Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos 200g gyümit...

5 és fél hónapos 200g gyümit és 200g tejpépet eszik és még enne, ha adnék neki, sok?

Figyelt kérdés

Nem merek már neki többet adni.

Tápiból 210ml-t eszik.

Ti a helyemben adnátok még neki??

Nem sír ezek után az adagok után, hogy még éhes, de ha adnék neki, még enne...Most kezdtük a hozzátáplálást, kb. 2 hete.


2011. dec. 16. 17:08
 1/8 xStefix ***** válasza:
100%
Nem adnék többet, 2 hét alatt ez már épp elég növekedés.
2011. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. És húst sütőtökkel adhatok neki holnap ebédre? Vagy hagyjuk még az ebédet??
2011. dec. 16. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos kisfiam

ennek a felét eszi egy étkezésre....

2011. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Én még nem mennék tovább, akkor se, ha csak tápos. Adnék még időt, hogy jobban hozzászokjon az evéshez.

Egyébként ha még nem evett se főzeléket, se húst, akkor meg pláne. Húst egyébként is csak 7 hós kortól javaslunk, úgyhogy várhatsz még vele egy kicsit.

2011. dec. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 hét alatt 2 kiváltott étkezés és már husi is?

husit csak 6 hónapos kor után lehet bevezetni, ne siess ennyire.

kóstoltatsz? (egy új íz 4 napig...)

2011. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Húst még ne kapjon, mehet az alma, barack, banán, krumpli, rizs, sütötök, répa, egyéb tökfélék, cékla, gesztenye. DE 3 napon belül ne kapjon újjabbat, egyszerre csak egy új dolgot adj. Bőven elég most még csak egy étkezést kiváltani, ne siess vele.
2011. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. A rizset és a banánt hogy készíthetem el neki?
2011. dec. 17. 08:33
 8/8 xStefix ***** válasza:

Rizst otthon elkészítve én most még nem adnék, mert ha rizsnyákot csinálsz, az foghat (hacsak nem kell esetleg direkt), ha meg a főzibe kevered a főtt rizst, az kicsit darabos lesz és nem biztos, hogy megeszi.. De pár hét múlva megpróbálhatod, ha gondolod, hátha szívesen veszi. (Az enyém mondjuk elég sokáig nem csipázta a rizzsel sűrített főzeléket; mostmeg imádja.:)

Amit viszont próbálhatsz, az a rizspelyhes müzli, pép, ilyesmik. (Pontosan nem tudom, miket lehet kapni, én 7 gabonás pépet adtam az enyémnek.) Illetve a kész babaételekben is van rizspelyhes, de ezzel csak kóvatosan, ne add állandóan, mert nagyon megszokhatja...


A banánt nyugodtan pépesítsd, de valami levesebb gyümölccsel, hogy ne legyen túl sűrű massza. És ezzel is vigyázz, szintén foghat.

2011. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!