Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell ezt a harcot vivni?

Meddig kell ezt a harcot vivni?

Figyelt kérdés

Kislanyom ot honapos, rosz alvo a kezdetektol.Napkozbe ugy aludt el eddig, ha tologattam a babakocsiba, vagy a hordozoba ringattam. Na de marmost 8kg es nem birom mar ringatni kivan a derekam es meghuzodott egy izom is a karomba, hogy jobb legyen.Tehat eldontottm, hogy nem ringatom, leteszem aludni es hagyom, hogy sirdogaljon majd megvigasztalom stb. A problema az ott van, hogy ha o elkezd sirni, nem tudom megvigasztalni annelkul. hogy fel ne vegyem a kisagybol.Sokszor meg ha felveszem is ordit tovabb es csak percek mulva hagyja abba.

A tegnap este jo ket oraba telt amig elaludt igy, hogy vettem ki vigasztaltam, tettem vissza. Ma d.e. szinten 1,5 orat harcoltunk.

Ejszaka is sajnos minden ket oraba ebred es akkor csak cicin alszik vissza, errol is szeretnem leszoktatni, de hogyan? Probaltam csak vizet adni, sajna a cumisuveget nem fogadja el, ahogyan a cumit se.

Adjatok valami jo otletet. Minden jotanacsot szivesen fogadok.


2011. dec. 22. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a fiam 2 évesen is elég rosszul alszik.

Mellesleg a cicin altatással nincs semmi baj, majd magától leszokik róla. Az én gyerekeim 1 évesen elhagyták. Ha úgy nyugszik meg, akkor nyugodtan. Én ennek örültem, mert amikor kicsik voltak, fekve szoptattam, és én is tudtam így aludni közben.

2011. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azzal nincs is baj, hogy cicin alszik el, de ezt csak ejszaka(nappal nem) es ha kilopom a cicit a szajabol nagyon hamar megebred ujra. Szo szerint cuminak hasznal a kis dragam. En igy meg nem tudok pihenni, mert allandoan az oldalamon fekszem es neha mar rem kenyelmetlen.
2011. dec. 22. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Hát, még nagyon picike (mármint korban). Lehet, hogy drasztikusan fog hangzani, de én anno nem vettem fel, amikor sírt, nem mentem be hozzá, és így 3 hónapos kora óta végig aludta az éjszakát, és nappal is sokat aludt. Ezt a jó szokását a mai napig megtartotta, pedig már 3 éves elmúlt.

Rossz érzés hallgatni, hogy sír, de erősnek kell lenned, ha szeretnél változtatni.

2011. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jo es mennyit sirt, ha hagytad sirni, biztos nem orakat.Szerintem az enyem ha hagynam sirni orakig sirna. Ezt meg nem tudom megtenni. Igaz igy is orakat sir, hogy kozbe felveszem:((
2011. dec. 22. 12:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj csak!

Elmúlt pár napban volt két olyan kérdés, ahol alvásról volt szó. Bemásolom neked, hogy én mit írtam a két kérdezőnek. Mármint nekünk milyen tapasztalatunk volt és miket próbáltunk ki a lányunknál (jelenleg 5 hónapos):


1) kérdésre a válasz:


"Próbáld meg így:


1) Hasra fekteted, majd be a cumit és kezd el picit paskolni a fenekét. Közben susogj neki halkan.


2) Hasra fordítod, majd be a cumi. Egyenletesen elkezded simogatni a hátát fentről lefelé, majd lentről felfelé.

Úgy tudom még másképp mondani neked, mintha pl. festenél. Ilyen mozdulatokat csinálj. Ne is erősen, de ne is lágyan. Kettő között találd meg az ütemet. Ez amolyan 'ringatós' altatás. Közben, ha szükséges susogj neki szintén halkan.

Esti alvás előtt pedig valami állandó dolgot rakjatok be.

Nálunk apja - lánya közötti 'lézer show' a menő. Ilyenkor párom a lányunk sötét szobájában elemlámpával világít ütemesen dúdolás közben. Ez eltart 10-20 percig. Attól függ, mennyire fáradt a leányzó.

Ez kezdetek óta program náluk, ilyenkor tudja a lányunk, hogy kezdődik az éjszaka és a hosszú alvás :))"


2) kérdésre a válasz:


"Rakd be a kiságyba, ahol alapból szeret aludni és kapcsold be a porszívót vagy a hajszárítót.

Ez monoton hangot ad és megnyugtatja, esetleg el is alszik rajta.

Sokszor nálunk is csak ez segített.


Viszont, ha nem akarod ezt a megoldást bevetni, akkor:


- hasra rakod és simogatod a hátát egyenletes mozgásokkal. Ez úgy fog rá hatni, mintha a babakocsiban ringana és közben susoghatsz is neki vagy halkan dúdolhatsz neki valamit.

- berakod a babakocsiba és elringatod ott. ha mély álomba merül, akkor pedig átrakod a kiságyába. Lehetőleg legyen alatta egy pokróc, ami két oldalt kilóg, hogy kitudjátok emelni belőle.

- hasra rakod szintén és elkezded picit paskolni a popsiját. szintén ringatási effektus.

