Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most akkor milyen cipőt...

Na most akkor milyen cipőt vegyek neki?

Figyelt kérdés

9 hónapos múlt a gyerkőcöm, és már önállóan, kapaszkodás nélkül közlekedik a lakásban. Csak ha siet valahova, akkor mászik. Ha ráér, akkor sétál. :) Ma voltunk dokinál, és rákérdeztem, hogy kell-e neki cipő itthonra, meg milyen. Azt mondta, hogy mivel hamar kezdett el járni, ezért kell mindenképpen itthonra szandál. Bőr, kemény talpú, rostos vagy rostás vagy valami ilyesmit mondott.

Sok helyen olvasom, hogy puha talpút vegyünk. Akkor most kire hallgassak, és milyet vegyek? A doki szerint azért kell ilyen, hogy ne legyen lúdtalpas.

Esetleg ajánlanátok konkrét márkát is?


2011. dec. 15. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én még előtte állok ennek a dilemmának.

mindkét oldalról alá tudják támasztani a dolgot, ahoyg olvasgattam utána....tavasszal nekünk is esedékes lesz...


A mezítláb járás a legegészségesebb, de természetes terepen. (földön, homokban, füves talajon...)


Betonra, sík talajra (csempe, szoba, aszfaltra) viszont a sportolóknak is speciális cipő kell, szóval...


érted, mit akarok mondani.


De gondolom neked is ez okoz dilemmát...

2011. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én adok szandát bentre a gyerekemre(orvos javaslatára),dr.puntot vagy salust szoktam venni.


off:hányas lába van egy csöpp 9 hónaposnak?Egyáltalán van már rá cipő?

2011. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7,5 hósan állt fel, de fel sem merült bennem, hogy cipőt adjak rá, amíg nem fog az utcán járni. Egészséges esetben korrigálnak, azért járnak úgy pl. hogy kicsit befelé csámpítanak esetenként, mert erősítik az boltívet a talpukon. Egy doki mondta egy műsorban. Nem is tudom hány éves korukra alakul ki a rendes talpazat, szerintem még korai. De ha a dokidra akarsz hallgatni, akkor vegyél olyat, amilyet ő ajánl. Meg minek keménytalpú, a parketta is kemény. Olyan jó majd járni, ami tartja a bokájukat, szóval magasszárú és hajlékonytalpú, én ebben hiszek, nagyon jó cipőboltosunk van, nekem ő szokott segíteni.
2011. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
van egy kis bőr cipője, az 20as.
2011. dec. 15. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Na mi kedden voltunk az önálló járás miatt ortopédián. Bentre nem kell cipő a dokink szerint elég a zokni, és nem lesz lúdtalpas se a kicsi cipő nélkül.(nálunk is 9hónaposan indult el a csemete)


A hótaposó viccesebb 9hónaposra:) 20ast kapott a kislány, hála "jó nagy" lába van neki.

2011. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én babám is 10 hósan kezdett el járni, mi csak puhatalpú cipőt adtunk rá, most a téli csizmája is az 13 hósan.

Nekünk meg ezt javasolta az orvos. Hát így legyünk okosak....:S

2011. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 vagged ***** válasza:
26%
Skinhead bakkancs
2011. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű, mert sajnos mindenki mást mond. Nekem anno azt mondta a gyógytornász, hogy ha önállóan jár, kell bentre olyan cipő, ami tartja a bokáját, és kemény talpú. De holnap megyünk kontrollra, majd rákérdezek. :)
2011. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém nyáron kezdett el járni, úgyhogy kint-bent mezítláb volt, olyan terepen közlekedett gond nélkül, hogy csak lestünk (éles kavicson pl). Hűvösebb időben puhatalpú cipőt adtam rá.

DE.

Nálunk bent a házban téglaburkolat van, ami nem sík, hanem hepehupás a tégla természetes egyenetlenségei miatt. Ha bementünk a városba, és betonon közlekedtünk, akkor is rendes cipőt kapott. Egy csupa járólap lakásban lehet hogy én is adnék rá olyan kis bokaszandált, ami tartja a lábát, mert az valóban nem jó neki, ha sík-lapos terepen közlekedik támasz nélkül.

2011. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!