Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fülbelövés egy évesen? Tapaszt...

Fülbelövés egy évesen? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Párom szülei elváltak és most versengenek egyetlen unokájuk (kislányom)kegyeiért.A nagypapa tegnap büszkén adta tudtomra, hogy vett egy drága fülbevalót a lányomnak ami gyönyörű, csak mi nem lövettük ki a fülét pici korában.

Azt szerettem volna, ha nagyobb lesz és eldönti, hogy akarja-e vagy nem a fülbevalót, akkor belövetjük.De most előállt ez a helyzet (hozzátenném, hogy sokszor nézik kisfiúnak még csupa rózsaszínben is, pedig szerintem kislányosan bájos gyerek),így ha nem akarok sértődést, na meg, hogy ne nézzék kisfiúnak a lányomat, muszály lesz belövetnem neki.

2 hét múlva lesz egy éves és nem tudom, hogyan fog reagálni.

Hogy zajlik a belövés?Piszkálni fogja?Milyen az a próbafülbevaló amit beletesznek a fülébe belövéskor?Annak meddig kell benne maradnia és mikor tehetem be neki a rendeset?

Ha begyulladna vagy kipirosodna a füle akkor mivel kezeljem?Mit szerezzek be rá, hogy ne karácsonykor kelljen az ügyeletes gyógyszertárat hajkurászni?

Köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 19. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Minél előbb csináljátok meg, annál jobb. Pár hónap múlva már hisztizni fog ha hozzáérnek a füléhez, valószínű. Most még nem fogja érezni, csak egy kis szúrás az egész.

Kapni fog gyógyfülbevalót, ezt te kiválaszthatod, általában van a kozmetikusoknak több féle. Az ilyen kis egyszerű fülbevaló, kis színes strasszal a közepén (általában). Ezt kb. 6 hétig kell a fülében legyen, az első napokban kenegetni kell a fülét tetrán kenőccsel, ha nem lesz gennyes pár nap elteltével akkor abba is lehet hagyni a kenést. 6 hét után lehet betenni a végleges fülbevalót. Ha közben begyulladna a füle, vagy váladékozna, semmiképp sem szabad kivenni a fülbevalót, mert pillanatok alatt beforr. Akkor kenegetni kell tetránnal úgy hogy a fülbevaló benne van.

Nekünk ezt tanácsolta annó a kozmetikus és nem volt semmi gond.

2011. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát akkor a szülinapján még nem lesz benne a fülecskéjében a csili-vili fülbevalója.

Énis tetran kenőcsre gondoltam, majd veszek egyet.

Köszönöm szépen!

Azért várok még válaszokat, hátha ezt is kozmetikusa válogatja:)

2011. dec. 19. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Friss az élmény, mi szombaton voltunk az 5 hónapos lányommal. Kozmetikus csinálta és mi választottuk amit belőtt. A gépnek nem volt hangja és gyorsan kész lettünk. Igazából csak pár mp-ig sírt, aztán talált valami érdekeset. Nekünk 3 hétig kell minden nap 2szer megforgatni a fülbevalót és alkohollal törölgetni, vagy neogranormont is lehet rá kenni. Igazából észre sem vette, hogy van valami a fülében. Lehet azért, mert még kicsi hozzá. Ja és a 3 hét letelte után ki lehet cserélni.
2011. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk mázlink van, a saját gyerekorvosunk vállal fülbelövést is.:) 10 hónaposan lövettem be, kb. 100 féle orvosi fém fülbevaló közül lehetett választani, mind egy kis kővel a közepén, arany vagy ezüst alapszínben.Hha jól emlékszem 3000 Ft volt fülbevalóstul. Nekünk nem kellett semmivel kezelni, a doktornő bekente, és mondta, hogy ha valami gond lenne, hívjam fel, de nem volt semmi baj. 6 hét után lehetett kicserélni a normál fülbevalójára.

Ja, csak addig sírt, míg a doktornő egy filccel berajzolta a pöttyöt ahova célozni kellett, de ez nem meglepő, sajnos a kislányom az a fajta ki már attól kiabál, ha bemegyünk az ajtón, pedig a doktornő egy végtelenül kedves, barátságos, nagy tudású ember.

2011. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!