Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak inni,6.5 hónaposomnak?

Mit adjak inni,6.5 hónaposomnak?

Figyelt kérdés
Most kezdem el itatni, eddig csak anyatejes volt, de ki akarok váltani szopit, így valamit adni kéne innom neki. Vizet nem fogadja el. Gyümilevet hogyan csináljak neki? Ill. azt a vizet, amiben almát, barackot, stb főzök neki, azt a levet oda adhatom e, ha átszűröm?
2011. dec. 20. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadja el a vizet, lehet nem is szomjas, vagy még elég neki a szopi.

Lányom 7 hónapos koráig nem ivott mást csak anyatejet/tápszert. Aztán meggondolta magát, és azóta is szépen issza a vizet.

Én emellett még babateával próbálkoztam, de abból nem ivott soha sokat.

2011. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Pi-vizet

Teát? méz, cukor, egyéb nélkül

nem hiszem hogy gyümölcslevet már szabad adni neki, és a teában sem vagyok biztos

2011. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

oda adhatod neki, de míg vizet nem fogadja el én mást nem adnék neki.

mivel gondolom van minimum 5 étkezés és ebböl 4 anyatej ott kap elég folyadékot ha nem iszik meg mást.


ha vizet elfogadna nem baj ha mást iszik, de gondolom nem akarsz egy kisgyereket aki azt sem tudja milyen a víz ize.

2011. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor mindig kínálgassam neki, egyszer meg majd elfogadja? Teáztatni nem szeretném, csak ha minden kötél szabad.
2011. dec. 20. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

ha adsz gyümölcsöt annak a levét miért ne lehetne adni?

2011. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 étkezés van egy nap, + éjjel 2. Ebből napközben 2* mást kap, és utána még szopizik.
2011. dec. 20. 13:48
 7/8 xStefix ***** válasza:

Ha ki akarod váltani az egyik szopit, akkor próbáld meg, hogy nem kínálod neki a tejet evés után, hátha nem is fogja kérni. (De ha igen, akkor még valószínűleg ez kell neki.)

Egyébként én is a vízre szavazok először, és igen, kínálgasd rendszeresen. A teával sincs ám semmi gond már, csak meg kell nézned, hogy babának valót adj neki. A gyümölcslevet pedig adhatod neki, ahogy írtad, de kóstold meg és ha kicsit édesebb, akkor higítsd fel vízzel. Sőt, ezzel a módszerrel, ha idővel egyre több vizet öntesz hozzá, még azt is elérheted esetleg, hogy szinte csak vizet igyon már és így átszokjon arra.

2011. dec. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
Jade, azt azért tegyük hozzá, hogy ha má bírni fogja a gyümiket nyersen is, inkább úgy add neki, hogy megmaradjon bennük a vitamin is. Ebben az esetben préselhetsz majd neki házilag is friss gyümilevet, szintén higítva. (Én 1/3 levet + 2/3 vizet adok a négyévesemnek.)
2011. dec. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!