valamit meg lehet próbálni. nem lesz baja, pláne, ha sinlac-ot enni fog.
2011. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!