Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két év körüli kisfiús anyukák,...

Két év körüli kisfiús anyukák, akiknek a gyermeke későn megy aludni?

Figyelt kérdés
Most ez a legújabb, hogy 11-kor megy aludni, semmi az ég világon nem segít. Ez állandósulhat? Rengeteget mozog, szépen eszik, játszik, dumcsi megy, nem beteg, jókedvű, de este 9-től ő még vonatozik, még ezt meg azt, nem marad ágyban, nem akar aludni....nagyon késő ez, semmut sem tudok elvégezni amit régen 9-től. Nagyon nem jó így. Nem értem miért nem akar ágyba menni, ugyanúgy megy a délutáni altatás is, minden más, ebéd, vacsi ugyanakkor van...
2011. dec. 18. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy már kevesebbet kellene aludnia napközben.


Nekem 11 hónapos a lányom és ő is csinálta ezt egy hónapja, nálunk az lett a megoldás, hogy napközben csak 1x alszik már, és ha van még mélypont, akkor azon át kell lendíteni. Így viszont este 8 körül le tudom tenni és reggel 8 körül kel.


Tiéd mennyit alszik napközben?

2011. dec. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2.5-3 órát
2011. dec. 18. 00:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Újra itt. :)

Lehet, hogy ez a baj, nem álmos még este, mert délután túlságosan kialudta magát.

Esetleg próbáld meg felkelteni 1,5-2 óra után. Ha még mindig nem alszik este, akkor 1-1,5 óra után.

Ki kell tapasztalni, hogy neki mennyi az alvásszükséglete.


Majd írd le, hogy ment. :)

2011. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk,mi egyelőre a 10 óránál tartunk,mióta tél van.Azelőtt 8 kor már aludtak.Napközben 2 órát alszanak átlagban.Múltkor találkoztunk egy apukával és kislányával a játszón,akik már bölcsisek voltak,és ő mondta,hogy az ilen korú gyereke már az otthonlétben egyszerűen nem fáradnak el,mert nem éri őket annyi inger.Ez a kislány amíg odahaza volt,éjfélkor tért nyugovóra,mióta bölcsis,azóta 7 kor már alszik.Gondolom ti is otthon vagytok még,nem jártok bölcsibe.Én meg vagyok győződve róla,hogy emiatt lehet a késői elalvás(meg nálatok a déli alvás miatt is,ne hagyd h 2 óránál tovább aludjon).És csak délután 14óráig aludjon.
2011. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. :( Kislányom 18 hónapos, kb. 1.5 órát alszik napközben, de pl. ha már fél 2-kor fent van, akkor sem tudom este 10-nél előbb elaltatni! Az utolsó válasz elgondolkodtatott, lehet, hogy tényleg kevés már neki az itthoni környezet, nem fárad le tőle úgy... de csak ezért meg nem szeretném még bölcsibe adni.

Kedves kérdező, szerinted mi segíthetne? Hogy fáraszthatnánk le jobban a gyerkőcöket? Most az idő se kedvez annak, hogy órákat kint legyünk velük, mint nyáron...

2011. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

játszóház,babaúszás,baba-mama klub,babás ismerősőkkel összejönni,és sokat lenni levegőn!Attól hogy tél van még ugyanúgy ki kell menni levegőzni,mozogni!Most pl nállunk lehet hamarosan építeni a hóembert mert szakad a hó,meg leh tszánkózni stb!

meg hát bent is lehet sok olyat játszani amiben kifáradnak Pl:az én fiamnak van egy benti motorja is azzal szokta kenetni idebent azon kívül van ugráló zebrája azon is sokat ugrál plusz még bújócskázunk,fogócskázunk,lovacskázunk!

Hát nagyjából ezek jutottak eszembe!

2011. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem azt írtam,hogy egyáltalán nem megyünk ki télen, csak hogy mégse olyan,mint nyáron, hogy 4-5-6 órát kint vagyunk naponta. Az én kislányom amúgy se az a rohangálós fajta, szóval nem olyan egyszerű lefárasztani.
2011. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Du 2-kor még éppen hogy elaludt, nemhogy akkor ébredne. Rendesen le van fárasztva, ingerből van bőven, valószínűleg a két óra alvás kellene, de ha neki ennyi kell, nincs szívem felébreszteni, az őrület lenne látni hogy szenved attól, hogy a legédesebb álmából keltem fel. Bölcsi és ovi nekünk nem jöhet szóba.
2011. dec. 20. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.

Felébreszted és kb. 5 perc után nem nyűgös. Az enyém mire az uzsit befejezi, nem is emlékszik, hogy felkeltettem.

Én úgy vagyok vele, hogy inkább az az 5 perc szenvedés, mint este az órákig tartó küzdelem....

2011. dec. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet kedves kérdező,és emiatt új napirendet alakítottam ki,ami a következőképpen néz ki:

reggel 8 kelés

délután 2től 4ig alvás

este pedig fél 10kor teszem le aludni,ő még énekelget ,dumálgat a kiságyában (egyedül,mert így szokta meg)és nagyjából 10kor ájul be...katonásnak tűnik,de jelenleg megfelel neki,boldog,kiegyensúlyozott.sokat sétálunk és itthon is lefoglalja magát.:)

2011. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!