Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babámnak hogy...

11 hónapos babámnak hogy tanítsam meg az állatokat és a színeket ha egésznap jön megy a lakásba?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A színeket leginkább még sehogy, azt majd 2 és fél, 3 évesen fogja tudni megkülönböztetni.


Mutass neki állatképeket keménylapos könyvben és mondd el, mi micsoda. Vagy ha vannak plüssök, akkor azokat mutogasd és mondd, hogy mi micsoda. Illetve még séta közben a cicát, kutyát, madarakat, csigát, stb. tudod neki megmutatni.

Ha pedig jön-megy, akkor még nem érdeklik ezek a dolgok, eljön az ideje annak is.

2011. dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyerek függő nagyon...én ismertem olyan Kisfút aki a betűket is eltudta mondani 2 évesen...de pl.: a kisöcsém nem volt hajlandó...ahogy kezdi lekötni a tv, könyvek stb meg fogja tanulni...

mond már vmiket...? bármit?

2011. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
baba,mama,dedede,lálálá,dájdáj,ap, tapsol és integet, ha mondom lecsücsül, próbál puszit dobni
2011. dec. 17. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
még annyit tennék hozzá, hogy mondjuk 6-9 hós kortól kezdődően pl. a túlingerléssel, figyelem folyamatos lekötésével, gyerekkel túlzott foglalkozással lehet kárt okozni is, miközben esetleg megfigyelne, próbálkozna dolgokkal maga is.
2011. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így direktben sehogy. Legyen sok könyve, vegyél gumiállatkákat és magától oda fog menni, ha érdekli. :-) Színeket már most is mondhatod neki, de még csak úgy, hogy "nézd milyen szép piros virág". Nem kell rágörcsölni, teljesen normális, hogy 11 hós babád jön-megy egész nap. Neki az a tanulási folyamat.
2011. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az nem rossz ha ezeket már mondja...:)

színes képes könyvek sokat segítenek, de ne erőltesd...lehet h más érdekli...:)

a kisfiú akiről írtam, ő maga hozta oda a könyvet és kezdte sorolni amit tud...:)utána tanítgattuk a többivel:)

2011. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 éves most a kisfiam.

nagyon mozgékony kis kölyök, egy percre nem volt hajlandó leülni fél-1,5 éves kora között, nem volt hajlandó könyveket nézegetni, stb.

aztán elkezdte érdekelni és mint a szivacs szívja magába az információt :) pl. múlt héten megtanulta, hogy a boci az a tehén aki búúúúzik és tejet ad :) és még sorolhatnám. most már leül, leginkább gyurmázni szeret, így csinálunk állatokat illetve van olyan készletünk amivel nyomni is tudunk.


a színektől még nagyon távol vagytok. enyém a kéket és a zöldet tudja csak megkülönböztetni a többitől, néha a pirosat is de szerintem csak arra ráhibázik :)


inkább a testrészeket kéne lassan tudnia, de azt se direktbe leültetni, csupán annyi, hogy mikor fürdeted szépen sorra mondod, hogy most a kezedet, most a pocakodat mosod meg és így tovább. aztán mikor öltözteted szintén mondd, hogy dugd szépen a lábad, most átbújtatjuk a fejeden a bodyt meg ilyenek, ez bőven elég :)

erre is a fiamat tudom felhozni példának, kb. fél éve ha mondom, hogy most meg az arcod, hónaljadat, lábadat, pocidat, stb akkor megmossa azt a testrészét pedig soha nem ültünk könyvek fölött (sajnos) csak fürdés közben mindig mondtam mit mosunk most éppen :)

2011. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!