Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem szabad a kislanyokat...

Miert nem szabad a kislanyokat oldaukra fektetve altatni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért, mióta nem szabad? Amikor pici volt a lányom, nem hallottam erről és azóta se. Ő mindenhogyan feküdt, semmi baja nem volt tőle.
2011. dec. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam. De ismertem egy kisfiút (3 hónapos volt akkor), akinek azt mondta az ortopédorvos, hogy ne fektessék az oldalán, de neki kötött volt a csípője. Szerintem a nemekhez ennek semmi köze sincs.
2011. dec. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, h ennek nincs köze a nemekhez. Én 2 kórházban is szültem és az egyikben azt mondta a gyermekgyógyász, h semmiképp se fektessem oldalára, mert a csípőjének nem tesz jót, másikban pedig a csecsemősök fektették oldalára a babát és úgy hozták ki.

Szerintem ezzel is az van, ami minden mással, nem szabad túlzásba vinni. Ne feküdjön egész nap úgy a baba, de pl evés után (főleg, h a nem sikerült büfiznie) fél-1 óra nem árt, hogy nehogy félrenyelje ami esetleg visszaköszön. Én nagyrészt hasra tettem a gyerekeimet, szerettek is úgy aludni (ilyenkor figyelni kell, hogy a fejük ne mindig ugyanarra az oldalára legyen fordítva, mert eltorzulhat). Ébren pedig hanyatt feküdtek, amíg nem tudták szépen emelni a fejüket hason.

Remélem tudtam segíteni. Minden jót!

2011. dec. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!