Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehetett ez a durva...

Mitől lehetett ez a durva hascsikarás a babámnál? (2 hónapos, csak anyatejes, egyébként is hasfájós, de a gripe water sokat segített, mielőtt elkezdtük használni, végigsírta a napot, használjuk folyamatosan)

Figyelt kérdés
Tegnap délután a babám pocija nagyon fájt, sikított szegénykém 1,5 órán keresztül, próbáltam mindenhogy segíteni rajta, semmi nem használt. Szopizni sem nagyon akart, 2 szippantás után újabb sírás, sikítás. Nagy nehezen 20g-ot szopizott (egyébként jó evő, 120-150-et szokott szopizni), és aztán megindult a kaki. Ugyanolyan volt, mint máskor, csak borzasztó nagy mennyiség volt, és akkor is sikított szegénykém, amikor éppen jött neki. Aztán megkönnyebbült, tisztábatettem, szopizott még 80-at, majd újra elaludt, és rá 2 órára megint láttam, hogy görcsöl a pocak, volt marha sok puki meg még egy kis adag kaki, ami szinte citromsárga volt és enyhén kocsonyás állagú. Azóta viszont minden rendben van vele, az éjszakát átaludta, rendesen szopizott és mosolygós. De szinte ugyanez volt egy héttel ezelőtt is, ugyanilyen görcsök voltak, és szintén 2 órát küzdött, hogy kijöjjön a kaki. Mi okozhatja ezt (nem ettem semmi olyat, ami ezt okozhatná neki)? És hogy tudnék neki ilyenkor segíteni, hogy hamarabb ki tudja nyomni?
2009. máj. 19. 11:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a pocakjában úgy jöttek-mentek a buborékok, hogy simán lehetett hallani a bélmozgását, meg kézzel érezni, mikor rátettem a hasijára a kezemet.
2009. máj. 19. 11:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a Gripe Water nem segített szinte semmit.Próbáld ki az Infacolt.(Olcsóbb is mint a Gripe Water,ha adagra számolod)Nekünk az bevált.2 nap után teljesen jó volt már minden.Kaja előtt ad neki kb.5 perccel.Adhatod minden második kajánál,ha nem elég akkor akár midegyiknél is.Nem szívódik fel.
2009. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Infacolt próbáltad? Én mindkettőt adom neki. A Gripe Watert csak akkor, ha tényleg fáj a pocija. És normaflore kúrát is tartottunk egy hétig. Úgy vettem észre, hogy jó volt. A gyermekorvosom azt mondta, hogy fél fiolával adjak neki "FŐ" étkezés előtt. Tehát napi egyszer csak. Remélem megoldódik!
2009. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk semmi nem jöt be a hasfájásra (infacol, homeós bogyó, tea) és az én 2 hós lányom is szinte végigordította tegnapi napot.

Most meg alszik 3 órája, mit egy kisangyal:-))

2009. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!