Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Van itt valaki...

Anyukák! Van itt valaki akinek 5kg körüli babája született? Hányadik gyermek? Ha nem az első, a többi milyen súllyal született? Mit tehetnék hogy a következő babám normál súlyú legyen?

Figyelt kérdés

Első babám kerek 5kiló volt. Most megint babát várok,és NEM AKAROM hogy ő is ilyen óriás legyen!

Bár gondtalan terhességem volt,de a vége felé azt hittem megfúlok! A hátam,derekam tönkre van,1,5évesen már alig bírtam felemelni. Most 3éves,meg sem próbálom.

Sokan rácsodálkoztak hogy milyen nagy,de nem egy leányálom!


2011. dec. 20. 14:51
 1/10 krisztivan ***** válasza:

Első és eddig egyetlen fiam.4430 gr volt.Ja,és 61cm.Az első 3 hónapban hízott mint egy kismalac,aztán megállt és most 15 hósan már "átlagos" baba.10600gr és 80cm.Szóval én szerencsés vagyok mert megállt a hízása.De nagyon "parázok"hogy ha lesz tesó az mekkorára fog nőni?!!

Szerintem nincs mit tenni,ha megnőnek akkor ezt kell viselnünk.:-))

2011. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az enyém már 1évesen 12kg volt,6hónaposan 9250gramm. Soha nem volt kövér! Inkább izmos,és olyan kemény mint a beton.
2011. dec. 20. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a barátnőm szült több mint 4 kg-os babát.

Most a kicsit közel 5 hónapos és 11 kg... nagyon nagy baba!!! Talán fokozatosan leáll a súlygyarapodás és elindul a növés inkább.

2011. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz nem 5 kg, "csak" 4 kg volt a lányom,amikor született. Szépen lelassult a gyarapodása, 1 éves státuszon volt 10.5 kg.
2011. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát az enyém nem állt le,inkább csak 2éves kora után! Arra tud valaki válaszolni mit csináljak hogy a 2. ne legyen óriás?
2011. dec. 20. 15:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet ezt szabályozni
2011. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krisztivan ***** válasza:
Még mindig nem tudok neked válaszolni,de nem törvényszerű hogy nagyobb lesz a tesó.Nálunk anyukám 3 lányt szült.Én kerek 4 kilóval születtem,a hugaim pedig sorban -40dekával kevesebbel.Engem ez nyugtat kicsit.
2011. dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sztem sem lehet szabályozni:( Bár nekem normál súlyú babáim születtek,de egyszerre, szóval a végén 6 kiló 60 dekányi baba volt bennem...így a derékfájást és társait átérzem, borzasztó!!!

Lehet,hogy Te vagy a párod is nagyobb súllyal születtetek? Mert öröklődik vmennyire, ezért nem lehet nagyon szabályozni.

2011. dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első gyerekem 4 kg lett (lány) második 4,5 kg (fiú) harmadik 4,2 kg (fiú) de ő is lett volna 4,5 kg ha végigviszem a terhességet.

Nem lehet ezt érdemben befolyásolni, ez genetika. Hacsak nem voltál a terhességed alatt cukorbeteg, mert akkor ha a következőnél nem leszel az vagy diétázol, akkor ő nem lesz ekkora.

2011. dec. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Soha nem voltam cukorbeteg,és a terhesség alatt sem! A párom nem volt 3kiló mikor született,én 3800gramm körül voltam.

Viszont anyám 3gyereke közül én voltam a legkisebb. A másik két testvérem 4-4,5kg között született.


Akkor nem marad más csak a remény?! Nem tudom mihez kezdek ha lesz egy 5,5-6kilós gyerekem?! Persze nagyon fogom szeretni!!!

2011. dec. 20. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!