Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha korán kezd járni a baba,...

Ha korán kezd járni a baba, akkor gyakori, hogy ortopédiai problémája lesz? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Itt olvastam egy anyukától, és valahol logikusnak tűnik, de ez mennyire gyakori? És mit jelent a korán?
2011. dec. 17. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi számít korainak, az én lányom 11 hónaposan kezdett el járni, de semmi problémánk nem volt.

Egyébként úgy gondolom, ha egy gyermek teljesen magától kezd el járni, minden fajta erőltetés , és segítség nélkül, akkor teljesen mindegy mennyi idős, mert az izomzata, vázrendszere alkalmas rá. Ilyenkor nem hiszem, hogy bármilyen probléma fellépne.

2011. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a korai, ha pl. 8 hónaposan jár.
2011. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én babám is 10 hóasn indult el, de úgy hogy nem foghattuk a kezét, mert akkor leült és hisztizett. Csak saját maga volt hajlandó lépegetni. Nincs semmi problémánk.

Ahogy előttem is írták, akkor lehet főleg gond ha erőltetik, "sétáltatják", amikor még ő nincs rá felkészülve.

2011. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 9hónaposan indult el, hétfőn voltunk ortopédián. Azt mondta a doki, hogy ha nem tudna menni nem menne. Ha 4hónaposan tud akkor akkor tud, ha 18hónaposan akkor akkor, amíg nem tudja nem csinálja.

Kapja a Dvitamint, úszni viszem, rendesen táplálkozik-hellyel közzel- egyenes a lába, rendben van az izülete, egyenes a gerince. Stabil.

2011. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok. 9 hónapos és napok óta 3-4-et önállóan lépeget, és ettől az anyukától kicsit megijedtem.

Nem sétáltatjuk, sose tettük, de semmit nem erőltettünk, mindent nagyon korán csinált eddig is, magától. Ahogy az egyik válaszoló mondta, ha megfognám a kezét, leül hisztizni, meg ellök, hogy ne fogjam.

2011. dec. 17. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is most indult el, 9 hónaposan, egyenesnek tűnik a lába :) Mi sem erőltettük, nem fogtam a kezét sétáláshoz, bár nem is engedte ő sem. Néha én is parázok, nehogy gondja legyen emiatt, de ő is minidg mindent magától csinált, szóval remélem, minden ok lesz. :)
2011. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8és fél hónaposan indult el,semmi baja sem a gerincének,sem a lábának!!!!!Nem erőltettük magától csinált mindent!
2011. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!