Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon felelőtlen vagyok, ha...

Nagyon felelőtlen vagyok, ha engedem a 19 hónaposomnak nézni a kedvenc dvd-jét?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves nővére is, nála bizony már előfordul, hogy barátnőktől kap ajándékba megírt dvd-ket, az egyik ilyen mese a "Sammy nagy kalandja" volt. Egyébként nagyon aranyos, egy kis teknősbékáról szól, aki körbeutazza a világot, közben barátságokat köt, szerelmes lesz :), kalandok érik (50 évet ölel fel a mese:)).

Viszont ami rémisztő, hogy a pici fiam ahogy meglátta a figurákat, azonnal a tv-re tapadt, gyakorlatilag meg se moccan a mese feléig (csak nevet a vicces részeknél, vagy tapsol az izgalmasabbaknál). A felétől már nem annyira érdekli, akkor már ki is kapcsolhatjuk - de így is kb. 3/4 óra. Most már napi rendszerességgel kell nézni, hisztiig fajul, ha nem engedem, igazán elkezdtem aggódni..:(


2011. dec. 14. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem ennyi belefér, de lehet, hogy én fogom fel rosszul.


Anyu azt mesélte, hogy mi is néztünk napi szinten mesét ahogy elkezdett minket érdekelni. Így mi jól szórakoztunk ( ez napi másfél óra volt) ő meg haladt a házimunkával.


Én tv elé nem ültetném, de ilyen általad leellenőrzött, aranyos meséket szerintem nézhet.

2011. dec. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs ezzel semmi gond. :)
2011. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 22 honapos a kisfiam es a kedvence a Tomas vonat. Van belolle 1 oras mese is (olyan, hogy tobb 10 perces sorozat van egymas utan). Ha faj a foga vagy nyugos ezzel mindig meg tudom nyugtatni. Bizony ha hazimunkara kerul sor amit el kell vegeznem gyorsan akkor berakom neki a Thomas vonatot es egy oraig "lefagy" se kep se hang nalla. :) Egy masik kedvenc musora a Mr Tumble (Angliaban elunk) es ez egy suket-nema gyerekeknek szollo rovidke musor. Van benne egy bohoc es az tanitja jelbeszedre a gyerekeket. Kozben termeszetesen beszel meg mesel is de a kezevel mutogat. Kisfiam imadja es tudom sokan nem hiszik el de rengeteget tanult belolle. Mindig erdei allatokrol,jarmuvekrol, termeszeti dolgokrol, ovodarol, iskolarol, varosokrol stb. mesel a bohoc es enekel. Kozben rajzol, fest, eldug doglokat amiket a gyerkeknek meg kell talani stb. Szoval szerintem egyaltalan nem gazas musor es 20 perc. Este vacsora utan szokta megnezni a kisfiam amig en osszeszedem a konyhat, bepakolom a mosogatogepet es utanna jatszunk. Thomas vonatot nallunk csak hetvegen nez mert hetkoznap bolcsobe van de ha otthon van betegseg miatt akkor szokta kerni, hogy tegyem be neki. Ha valami miatt nem alkalmas akkor a kisfiamnak is legorbul a szaja szele es elpityereg de hisztiig meg nem fajult a dolog. Altalaban beletorodik. Vacsora utan a Mr Tumble-t azt napi szinten nezi ha otthon vagyunk.
2011. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

9 hónaposom meg reklám függő. :(

Ha csak meghallja a másik szobából, hogy reklám van, már kúszik is, hogy megnézze. Ezt meg is szoktuk engedni neki, úgy szereti. :)

2011. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
10 hónapos lánykám imádja az Uki meséket. Van egy egész dvd-vel+ a minimaxon megy napi 3x. Mindig megnézi, megnézzük együtt. Nincs ebben semmi rossz. Nem kell annyira túlaggódni ezt az egész tv dolgot.
2011. dec. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen idősen a fiam a Verdákért volt oda, de végig is nézte, majdnem 2 órás mese. És egy nap 3szor el kellett indítani, arra is aludt el délben és este is. Utána jött a Némó nyomában, majd a Sammy nagy kalandja, és még több ilyen egész estés mese. Ma már egyáltalán nem érdekli, most inkább Mr. Bean függő, de az csak 10 perces mese. Megnéz 2 részt és már megy is, nincs "ideje" tévézni. (26 hónapos)
2011. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok, most azért megnyugodtam. Kicsit végiggondoltam a dolgot, most ugye a pszichológusok és a "hozzáértők" azt szajkózzák, hogy a későbbiekben figyelemhiányt okozhat a tévézés (mondjuk iskolában tanulásnál), valamint egészségtelen a túl sok inger, ami ilyen túlszínezett mesével éri a gyereket. De szerintem ebben akkor lehet valami, ha mindig párhuzamos dolgokat csinálna a gyerkőc (pl. játszik+tévézik, eszik+tévézik+játszik). Én pont, hogy azt látom, hogy csakis egyfelé koncentrál - a tv felé teljes energiával..:))
2011. dec. 15. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!