- alkalmazhatod még a letesz, felvesz módszert ... nekem ez személy szerint nem jött be. De gyereke válogatja.


Nem írtad, hogy használtok-e cumit?! Ha igen, akkor ha lefekteted bárhova, mindig rakd be neki, hogy legyen mit szívnia, ami közben egyben nyugtatja is.


Esetleg még az lehet a problémája, hogy fáj a hasa.

Bár, akkor minden hogy sírna és üvöltene.


Azt még nem kockáztatnám meg, hogy hozzászokott a kézbevételhez, de ki tudja?! Szintén nem írtad, mennyit van kézben és miért?!


Esetleg nem 'fáradt' el eléggé. Bár, az ilyen pici babák napja még általában az evés-alvásban ki is merül, tehát az ideje nagy részét ezzel tölti.

Viszont lehet, hogy kezdi felcserélni vagy már félig felcserélte a nappalt az éjszakával."



Mivel minden gyermek más születéstől fogva és csak néhány dologban egyeznek meg, ezért nem lehet tudni, hogy a te lányodnak mi fog 'bejönni'.

Ki lehet ezeket 'próbálni', hátha ...


Mi pl. most már nem várjuk meg, ha hulla fáradt. Azonnal visszük aludni. Sajnos, ha átesik a ló túl oldalára, akkor alig bírjuk megvigasztalni.

Nekünk pl. a hasra rakom, cumi be és egyenletes simogatás (ringatásos módszer) jön be. De lehet, hogy holnap megváltozik az alvási szokása és már ez sem lesz jó..


Kellemes Ünnepeket!

2011. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

Rengeteg tanacsodbol szinte mindeniket probaltam, kiveve a porszivot, hajszaritot.Draga mulatsag lenne.

Mint irtam, sajnos cumit nem hasznalunk, igy ha hasra forditom alltalaba kinyomja magat es nezelodik akarmilyen faradt es nehany perc mulva sirni kezd.

En most a felvesz-letesz modszert alkalmazom es remelem, hogy rovidulnek majd az elalvasi idok. Nagyon remelem.

Neked is kivanok boldog unnepeket.

2011. dec. 22. 12:56
 7/9 xStefix ***** válasza:

Azért ébred fel napközben a szopi mellett, mert valószínűleg nem várod meg, amíg mélyalvásba jut. Ez náluk ilyen pici korban még akár 3/4 óra is lehet, mert még más az alvási ritmusuk.


Mindaz beválhat, amit feljebb javasoltak - bár én komfortszopás-párti vagyok. Én is ezt csináltam a lányommal, aki egészen 2 éves koráig így is aludt el mindig, éjjel-nappal. Ebben sincs semmi rossz; de meg kell találnod hozzá a kényelmes pózt, ha neked sincs ez ellenedre. Ha vállalod, hogy hagyod őt magadon cumizni, akkor tudnod kell, hogy ez időigényes és ezért úgy kell elrendezned magad és a környezeted, hogy akár 1 órán át is megfelelő legyen. Én pl. mindig egy rakat párnával feküdtem le vele és egy ment a hátam mögé is, hogy megtámasszon. Hónapokon át csak fekve szoptattam, esténként pedig 1 óra volt, mire teljesen beájult. Komoly program volt, nem mondom, de nekem megérte, sose volt alvási gondunk.

Mindez megintcsak egy lehetőség, de nem kötelező. Csak leírtam, hogy így is lehet próbálni/csinálni.

2011. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, mint mar irtam napkozben nem a cicin alszik el a lanyom, csak este!
2011. dec. 22. 13:41
 9/9 xStefix ***** válasza:

Akkor elnéztem, bocsánat. De ettől mondjuk áll még, amit írtam.

Egyébként én biztosan nem hagynám sírni, ennyit meg pláne nem, mert ez nem hiszti nála. Szerintem az a legfőbb baj, hogy túl gyorsan váltottál nála módszert! Gondolj bele, hónapokig tutujgatva altatod, most meg zsutty, kiságy és mozdulatlanság, ez így elég nagy váltás.

Én továbbra is olyan módszert próbálnék, kitartóan, ami mellett még te is ott vagy és segítesz neki elaludni (pl. simogatás vagy hasonló).

Én az enyémnél pl. azt csináltam anno, amikor a kiságyba szoktattam, hogy legelőször(!) napokig a karomba véve ültem vele a szopis fotelban. Nem ráztam, semmi egyéb, csak tartottam, esetleg kicsit simiztem. Csak akkor raktam bele az ágyába, mikor már aludt. De nem úgy indultam, hogy rögtön beletettem és aztán onnan vettem ki, ha sírt - ezzel csak azt erősíted benne szerintem, hogy a kiságy egy rossz hely, mert ha anya beletesz, elmegy. Próbáld meg fokozatosabban, ha eddig még nem úgy tetted, hogy kellemes élményei maradjanak az elalvásról és a helyéről.

(De mondom, ha órákig sír, az nagyon azt jelzi, hogy nem jó neki; én az ilyen módszert azonnal abbahagynám.)

2011. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!