Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Másnak is van "Soha...

Anyukák! Másnak is van "Soha nem érem magam utol" érzése?

Figyelt kérdés
Egész nap meg se állok, de sosem lesz vége a teendőknek. Hogy léptek ezen túl? Már az egész napomra rányomja a bélyegét, hogy hajszolom magam. Hogy ne temessen ez be?
2011. dec. 18. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

nálam is ez van, főleg a vasalással...egyszerűen nem tudok nap közben vasalni, mert pici a lakásunk, míg fent van fiam nem merek.Mikor alszik,akkor meg mindig más van...estére meg sokszor totál fáradt vagyok.

Amúgy én már túl vagyok ezen, nem érdekel.Ha nagyon fáradt vagyok, pihenek fiammal míg alszik...neki fontosabb hogy ne legyek ideggörcs, minthogy tiszta és rendezett legyen minden.Persze nincs kosz, nem ezt mondom, csak néha csúsznak a dolgok:)

2011. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyfolytában ilyen érzésem van. :)

Mivel én itthonról dolgozom is, 4 órában ezért kénytelen voltam átértékelni a házimunka fontosságát.

Nem azt mondom, hogy megbarátkoztam volna a poroszlánokkal, de nem vasalok pl. csak azt, amit nagyon nagyon muszáj.

Nem mosok havonta ablakot, nem mindig van elmosogatva... És nem mindent én csinálok.

2011. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Megoldás: ne akarj mindent megcsinálni. Nekem is tele van a tököm vele, de látod, most is inkább leültem a gép elé, pedig lehetne mosogatni, főzni, port törölni, fürdőkádat sikálni. Egész nap pörögtem, mondjuk főleg odakint: állatetetés, szénáért kellett menni, aztán azt lerakodtuk, közben gyereknek valami kaját adni, utána gereblyézés, állatetetés, fejés, aztán már az esti program: gyereknek vacsizás, mosogatás, fürdetés, közben kimosott a mosógép, kiteregettem - még jó hogy Apa ma kidőlt a tegnapi buli miatt, így vele nem kellett "foglalkozni", még a főzést is megúsztam). Úgy gondolom, egy ilyen nap után nem érdekel a többi elmaradt tennivaló, megvár az holnapig. Mivel úgysincs sose vége, így nem számít. :(
2011. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom írni amit az első válaszoló!Abszolút nem érdekel a rendetlenség.Lányom 11 hónapos, állandóan pakol, már 1 hónapja megy, és kb 2 hete megtanult az ágyra is felmászni!Így is kész idegbaj az egész napom.

Én nem vasalok, nem is idegesítem magam.Lányom 2szer alszik egy nap, akkor én is pihenek (netezek általában, vagy csak bámulom a tv-t..), amikor fel kel, akkor csinálok mindent.Ha főzök akkor kint van velem a konyhába és pakolja a szekrényben az edényeket, ha takarítok, akkor adok neki valamit amivel lefoglalja magát.

Próbálom úgy csinálni, hogy ő is része legyen a pakolásnak, és takarításnak.Így talán könnyebb, mint amikor alszik még akkor is gürizni...

2011. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig ez van!!!Ahol van gyerek ott sosincs rend!!!!!!!!Tisztaság legyen ez a lényeg!
2011. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
én megbeszéltem magammal, h ennyit bírok. Túl lehetne vállalni magam, de az egy ponton úgyis borulna, valakinek a rovására menne.Amire a gyerek és a férjem + főzés mellett nem jut idő, az megvár hétvégén. Ne ostorozd magad, szerető anya és szerető "feleség" kell odahaza, nem egy perfekt háztartási gép.
2011. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

És hogy álltok a sok el nem végzett munka mellett a Karácsonyi készülődéssel? Ajándék csomagolás, mézes sütés, előkészületek, stb.

Már 2 hete nem tudom feldíszíteni a lakást, majd holnap elven. Talán holnap tényleg összejön :))

2011. dec. 18. 21:52
 8/16 anonim ***** válasza:

3. vagyok, pont ma néztem fel a konyha plafonjára, hogy milyen csinos pókhálóink vannak, és azon agyaltam, vajon Karácsonyig eltűnnek-e onnan maguktól. :)

Mézest már hetek óta tervezek sütni, nem tudom, mikor lesz rá érkezésem. Ajándékok nagy része okés, be kel még csomagolni. Hát nem tudom, mi lesz, de majd valahogy kialakul.

2011. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ceyla ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Én sem érem utol magam soha. Van, hogy a reggel berakott ruhát este tudom kiszedni a gépből, van, hogy akkor már újra kell öblíteni.

A vasalást meg hagyjuk!

Karira a múlt héten már majdnem mindent megvettem vagy megrendeltem.

Mézessütés majd a jövőhéten remélem.

Karácsonyi menü még csak körvonalazódik.

Nagytakarítás sehol sem tart.

Dekoráció, talán holnap, vagy utána?? :)

2011. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem főzök minden nap, csak hétvégén (magunknak)

A babának ekkor elkészítem egész hétre (aventes pohárban lefagyasztva)

Minden nap kitakarítok (porszívózás, felmosás, 2naponta törölgetés-amikor alszik), szinte minden nap mosok!!ááááá

De vasalni kb. 3 naponta tudok csak...


Karácsonyi készülődés: ajándékok megvannak (rendeltem és a picivel is vásároltam)

menü fejben

majd a héten vmikor apa bevásárol (listával!!!:)


Dekoráció? Egy ajtódísz, egy adventi koszorú a konyhai asztalon, egy pedig a nappaliban.

Ennyi, nem viszem túlzásba.


Nálam bejött a "lesz*rom" szó hajtogatása, és mindenre amikor érkezek, nyugisan megcsinálom. Így alakult. Akinek nem tetszik, jöhet segíteni :)

2011. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!