Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akiknek a babáját a Dévény módszer szerint tornáztatták, vagy tornáztatják jelenleg is?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok, illetőleg milyen probléma felmerülése végett kellett elkezdeni?
2011. dec. 16. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Csodálatos hatása van.

4hósan csak feküdt, nem tudott hasalni. Bal karját csak lógatta, valószínű, hogy szülési sérülés miatt megsérült az izma. 4250gr-al született.

2 hónap alatt a semmiből forgott, kúszni kezdett, felült 6hósan, 7hósan már mászott, majd felállt, sétál a bútorok mellett, most 10 hós lesz és már fel-fel áll kapaszkodás nélkül a szoba közepén, szépen mászva közlekedik, nem látszik a kezén, hogy lógott is valaha.

Én maximálisan elégedett vagyok.

Bár az éjszakáink nem túl jók, folyton feláll, mászik, felül.

2011. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.És tényleg igaz, hogy sírnak a babák, miközben csinálják velük a gyakorlatokat?
2011. dec. 16. 10:25
 3/15 anonim ***** válasza:

Nyaki-törzsi hypotonia miatt, ill. helytelen magzati tartás ("C" tartás) miatt kezelik az egyik ikerlányomat már két hónapja. 4 hósan kezdtük el.

Szerintem ez a legjobb módszer erre a problémára. Már az első kezelések után látszott az eredmény, mert javult a tartása, aktívabb lett. Addig a Katona-módszer szerint tornáztattam, de nem volt ilyen látványos az eredmény.

Most már gurul, próbál kúszni, gagyog, kezével nagyon ügyes. Még egy darabig járunk. De már lehagyta mozgásban a tesóját!

Ez egy szuper módszer, Dévény Anna Alapjtványáról a neten is olvashatsz.

2011. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: enyém sosem sírt a kezelés alatt, csak az utolsó percekben, amikor a szájában masszírozott a gyógytornász, azt nem szerette, de az is kell, le voltak tapadva az izmok odabent.
2011. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Torkaszakadtából visított:(

Már amikor meglátta, akkor rákezdett a 4hós kislányom:S

Addig járt a tornász hozzánk, amíg mászni kezdett, azaz olyan 2,5hónapig.

2011. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk 4hónapig. Nyaki hipotonia miatt. Ezt egy másik helyen irtam le: 0alkalommal voltunk,első alkalom után forgott hasról hátra,utána 2vel mind2irányba. Utána 3-4óra utánmár kuszott és 1óra és mászott. Ekkor 1óra plusszba és utána kaptunk addig szünetet amig el nem kezdett menni.Ekkor mentünk vissza és nézte a doki meg. Szerencsére minden oké s ma már minden oké. Zsófival mi 6hósan kezdtük,9hósan kapta a szünetet. 18hósan voltunk és nem kell mennie többet. Zsófi is minden alkalommal sirt alatta,de amikor most voltunk kapott puszit a masszőr csaj... Meg ment oda hozzá játszani

Szerintem nincs olyan baba aki ne sírna alatta.


Ja,neki nyaki válli hipotoniája volt és mellé ferdetartásban tartotta a fejét(Arra nem is akart forogni később)

Szóval nagyon jó!:)

2011. dec. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

16 hónaposommal éppen egy éve kezdtük el. sokáig sírt, hónapokon át. de nem azért mert fájt hanem emrt azért le volt fogva, korlátozva volt. aztán olyan 10 hónap körül márcsak a felétől sírt, mert addigra elfáradt. most már nem sír, csak mindig menni, mászni akar.


alányom koraszülött és súlyos hypotón volt. tényleg nagyon jó a torna, most már egy hónapban csak egyszer kellesz mennünk felülvizsgálat gyanánt!

2011. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És ismertek olyat, aki esetleg 1 évesen kezdte el és rövid idő alatt megtanult járni?
2011. dec. 16. 11:11
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi 11 hónaposan kezdtük, szintén hipotónia miatt. Ekkor még csak kúszva közlekedett és fel tudott egyedül ülni. 13 hónaposan elkezdett mászni, akkor jött egy szünet, mert azt mondták most hadd másszon pár hónapig, ettől is erősödik. 17 hónapos múlt mikor újra elkezdtünk járni, mert önállóan még nem tudott/tud járni, csak kapaszkodva. Most 18 hónapos múlt és még mindig nem megy egyedül, de sokkal stabilabb, és többet kéri, hogy vezessük. Szerintem már nincs sok hátra és el fog indulni.


Én ezt nem nevezném gyorsnak, mert már majdnem fél éve tűkön ülve várjuk, hogy megtanul járni, de ugyanakkor sürgetni sem érdemes. Végülis mehet még eleget később is.

2011. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

előző


Nem szokott soha sírni.

2011. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!