Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiborultam! 15 hónapos fiam...

Kiborultam! 15 hónapos fiam minden este én altatom el, éjjel 3x is ébred, akkor is én kelek fel hozzá, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most is épp altatni akartam,de esze ágában sincs aludni,pedig csak délelött aludt.Párom nem is érdekli h mi van,nézi a tv-t ugyanúgy.Már volt h kértem h ő altassa el,de nem nagyon örült az ötletemnek.Egész nap lótok-futok,egy perc nyugtom sincs,mindig várom az estét h tudjam nézni a műsorokat legalább.Most is nézném az x-faktort,de nem tudom mert a fiam nem hajlandó aludni,a kiságyában üvölt.Igy letettem,ő meg játszik az autójával amihez az apja aszisztál.Értem én h ő 12 órázik,ráadásul fizikai munkát,de alig foglalkozik vele,és ez az altatás is,mindig rám hárítja,pedig jól esne ha legalább 1x nem nekem kellene.Ha szólok akkor neki áll feljebb.Mit tegyek?vagy csak én fújom fel?
2011. dec. 17. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

Mért kell egy gyereket altatni?

Főleg ekkorát? Le kell tenni aludni és otthagyni.

Ha napközben nem alussza magát agyon az altatások miatt,akkor éjjel alszik.

2011. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ő nem alszik el egyedül,nélkülem.Tudom ez valahol az én hibás is.
2011. dec. 17. 20:22
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Szia!Erről szoktasd le ha azt akarod hogy később könnyebb legyen.Vezess be egy rituálét (ha most nincs)mindíg ugyanúgy csináld minden este.Tedd le aludni.sötét legyen.Az enyém mindíg visz 2-3 autót magával,mikor elaludt kiveszem.Búcsúzz el tőle,és hagyd ott.A hiszti annak szól hogy ő akar irányítani.Ha feláll,újra menj be búcsúzz el,fektesd le.Az enyém rajtam aludt el,miután nem kérte már a cicit.És én így csináltam nagyon gyorsan megszokta.Csak nem szabad elérzékenyülni tőle.Az enyém is ébred éjjel,felveszem megringatom,leteszem alszik tovább.Tudom hogy nehéz,szerencsére az én férjem segít.Meg kell tanulnia elaludni egyedül,de úgy hogy tudja hogy ott vagy a közelben.Tudom hogy nem igaz minden gyerekre minden módszer,de hátha.
2011. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Megértekelek, és igazából nem csak te fújod fel szerintem, viszont őt is megértem.

Nálunk hasonló a helyzet, párom is fizikai munkát végez tulajdnoképpen, néha nála is megvan a 12 óra, néha előbb hazaér. Ha nagyon szükségem van rá, rugalmas munkaideje miatt tud segíteni, de ez nem állandó.

Nálunk 3 kicsi van, a nagyobbik 3 éves kislány, és 16 hónaposak az ikerfiaim. Lányom nem ovis, és nem is lesz valószínű őszig, és már nem alszik nap közben. Kicsik egyszer alszanak, 1-2 órát általában, de abból nem engedek hogy azt együtt tegyék.

Akkor vagyok a nagyobbal, együtt játszunk, főzünk, sütünk, ilyesmi.

Tudom nem napirendet kértél, de azért talán kicsit hasznos lehet és erőt adhat neked ez is, hogy nem vagy egyedül.

Altatni a nagyobbat szokta, vagyis csak összebújnak a tévé előtt, és mindketten elalszanak általában. :-) Van hogy megvár a kislány, míg elaltatom a kicsiket és velem bújik össze, mikor hogy.

Kicsiket apa soha nem altatja, azaz csak egyesével, vagyis egyszerre egyet. Ha a kicsi hajlandó rá, mert általában én kellek mindkettőnek. Éjjel még ők is minimum 3x kelnek fejenként, még van hogy szopiznak is ilyenkor, apa 90% hogy nem jó, ha ő veszi fel őket, csak még jobban üvöltenek. :-(

Már szétszedtük hónapok óta a kiságyakat, most letettem 5 cm-es nikecelleket, rá 8 cm-es matracot, van így egy nagy 180x200-as ágy, ezen alszanak. Mikor már elfáradok az ingázásba én is ott alszom velük, köztük.

