Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire borultok ki a másfél...

Mennyire borultok ki a másfél éves babátok miatt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves, napi 10 percig nem hajlandó a földön eljátszani, vagy velem hajlandó csak játszani - vagy felmászik az étkezőasztalra, székre, ahonnan leeshet. Egy hete egyedül sem hajlandó aludni. Már nagyon kikészültem, rossz anyának érzem magam, amiért úgy mond fellázadok az anya szerep ellen. Valaki más is van így ezzel?
2011. dec. 21. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

dettó...

imádom, de ma a világból is kiszaladtam volna...

Kitartás, lesznek még 17 évesek és akkor visszasírjuk ezeket a napokat :)

2011. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha ez vigasztal, az én kisfiam sem játszott el egyedül kb. 2 éves koráig. Most is max. 20 perceket, és már keres hol vagyok? (2,5 éves).

Másfél éves kis-srácnál meg belefér, hogy állandóan Téged akar. Majd jön a híres dackorszak, amikor sokmindent csakis "egyedül" akar, na akkor meg az lesz a "baj" :) Kitartás, csak a türelem, türelem, türelem !:)

2011. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez az én kérdésem volt pár napja...romon vagyok,mert egyszerűen semmit nem tudok csinálni mellette...de imádom!!!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam a kérdésed. Nálam is ugyanez a helyzet, úgy érzem időnként, hogy béna vagyok, mert nem tudom beosztani a dolgokat, pedig igyekszem a házimunkát vele együtt csinálni. De ha mosást rakok be - kipakolja a ruhákat. ha terigetek - leszedi összegyűri, vagy felborítja a szárítót. Ha főzök akkor ő mosogatni akar, vagy a fűszereket kikanalazni- és ha nem az van amit ő akar, akkor üvöltés van... :S és ettől, hogy egyszerűen nem haladok a házimunkával a feladataimmal, mindig kiborulok - és arra gondolok, hogy de jó is volt a munkahelyemen, persze akkor ott sem volt jó, mert ott meg a főnök diktált. :) Remélem túl leszünk ezen a korszakon, mert nem tudom meddig bírom már. :)
2011. dec. 21. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:

:D Én már csak nevetek az ilyen dolgain.

Enyém is felmászna mindenhova, úgyhogy kineveztük egy dobozt erre a célra.

A ruhaszárítót bezárom a másik szobába, miután kiteregettünk, úgy kb fél óra alatt :D

Kaját inkább rendelek.

Napközben meg játszunk.

Az elején én is kiborultam, de most hogy lazábban veszem a dolgokat, ő is szófogadóbb lett és én is türelmesebb. Délutáni alváskor meg én is alszok (ez sokat segít)

2011. dec. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Az én kisfiam 1,5 éves és nálunk is ugyanez a helyzet.Az első 6 hónapunk az maga volt az áloma szopizással volt egy kis gond de azt megoldottuk.Soha nem kellett ringatni altatni,simán leraktam és elaludt.Most meg a kiságy csak porfogonak van egyálltalán nemhajlandó benne aludni.Pedig már a rácsot is levettük hátha mellá tudok ülni akkor hajlandó lesz ott aludni.Hiú ábránd volt!Igy velem alszik de már kezd nagyon "nyüg" lenni ha mondhatok ilyent a saját gyerekemmel kapcsolatban.Csukott ajtónál wc-re vagy zuhanyozni azt szintén nemtudok mert kezdödik a sírás.Hát a játékkal azzal néha elvan egyedül is addig amig rá nem jön,hogy én nem is vagyok ott és akkor már kezdi is a sirást és szalad kifelé.Nem egyszerű ez az időszak de remélem minél előbb véget ér mert néha már én is nagyon kivagyok tőle.Rossz anyának nem érzem ettöl magam.Inkább attol amikor már türelmetlen vagyok vele.Na akkor mindig azt mondom,hol az én nyugodt kisbabám kérem őt vissza!!!Aztán nagylevegő és minden megy tovább.

2011. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Á nyugi, ez teljesen normális... a kislányom 2 éves, de én most ott tartok, hogy hülye lennék még egy gyereket szülni amikor ezt se bírom idegekkel :-). Én is mindig rossz anyának érzem magam, pedig úgy érzem, hogy mindenből maximumot nyújtok. A minap sütőtök krémleves volt az ebéd, egy kanállal evett, majd csinálhattam neki paradicsomos tésztát.... egész nap csak neki ugrálok úgy érzem, aztán meg mikor elalszik szégyelem magam, hogy nincs több türelmem hozzá nappal.... nyugi sokan vagyunk így. ordíbálni is szoktam mérgembe, volt hogy elsírtam magam annyira kibuktatott valamivel, aztán jön oda hozzám, hogy "mama most ne most ne" sírjak, és akkor még jobban szégyelem magam, hogy milyen gyenge az idegzetem...
2011. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!