Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki még szoptatja a babáját,...

Aki még szoptatja a babáját, hogy tervezi, meddig fogja szoptatni?

Figyelt kérdés

Az én babóm 2x szopizik, reggel és este. Melyiket hagyjuk el előbb, és mikor?

8 hónapos a baba.


2009. máj. 17. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

6 hósak vagyunk, most kezdtük a főzit, jó döcögősen megy. Sokan este, elalvás előtt szopiztatnak, de ez csak olyan komfortszopi, tehát vacsi után van. Este csak kizárólag tejcsit nem adnék, de vacsi után szerintem jó ha cicizhet, mert megnyugszik alvás előtt. Nekem reggel van soksok tejem, ugyhogy szerintem mi a reggeli szopit sokáig meghagyjuk kizárólagos reggelinek. De ez még messze van, ha így haladunk nagyon messze. 1.5 éves koráig tervezem szoptatni egyébként.

Úgyhogy szerintem ha sokáig szeretnéd, hogy szopizzon az esti maradjon meg, viszont ha reggelre több a tejed, mint ahogy nálunk is, lehet ez működne hosszabb távon.

2009. máj. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lányom 11 hónapos, szopizik reggel és este is. Egyiket sem szándékozom elhagyni, csak ha ő már nem kéri. 1,5-2 éves koránál tovább nem nagyon szeretnék szoptatni, addigra talán ő is elhagyja. Az esti szopi neki is a megnyugváshoz kell és el is alszik a cicin. Reggel nem alszik már el, de még nagyon odavan a reggeli szopiért is.
2009. máj. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is 8 hónapos. 6 hónapos kora óta kap szilárd ételeket is, de még ezek után is kéri a szopit. Így még napi 5-6, néha több alkalommal is szopik. Én nem gondolkodom előre, hogy meddig fogom szoptatni, hozzá igazodok, addig kap, amíg ő igényli. A nagy tesói is 2 éves koruk körül hagyták el a szopizást. Egyébként nála is sokszor csak a megnyugtatás miatt kell a cici és nem azért, mert éhes. Én a nagyoknál az esti szopit hagytam legtovább, ők úgy tudtak elaludni esténként, hogy előtte (vacsi után) még szopiztak is.
2009. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor, ha jól értem, ők már kapnak vacsit, a szopi, csak az elalváshoz kell?

Csak azért kérdem, mert én vacsira csak szopit adok neki.

2009. máj. 18. 14:44
 5/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nálunk is csak szopi van vacsorára. A kislányíom még csak 3x eszik szilárdat naponta (10órai, ebéd, uzsi).
2009. máj. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!