Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még nem érett meg a szobatiszt...

Még nem érett meg a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves, már hónapok óta szól a kakálás előtt, hogy jön. Pisi előtt soha nem szólt. Múlt hét kedden nagyon bepirosodott a kis feneke a kakitól, annyira, hogy ha ráadtam a pelenkát sírt hogy fáj, terpeszállásban ment. Jó, mondtam akkor levesszük a pelust, hogy szellőzzön a feneke, adtam rá alsógatyát, megbeszéltük, hogy szól, ha jön a pisi-kaki. Szólt is ügyesen, az első kettő pisinek az eleje ici-picit bement az alsógatyába, de azóta semmi, teljesen a wc-be engedi. Éjszakára adok már csak pelust rá, meg ha megyünk az utcára. Amióta elkezdtük csak száraz pelust vettem le róla. Már reggel ébredés után is mondja, hogy menjünk a wc-re. Oda pisil, nem engedi be a pelusba. Viszont a kakival baj van. Első nap sikerült a wc-be kakálni, aztán 2 nap semmi, majd a harmadik nap a bilibe sikerült, de úgy hogy már 3 órája tartogatta, minden 5 percben szólt, hogy jön, mentünk a wc-re, de mégsem jött. Ezt játszotta 3 órán át, majd mondta, hogy el akar bújni kakilni (pelusba mindig úgy kakált, hogy elbújt valahova), így a bilit betettem a függöny mögé, ott sikerült is neki. Viszont megint harmadik napja semmi, megint reggel 10 óta visszatartja, 5 percenként jön szól, hogy kakilni kell, látom is hogy szorítja a fenekét, kell neki aztán a wc-be mégsem nyomja ki. Egyik alkalommal a 100-ból ki is jött egy ici-pici amit már nem tudott visszaszorítani. De ezen kívül semmi. Azelőtt naponta volt kakija.

Meddig normális ez, hogy visszatartja? Kérdeztem, hogy hova akar kakálni, de nem mondja, hogy a pelusba, csak hogy nem akar... Most még a bili sem jön be neki... Mit csináljak? Adjam vissza rá a pelust? Reggel óta csak körbe-körbe járkál a lakásban és szorítja a fenekét, nehogy kijöjjön a kaki. Nem tudom mi lenne a jó! Segítsetek kérlek, aki tapasztalt a témában!


2011. dec. 19. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem érett már rá.

kaki általában nehezebb ügy ahogy olvasom.


viszont ezek szerint nincs "eldugott" helyen a bili. fixen tedd be a fürdőbe mondjuk és ne járkálj arra fél percenként ha épp trónol.

bocs a hasonlatért de te se sz*** a lakás közepén! teljesen normális igénye, hogy elvonuljon.

adj neki sok hajtós ételt pl. rostosat, szilvalekvárt, esetleg a laevolacot is megpróbálhatod 3-4 napig.

én mindenesetre innen már nem fordulnék vissza, nagyon ügyes!!!

2011. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálunk a kaka csak a bilibe sikerül, a wc-től valahogy fél, így meg sem közelítjük. mi is betettük a bilit a függöny mögé és ott kakil.

mindig nagyon dicsérd meg, mond el milyen szép a kakija és milyen boldog vagy most és milyen ügyes.

2011. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem én járkálok arra fél percenként, hanem Ő! Félreértetted, vagy nem jól írtam...

Szóval megy percenként a wc-re hogy kakálnia kell, ráül, de a következő pillanatban már áll is fel, hogy nem jön...

A bili ott van folyamatosan, aova az első alkalommal tettem neki, a függöny mögött. Már úgy is próbáltam, hogy kimegyek a wc-ből, de akkor kiabál nekem, vagy leugrik a wc-ről és jön utánam. Szóval nem szeret ott egyedül lenni...

2011. dec. 19. 14:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindkét alkalommal nagyon megdicsértük, mikor sikerült, még ajándékot is kapott az első alkalomra!!
2011. dec. 19. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!