Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatnék hogy egyen...

Mit csinálhatnék hogy egyen valamivel többet?

Figyelt kérdés

17 hónapos a lányom.Még szopik naponta többször is(5-6 alkalommal) De a főtt ételekkel bajban vagyunk.Nagyon kevés dolog az amit megeszik.Szinte csak a krumplis dolgokat ill néha a tésztákat fogadja el.Húst, főzeléket semmilyen formában nem hajlandó enni.(se májkrém se főtt se sült hús... se semmi) A doki szerint szépen fejlődik és amíg szopik ne aggódjak de szerintem meg igenis baj h nem eszik.

Van más is akinek hasonló gondjai vannak?


2011. dec. 18. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elég neki még az anyatej, de ez lehet, hogy nem sokáig lesz így. Nem is értem, hogy az orvosod hogy mondhatja azt, hogy ne aggódj.

Egy 17 hónapos gyermek azért más, mint egy pár hónapos csecsemő. Legtöbbször ilyenkor már ált. 2× szopnak csak vagy 1×.

Esetleg nem akartad hamar elválasztani? Mármint lelkiekben téged megviselt volna?

Írtad, hogy a krumplit szívesen megeszi és néha a tésztát is. Minden szoptatás előtt próbáld neki odaadni.

Esetleg gyümölcsök? Azt sem eszi meg? Se pürésítve, se darabosan?

Kiegészítésként - éjszakai alvás előtt - kap valamilyen tejitalt?


Hát ez kicsit olyan, mintha 17 hónaposan kezdenéd el a hozzátáplálást ... nem könnyű, de kénytelen leszel valahogy 'erőltetni' a normális ételt is.

2011. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Veletek együtt eszik, úgy értem, amikor ti esztek, akkor próbálod etetni őt is, az asztalnál? Vagy külön? Nem érdeklődik az iránt, ami a ti tányérotokban van?

Szerintem a húst ne erőltesd egyelőre, van fehérje bevitele az anyatejtől, szóval ez nem nagy tragédia.

A főzelékek nálunk sem nagyon mennek, inkább az olyan kaják, amiket kézzel egyedül tud enni, vagy ami nem folyik le a kanálról és szintén egyedül boldogul vele (pl sűrű krumplipüré vagy zabkása).


Tojást (tojáskrémnek, rántottának, tojásos nokedlinek) próbáltad? Nálunk nagy sláger a fussili tészta (az a tekercs alakú, könnyen meg tudja fogni a kis kezével), illetve a sparban lehet kapni kocsikerék formájút, az is nagyon menő, hátha a kinézete miatt a Te lányod is megenné.

Tört krumpliba, ragacsosra főzött rizsbe ha belekeversz mirelit zöldségkeveréket (nyilván főzve :)), pirított póréhagymát, az is nagyon finom. Szép színes legyen, nálunk az bevált.

2011. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ceyla ***** válasza:

Nálunk is hasonló gondok vannak. Az én lányom 14 hónapos múlt. Ő is még sokat cicizik és kevés ételt fogad el, de ez is hektikus. Tegnap viszonylag jól evett, de ma pl reggel evett egy fél mandarint majd délután 2-3 db sültkrumplit és 1-2 darab sült gesztenyét.

Velünk együtt eszik, és ha nem akar akkor nem kéri és kész. A tésztákat alapból ki nem állhatja, semmit ami pürés pl bébiétel. Még a gyümi bébiételeket sem fogadja már el. Ami néha bejön az a sajtos pirítós reggelire, vagy a natúr sajt és natúr joghurt. De mostanában ezeket sem nagyon kéri, tehát ki kell találnom valami mást.

A sült krumplit azt szereti, só nélkül kapja és ha én sütöm akkor 1 kanál olajban sütök ki 1 kg. A húst is megeszi ha olyanja van, még jobban is mint a krumplit amit néha főtten is elfogad. A répát pont most utálja, de 2 hónapja még szerette. Gyümiket: mandarin, narancslé (csak a frissen facsart), néha a banán és régebben a körte is bejött.

A sült gesztenye amit majdnem minden körülmények között elfogad.

Még két anyukát ismerek személyesen akik hasonló kálváriát járnak be. Az egyiknek 17 hónapos a másiknak 33 hónapos a gyerkőce.

Igazából próbálgatni kell, nem feladni, ugyanazt az ételt megint megpróbálni 1 hónap múlva akár. Együtt enni, hagyni kicsit önállósodni, akkor is ha nagy kosszal jár.

Ha dacolós akkor tiltani, hátha azért is megkóstolja. :)

Más ötletem nincs, én is ezeket próbálom alkalmazni egyenlőre átmeneti sikerekkel.

Ha megvan a tuti recept azért szólj! :)

2011. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!:)

Pontosan 6 hónapos volt mikor megkezdtem a hozzátáplálást.(almalé és püré ..)nem nagy sikerrel aztán el lavíroztunk kevés kis adagokkal 10 majd 12 hónapos koráig akkor pánikoltam be először h milyen kevés ez a kortársaihoz képest. Na hát igen és még mindig itt tartunk. Annyival változott h már mindent megkóstolt amit lehetett neki és fintorogva közölte és közli h na köszi anya ezt nem! :/

Ami pürés azt nem eszi meg az enyém se.Kivétel a túrókrémbe kevert gyümölcsök(de azt se lehet minden nap adni. csak hát édes én meg nem vagyok oda ha egész nap édeset eszik/enne.Mert bizony az édes az lecsúszna!

velünk eszik egy asztalnál.Nem hatja meg a mi tányérunkon lévő étel.

gesztenye na igen az most nálunk is megy!Csak szerintem fogja a székletét.De amúgy imádja.

Ha változás van megírom! Remélem pozitív lesz és még egyszer köszi a válaszokat!

2011. dec. 19. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!