Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől változhatott meg 14...

Mitől változhatott meg 14 hónapos babám viselkedése?

Figyelt kérdés
Éjjel felébred, és addig nem nyugszik meg, amíg magunk mellé nem vesszük. Rengeteget mocorog, ahogy felébred, rögtön dobálja magát. Ha ébren van, és háton fekszik, sokat "rúgkapál", olyan, mintha felhúzták volna. Nem szimplán mozgékony, hanem fel van pörögve. Hamar elkezd hisztizni, ha valamit nem kap meg. Más baba is ilyen? Van aggódnivalóm?
2011. dec. 22. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hiányoztok neki éjszaka, nem akar egyedül aludni.

Első babám kb ilyen korában szokott be közénk, azóta is együtt alszunk (3 éves), bár nekünk ez nem baj, nem azért írom. Második babám most 14 hós, ő is néha megriad éjjel, olyankor gyorsan mellé kell feküdnöm, simogatni a hátát, akkor visszaalszik. Neki is lenne igénye az együttalvásra, de nincs több hely a nagyágyban :(

Hát vagy aludjatok együtt, vagy próbáld visszaaltatni a saját ágyában, sötétben, nyugalomban, határozottan, adj neki valamit magadból, pl tegyél mellé egy pólódat, hogy érezze éjjel is az illatodat.

2011. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs aggódnivalód, ez normális viselkedés. Végigvetted az éjszakai ébredés lehetséges okait?: éhes, szomjas, fázik, fogzik, testi közelségedre vágyik?

Ilyen korban már nagyon hamar türelmetlenné tudnak válni a babák, mert frusztrálja őket, hogy nem mindig értjük, hogy mit akarnak, beszélni pedig még nem tudnak. Vagy ha valami nem sikerül. Még nincs meg az eszközük arra sem, hogy a hirtelen nagy érzelmeket hogyan vezessék le. Az én lányom 16 hós, és nagyon hamar el tudja veszíteni a türelmét, ha pl a tologatós babakocsija beakad valamibe, és nem tudja tovább tolni. Olyankor mérgesen elkezdi csapkodni a babakocsijának a fogantyúját és sivítozik hozzá, vagy elkezd a lábával toporzékolni.

2011. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen tájt kezdett el hasonló tüneteket produkálni. Szerintem azért van felpörögve, mert nap közben szeret velünk mókázni, játszani, és egyszerűen nem akar aludni, mert sajnálja rá az időt, nem szeretné, ha véget érne a nap. Felébredni pedig valóban azért szokott, mert egyedül érzi magát. Mi is megtörtünk, és magunk közé vettük, de a végére már ott tartottunk, hogy csak köztünk volt hajlandó elaludni, és már vissza se tudtuk tenni az ágyába, tehát egész este velünk aludt. Ekkor riadót fújtunk, és átköltöztettük a saját szobájába. Egész jól viseli, azért van egy szék az ágya mellett, mert ha felébred ülök, fogom a kezét, visszaalszik. Meg a régi ágyam is bent van, néha ott alszom mellette a szobában. Hisztizni azért kezdett (az enyém is, de még mennyire), mert most feszegeti a határait. Mindent akar, és a maga módján próbál mindent bevetni, hogy meg is kaphassa. Néha fárasztó, de arra gondolok, hogy ez normális, ha nem fejezné ki az akaratát, akkor később tutyi-mutyi lenne, akinek nincs saját vágya, véleménye. Persze vigyázni kell, most valóban határokat kell szabni, és következetesnek kell lenni. Ja, és persze azért ne érezze azt, hogy semmit nem szabad, és meg sem magyarázod miért, mert akkor csak mégjobban arra fog vágyni. Én pl azt csinálom, hogyha az üvegből készült vázáért ordít, akkor mondom, hogy nem szabad, mert törik, de odaadom helyette a műanyag keverőtálat, vagy ha a virágot tépkedi, rászólok, hogy fáj neki, de átirányítom a figyelmét valamire, amit szabad. Tehát én a tiltás mellé magyarázatot és másik alternatívát adok. Nem állítom, hogy ez mindenkinél bejöhet, de nálunk működik, elég hamar abba szokta hagyni a hisztit.

16 hós kisfiú anyukája

2011. dec. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mintha az én fiamról írtál volna,ő holnap lesz 15 hónapos.Várom én is a válaszokat...
2011. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!