Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes terhes, elsö gyerekke...

38 hetes terhes, elsö gyerekkel,33 évesen, közel van a szülés, szerintetek melyik része a fájdalmasabb?

Figyelt kérdés
Szoval a tágulás vagy a tolási szakasz? Hogyha kérnék epidurálist a tágulásra az lehet elég volna és a tolást azt valahogy csak kibirnám. Majd utánna jönn a varrás hát erre is kéne valami. Én kulföldön élek és nagyon félek, azt se tudom mire számitsak.
2011. jún. 15. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

a tágulás pokol, a kitolás már nem rossz, a ritmusra figyelj. A varrás még iszonyat, az is nagyon fájt:((

Hajrá, hamar túl leszel rajta! Nekem 4 óra volt mindennel együtt:))

23/N

2011. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát elöször is az epidurál drága és nem minden korházba van rá mod és orvos függö is.a másik meg hogy mindenkinek más fájde általában mindenkineka tágulás.maga a vajudás nekem elégg rossz volt mert fájás volt csak tágulás sehol pedig már oxitocin is be volt kötve 42ik héten történt mindez.amugy a kitolás az nekem nem fájt csak nehéz volt,mondjuk nem vagyok egy nagy darab de sokat hiztam és nagy is volt a baba majdnem vákum lett a vége.a varrás nem valami kellemes de ki lehet birni,engem nem érdkelt már annyira csak azon voltam h legyen már vége és aludhassak mert nagyon elfáradtam.szoval kinek mi.lehet te olyan fajta vagymhogy nem lesz olyan borzaszto.most én is 38hetes vagyok második babával de lehet nem szülhetek simán egyéb gondok miatt de félek nagyon a mütéttöl!ha szülésröl lenne szo simán elvolnék.kelllemes szülést kivánok.
2011. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2 szer szültem..Ha ugy állsz hozzá hogy tuléled és mit kapsz cserébe nem kell EDA. a tágulás vacakul tud fájni,viszont a kitolás nekem már a megkönnyebbülés volt..És a végén van egy másodperc mikor kicsuszik a baba na az az érzés minden kint megér...hidd el sose fogod elfeljteni..ne félj
2011. jún. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

szia!


szintén 33 éves, 38 hetes, első babás:) Épp tegnap kérdeztem a dokim az epidurálról (hozzáteszem, a doki homeopátiás szakember) és azt mondta, ha nő lenne, csak epidurállal szülne, ki nem hagyná, sokat segít... szal én nem hősködöm, ha már van rá lehetőség, és valóban könnyít a dolgokon, miért ne használnám ki?! legalább nem leszek hulla a kitolásnál, és fogok tudni koncentrálni (remélem) Könnyű szülést neked!

2011. jún. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%
sziasztok,nem akarok senkit sem leszurni vagy bántani azzal amit irok,de gondoljátok végig azt hogy a babaának is ugyanugy fáj az ami nektek nehogy azt higyjtek hogy nem.nekme doki mondta.és ha epidurált kapsz te nem szenvedsz de a baba attol igen,én sajnálnám hogy csak ö szenved.és sztem az az igazi ha valaki megszenved azért a babáért,mert az csak akkor fáj utánna már nem is emléxel rá hidd el.d emindenkinek szive joga hogy szül.
2011. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!