Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől nő hamarabb össsze a...

Mitől nő hamarabb össsze a kutacs? Milyen étel, vitamin, vagy valami más?

Figyelt kérdés
Gyerköcöm fejét más nagyobb gyermekek szeretik nyomkodni kiváncsiságból, mert látják hogy a kutacsánál lüktet.Félek hogy ez árthat a babámnak.
2009. máj. 18. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor talán a más gyerekekre kellene erélyesebben rászólnod hgy ne tapogassák a babád fejét, és nem kutacs összenövést serkentő praktikákon agyalni. Majd összenő a kutacsa amikor a szervezete igényli.
2009. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutacs nem hiába van a babák fején, hiszen egyféle rezgéscsillapítóként is működik. Emiatt nem szabad és úgy tudom, nem is lehet gyorsítani az összenövését. Attól, ha megfogják, megnyomják, nem lehet a babának baja, de nem kell engedni, hogy bárki fogdossa, nyomkodja. Rájuk kell szólni, ha ezt csinálják és máris megoldódik a problémád. Nekem 4 gyerekem van. A nagyok között 3 és 2,5 év van, mégsem bántották a kicsi fejét sosem, mert megbeszéltem mindig a nagyobbacskával, hogy azt nem szabad bántani, mert ott még gyenge a pici fejecskéje..megértették..
2009. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem beszélve arról, hogy a kutacs minél később nő össze, annál jobb. hiszen ez engedi azt is, hogy nőjön a pici agya. és minél nagyobb agya van, annál biztosabb, hogy mikor nagyobb gyerek lesz, nem fogja a kisebbnek a kutacsát összetaperolni. én biztos hogy rácsapnék a kezére, ha szép szó nem használ.
2009. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Előzőnek: :-D
2009. máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát bocsi de én se hagyom, de ő ennek ellenére dacból teszi.Másrészt nem azért tettem fel a kérdést hogy gunyt űzzetek belőle, mert különben azt gondolom rolatok hogy éretlenkék vagytok!
2009. máj. 18. 14:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Már bocs de te gondolod hogy a válaszadók az éretlenek amikor gyorsítani akarod a kutacs összenövését!? Nem a kutacsal kéne foglalkoznod hanem azzal a gyerkőccel aki nyomkodja.
2009. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kiváncsi lennék van e már gyereked vagy csak beszélsz tapasztalaok nélkül?!

Ne én neveljem már más gyerekét, hanem mindenki a sajátját!

2009. máj. 18. 19:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Senki sem űzött gúnyt sem belőled sem a kérdésedből, pedig eléggé felháborító, hogy a kutacs benövését akarod befolyásolni ahelyett hogy jól a sarkadra állnál és leállítanád a nagyobb gyerkőcöket. Ne akard annak a szegény babának a kutacsát művileg befolyásolni hogy minél előbb benőljön, majd a kis szervezete teszi a dolgát. Ja amúgy első voltam.
2009. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Legutolsó válaszadó vagyok. Igen van gyerekem 5 hónapos. Az biztos hogy ha valamejik gyerkőc úgy nyúlna a kislányomhoz hogy esetleg valami baja lehet, én elhárítanám( megfognám a kezét és mondanám neki, h. nem szabad) és valószínűleg a szülei figyelmét is felhívnám h. figyeljenek jobban a gyerekükre.
2009. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit h. van róla tapasztalatom. Szerintem gyerekek közt óvatatlanul is előfordul h. olyasmit csinálnak ami fályhat a másiknak. De hát ezért vagyunk mi szülők:) Utolsó válaszadó.
2009. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!