Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabának hasfájásra adott...

Kisbabának hasfájásra adott fájdalomcsillapító szirup árthat?

Figyelt kérdés
5 hetes anyatejes fiam nagyon hasfájós és nem segít semmi. Infacol, Espumisan hatástalan, a GW-től sugárban hány, a papaverint most készülök felíratni. Az elmúlt 2 este már nem bírtam a hajnalba nyúló sikítozós sírást, és adtam neki egy kevés Nurofen szirupot. A gyerek 20-30 perc múlva békésen aludt reggelig! De még sok éjszaka vissza lehet a hasfájásból, nem tudom árthat-e ha majdnem minden este fájdalomcsillapítót kap.
2011. dec. 16. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj gyógyszert a gyereknek!

föleg ne akkor mikor hasfájós

inkább hordozd tornáztasd de ne adj láz és fájdalom csillapitot.

Nehéz idöszak és lehet hátra pár hét még ebből de ne gyógyszerezd!

2011. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt és az Infacol meg az Espumisan sem segített nálunk sem. Sajnos végig kellett csinálni azt a 3 hónapot, de vége lesz. Kitartás!
2011. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk meg az Infacol vált be, de nagyon. Ne adj fájdalomcsillapítót.
2011. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy dolgot javasolok:

próbáld ki, hogy elhagyod 3 napig az étrendedből a tejet, és minden tejterméket. (De vigyázz, a tejport is!) Tehát a margarint is és kekszeket, amik tejport tartalmaznak, csokit, felvágottat, ami tejfehérjét tartalmaz, tejes kiflit sem, csak vizes zsömlét vagy kenyeret stb.


Mert lehet, hogy a gyermeked érzékeny a tejfehérjére. 6 hetesen derült ki nálunk ugyanez. Ahogy leálltam a tejjel, nulla sírás, békés éjszakák és nappalok. Addig, volt, hogy 5 órát is üvöltött minden este, úgy éjjel 1-ig. (Én egyszer a síró gyerek mellett összeestem és elaludtam, annyira ki voltam már...)


Ha nem változik semmi, akkor nem ez az ok, de egy próbát megér.


Kis segítség:a liga margarin nem tartalmaz tejszármazékot és a Delma multivitamin sem. (Mondsjuk én margarin nélkül nem bírok letuszkolni egy kenyeret, csak ezért írom :o)

2011. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megkérdeztem a gyerekorvost, már nem írhatják fel a papaverint állítólag, így az is kiesett. A tornáztatáson, hurcoláson túl vagyunk, és éjjel 2-kor nem is bírja már az ember, én nappal is alig alhatok, van 2 nagyobb gyerekem is. Kipróbálom a tejmentes diétát is, valaminek muszáj segítenie mert nem bírjuk ezt így.

2011. dec. 16. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Azzal , hogy egyszer adtál neki nem ártottál, de semmiképp se válljon rendszeressé! Hidd el sokan vagyunk akik átéltük ezt, kislányom délután 3-4 órát sírt, estére már hangja sem volt :( Semmi sem használ, míg épp itt olvasam, hogy a hajszárító meleg levegője segít... és tényleg, fél perc alatt megkönyebbűlt, és elaludt :)
2011. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Ruhán át fújtad rá a meleg levegőt? Gondolom közvetlen a bőrére túl forró volna a hajszárító.
2011. dec. 16. 11:08
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
én csak mellettem kapcsoltam be a porszívót vagy hajszártót (nem rá kell fújni) . Azért mert monoton zugás azért nyugszik meg
2011. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki a hajszárítót írta - nekünk csak a hang nem vált be ( direkt kipróbáltuk, hogy ha csak bekapcsoljuk, de nem a pocakjára fújjuk a levegőt, akkor is megnyukszik-e? de nem, akkor semmi hatás nem volt, így ruhán keresztűl melegítettük a pociját).
2011. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kerria ***** válasza:
47%

2,5 hetesek vagyunk, hasonló problémával. Bár nekem ritkán sír, nekem "csak" nyöszörög, szenved... én meg csak sajnálom, mert mást már nem tehetek.

Meleg törülközőt teszek a pocijára, ez segít egy negyed órát, sab simplex cseppeket adok neki (hallhatóan többet pukizik), az infacol szirupnál nálunk elvörösödött a gyerek, nem vett levegőt és öklendezett, emiatt én nem adtam neki többször :S Aludni így sem tudok én sem, pedig nem sír ilyen hosszan. Tornáztatást, has simizést, masszírozást kipróbáltuk. Én nem fogyasztok tejterméket, babot, borsót, paprikát, paradicsomot,stb. sorolhatnám, sajnos még is szenvedünk.

2011. dec. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!