Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha közel 2 évesen...

Normális, ha közel 2 évesen egy szót sem mond?

Figyelt kérdés
Keresztfiam februárban lesz 2 éves, és egy szót nem mond még. Elég sokat vigyázok rá, mert terhes a 2. babával az anyja, de nekem fura, hogy még annyit sem mind, hogy papa, anya, vagy ilyen szavak. Ezeket igencsak szokták már ilyen korban. Szólni nem nagyon merek, nehogy megsértődjenek, de ha érvelni tudnék nekik, hogy ilyenkor igenis kellene, szólnék. Lehet valami, esetleg genetikai ok, ami miatt ez így van?
2011. dec. 18. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

genetikai ok? miért, mire gondolsz.


nem kell szólnod, nyilván a szülők is tudnak róla, 2 éves státuszon is kérdezik majd.


egyébként nem KELL, ILLIK ilyenkor beszélni, nem mindegy :) majd 3 éves kor után számít csak megkésett beszédfejlődésnek.

lehet a státuszon elküldik őket hallásvizsgálatra, korai fejlesztőbe, minket küldtek...

2011. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szülőket nem igazán érdekli. A gyerek állandóan kézben van, az apja kijelentette, hogy óvodába sem mehet a gyerek, mert az óvónők semmit nem érnek. Soha nem hallottam, hogy bármelyikük is próbálná mondogatni a szavakat. Szerintem nem így kellene hozzáállni. Mi lesz, ha valami gond lesz később, amit megakadályozhattak volna. Akikkel együtt szült, már mindenki dumál megállás nélkül, ő meg csak ül kukán. Mindentől megijed, fél.
2011. dec. 18. 15:39
 3/8 Derina válasza:
A hallását vizsgálták születéskor? Ha sokat vigyázol rá próbálj minél többet "magyarázni" neki, mindenről mondd, hogy mi micsoda játék közben. Ha nem figyel a hangokra, az hallásproblémákra utal, de ha nem az a gond, akkor ingergazdag környezet segíthet.
2011. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezt a magyarázós dolgot. Semmi különösebbet nem vizsgáltak születéskor, csak a "rutin" vizsgálatok voltak meg. Járnak anyjával heti egyszer babaklubba, ott sem nagyon engedi el magát. nem nagyon játszik a többi gyerekkel, csak a anyja lábát fogja. Azt tudom nagyon anyás, mert apjának kötetlen munkaideje van, de ez már szerintem sok. Mind vele egyidős gyerek.
2011. dec. 18. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt így megmondani.

Az én nagyfiam 18 hónaposan tökéletesen beszélt, mondatokban.

És a kicsi 24 hónaposan nem mondott egy értelmes szót sem. Na jó egyet, anya-aztán ennyi.

És 27 hónaposan is, aztán elkezdett beszélni, de egyből összetett mondatokban és olyan szókinccsel, hogy csak néztünk.

Elképzelhető, hogy nála is ez lesz. De egyébként én egy percig nem aggódtam és annyira nem lepett meg a dolog, mert tisztában vagyok vele ez a KELL meg ILLIK dolog, azért nem így van. Hiszen a gyerek nem olvasgat fórumot, így nem tud róla, mit kell neki és mit illik tudnia x idős korban.

Soha egyébként nem hasonlítgattam a gyerekeket és soha nem kérdeztem orvost, védőnőt, óvónőt erről, mert ez nagyon egyéni.


Ha viszont hangokat sem ad ki és nem beszél valamilyen érthetetlen nyelven, illetve nem érti a nyelvet-mert az én kicsi fiam tökéletesen végrehajtotta bármit kértem, sőt jobban mint a nála 2 évvel idősebb, tökéletesen beszélő testvére- akkor lehet hogy alapból süket vagy szervi problémája van. Ez aggódásra adhat okot. Az hogy nem mond egy szót sem, nem.


Szóval az a kérdés-halandzsázik e illetve végrehajtja a két-három szavas utasításokat? Például add ide a kockát. Gyere ide.

2011. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok megsérteni senkit, de szegény kisfiú szülei totál idiótán állnak hozzá. Szerintem, így látatlanban persze, semmi baja a kicsinek, az ostoba szülein kívül...

Biztos sokkal előrébb tartana, ha játszanának vele, beszélnének hozzá. De hogy még közösségbe se akarja engedni az apja?! Tiszta nyomorékot fognak nevelni szegény gyerekből.

2011. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
figyelj.az én kisfiam sem beszél,és ö januárba lesz 2 éves.nem akarlak megsérteni,de mit foglalkozol azzal,hogy más ilyenkoru gyerek már beszél.mindenki más ugye?lehet majd a te gyereked is majd 3 évesen fog mejd beszélni.ahogy az elöttem szolok irták,ha a gyerek figyeli,megérti,és végrehejtja az utasitásokat akkor nincs gond,csak lusta,fiúknál állitolag nem ritka hogy 3 évesen kezdenek beszélni.ja és hozzáteszem,én nagyon sokat foglalkozom vele,mondokázok,beszélek,kérdezek is,amire persze nincs felelet csak fejrázás,mégse beszél,de ennek ellenére tudja a szineket,megmutatja hol a piros,sárga stb,szoval lehethogy okosabb,mint egy folyékonyan beszélö gyerek.elöbb utobb biztos fog beszélni,ha ilyenekre képes.de ha annyira aggodsz,és te vagy vele,mert vigyázol rá,akkor vidd el orvoshoz,és kérdezz rá.
2011. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az előzővel értek egyet. Előszőr is miért zavar a dolog? Nem a te gyereked. Másodszor is a fiúk eleve későn kezdenek beszélni, de még számos oka lehet a megkésett beszédfejlődésnek, utána is tudnál nézni az interneten. Az meg hogy hova hordja az anyja, megint nem a te dolgod, mert még lesz ideje bőven társaságba menni, ha ovis lesz.

Bocsi, nem megbántani szeretnélek, csak ez a véleményem a dolgoról. Ha meg későbbiekben tényleg gond lesz, azt úgy is észreveszik.

2011. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!