Mióta ez van, apa általában végig tudja aludni az éjszakát, hogy velem ez mikor történik meg?!

Beszélj vele, mond hogy megérted őt is, de ő is próbáljon megérteni téged. Egyszer bízd rá egy órára, csak rá és menj el otthonról (de ne mikor alszik a kicsi :-) ), kicsit belekóstol, és talán jobban megérti.

Pl múltkor elmentem a lányommal fodrászhoz, 2 órát voltunk el, apa vigyázott a fiúkra. Még be se tettem a lábam, már ment ki kicsit levegőzni. Imádja a fiait, de lefárasztották rendesen.

Bocs hogy kisregény lett, de nekem is jó volt hogy kibeszélhettem magam.

Köszönöm!

És kitartás, remélem meg tudjátok beszélni és oldani, hogy mindenkinek jó legyen!

2011. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
szia!Az én fiam is 15 hónapos, altatni kell és éjszaka min. 2X ébred. A férjem eddig is elaltatta heti 1-2 alkalommal, már ez is nagy segítség. Nekünk sikerült megbeszélnünk azt, hogy 2 éjszaka én vagyok az ügyeletes, 1 éjszaka ő. Mióta bevezettük ezt a rendszert sokkal jobban és kipihentebbnek érzem magam. Próbálj beszélni a férjeddel.
2011. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát nézzétek együtt a tv-t. Nálunk az megy, hogy mi tv-zünk, ő meg bolondozik az ágyon, hömbölög, ugrál, átmászik rajtunk, stb. Amikor már álmos, jön oda és rángatja a pólómat hogy adjak cicit. Azon alszik el (másfél éves). Ha nem akar aludni mondjuk 8-kor, akkor nem is fog, legalábbis én úgy vagyok vele hogy minek erőltessem, ha egyszer nem álmos, vagy éppen fel van pörögve. Így van hogy fél 9 - 9 - fél 10 van, mire elalszik. Na és?

Éjjel a fiam is sokszor ébredt cicizni, ezt 14 hónapos korában sikerült két éjszaka alatt megbeszélnem vele, hogy nincs több cici (a második terhességem elején rettentően fájt a szoptatás, ezért álltam le az éjszakairól).

Szóval szerintem ne lihegd túl, ha ilyen a férjed, akkor ilyen és kész, ez a dolog nem ér annyit hogy konfliktusotok legyen miatta.

2011. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

16 hós a lányom, minden éjjel 2-3x ébred. Annyi, hogy nálunk a férjem maximálisan segítőkész, bár így is előfordul, hogy mégis én kellek a lánykának, hogy el tudjon aludni. Tv-t nem nézünk, csak sorozatokat vinyóról, így bármikor meg lehet állítani, s nem idegeskedem, hogy lemaradok valami tv műsorról. :-)

Teljesen jogos elvárásod, hogy ketten gondozzátok a babátokat.

2011. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én férjem is 12 órázik, fizikai munkát, heti 7 napot. Este mégis övé az altatás.
2011. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

14 hós korától nálunk este 8kor alvás van. Mindig fél 8kor megyünk fürödni, utána öltözés, tejcsi ivás és viszem az ágyába aludni. Megszokta, h ez a menetrend, soha nem hisztizik. altatni nem szoktam, csak berakom a kiságyba és alszik.Ha éjjel felkel nagy ritkán, akkor kiveszem ringatom pár percig majd megy vissza. Van h sír egy kicsit, de az kb. 1 percig tart és alszik tovább.

Nálunk is én kelek a gyerekhez, de szerintem ez így van rendjén.

2011. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A párom hétköznap 12órázik,fizikai meló. Hétvégén 2hetente szombaton. Mégis minden este ő altatja a 21hónapos kislányunkat,kivéve ha a kedvenc csapatának van meccse a tv-ben. De ez ritka. Nem is igazán altatás,mert napközben elalszik egyedül is,inkább a férjem igényli. Este 8ra ér haza,és 9kor mennek aludni. "Összebújnak" a gyerekágyban,közben a lányom megissza a kakaóját. Én nagyon örülök ennek,mert van egy kis szünetem,a párom meg rendszeresen elalszik a gyerekkel együtt! Éjjel viszont nem kell fel hozzá. Nem azért mert nem akar,hanem azért mert egy atomháborút is átaludna!

Teljes mértékben megértelek!

2011. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!