Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a 4,5 hónapos kislányom nem szopizik annyit, mint amennyit kéne neki, pedig van tejem elég?

Figyelt kérdés

4 napja mérem a szopikat a gyerekorvos tanácsára, 950ml-t kéne ennie egy nap szerinte, de ő csak 600-650ml-t szopizik. Most voltunk 4 hónapos státuszon, ott kaptuk a mérleget. Ilyen most a súlygörbéje: [link]


A gyerekorvos már írt fel neki tápszert is :-S


2011. dec. 18. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen a gyarapodása? Nem fejlődik rendesen? Vagy miért fontos, hogy tankönyv szerint mennyit kellene ennie? Hány kiló most, és mennyivel született?
2011. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 4,5 hónapos, és szopizik 8-9-szer egy nap kb. 80-150 gramm között. Van, hogy ő is fele annyit eszik egy nap, mint az "előírt", de hízik 30-40 dekát havonta, így engem nem érdekel. Mondjuk csodálkozom rajta, hogy lehet elég neki, de nem erőltetem, néha megpróbálom kínálni neki újra, vagy a másik cicimet, de csak vigyorog rám és nem kér.
2011. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem értem,minek neki tápszer,hiszen nem arról van szó,hogy kevés lenne a tejed,hanem ő nem igényel annyit,mint a könyv "előir". Én kisfiam se szopizott annyit,amennyit a könyv előirt,mégis szépen hizott,sőt,a védőnő még csökkenteni akarta a szopik számát,mert gyakran szopizott. Ha hónapról-hónapra gyarapszik a súlya,akkor nem kell izgulni,neki ennyi az igénye. Felnőttek se egyforma adagokat esznek.
2011. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3700gr-mal született, most 6580gr. Egy hónappal ezelőtt 6140 volt, szóval most csak 440gr-ot hízott. Ezért kell írnom minden szopit, grammot, milit, stb. Egy hét múlva konzultáció újra a dokinénivel. De nem kér többet, mit csináljak? Kezdjem el a főzelékeket adni neki? Vagy hagyjam?
2011. dec. 18. 16:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Én szoptatnék tovább. A gyerek ha nem kér többet, akkor nem kér többet. Nem arról van szó, hogy éhezik, csak nem kell neki. Miért kéne tömni ha egészséges, boldog gyerek?
2011. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért linkeltem a görbét, mert egy hasonlót mutogattak nekem a tanácsadóban, hogy ezen lehet látni, hogy nem fejlődik rendesen a gyerek :-(
2011. dec. 18. 17:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen időszakom, amikor a kicsi "csak" olyan 270 gr-ot hízott 2 hét alatt és a dokinő pótlást akart neki adni, holott ő elvileg szoptatáspárti.. Kicsit gyakrabban etettem a gyereket, akár 2 óránként is, azóta meg nem is mérem egyáltalán etetések után, hízik, amennyit hízik, ha jókedvű, kiegyensúlyozott, látszólag semmi baja, akkor én tojnék a dokinőre. Nekem sem evett sose annyit, amennyit "kellene", max a felét, 3/4-ét és mégis jól táplált babóca..:-) Nekem is kb annyival született a lányom, mint a tiéd(3690 g), most olyan 7370 körül van, de ő az első hónapban 1,5 kg-t hízott.. :-D Nekem is azzal jött a d.nő, hogy a jóltáplált gyerekek 3-4 hónapra dupláznak.. Hát istenem, a tiéd 5-6 hónapra fog, miért van ennyire oda tőle a d.nőtök?! Rakd csak el azt a tápszerreceptet a fiók mélyére és ne idegesítsd magad ezen! A gyerek tudja, mennyire van szüksége
2011. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat! A kislányom tényleg ügyes, mosolygós gyerek, sokat mozog, forog hátról hasra és vissza, és kint van már két foga is, fent meg jön a többi, tiszta piros, dagadt az ínye. Talán ez is közrejátszik, hogy nincs olyan farkasétvágya, mint ahogy könyv szerint kéne.
2011. dec. 18. 17:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem első baba. Gondolom neked is, hogy a doktornő ennyire be tudott paráztatni?! :-) A védőnőm azt mondta, hogy heti 100 gr-ot kell hízniuk ebben a korban vagy havi 400-at, mert a "drága" d.nőm is azt mondta, 2 hetente kell 300-400-at. Ne aggódj, ahogy előttem is írták, hízogat szépen, úgyhogy ne aggódj!!!! :-D
2011. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Csak attól parázok, hogy nehogy az legyen, mint ismerősnél, hogy őket meg már elküldte vérvételre, meg minden felesleges vizsgálatra, mert nem könyv szerint hízott a gyerek, aztán meg csak kiderült, hogy semmi gond nincs ott sem, jól meghurcolták szegény gyereket, meg az anyját is :-( Meg lehet ilyet tagadni, ha én meg érzem, hogy semmi gond? Le lehet rázni az orvost meg a védőnő segédeit?
2011. dec. 18. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!