Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy a 15 hónapos...

Miért van az hogy a 15 hónapos oltástól megváltozik a viselkedése a babának?

Figyelt kérdés

Lánykám 15 hós holnap lesz egy hete hogy megkapta ezt a fajta

MMR oltást, azóta nyüszögi, hisztike lett.

sose volt egy nyugodt baba és nem azt mondom hogy boltba elkezd nyafogni hisztizni, itthon még elvan fél egy órát is eljátszik magába, de vannak olyan hiszti rohamai hogy csak lesek.ilyenkor mondom el szépen 3 szor hogy fejezze be ne sírjon mert a hiszti nem célravezető kb 10 percig sír, aztán csak lenyugszik. jobb estebe , vagy követ mint a pincsi kutya fogja a nadrágom és sir /könnyek nélkül/

Más is észrevett hogy változott a viselkedése ettől az oltástol?


2011. dec. 6. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem az oltástól lett ilyen, hanem ez inkább életkori sajátosság. :)
2011. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xStefix ***** válasza:
100%

Lehet életkor is, de lehet, hogy a bacik dolgoznak benne. Az MMR elég durva oltás, többféle hatóanyaggal, ami általában minden gyerkőcöt kiüt. Lehet, hogy a tiéden ez így jön ki, de nem lázasodik, nem lesz ténylegesen beteg.

Legyél vele türelmes, akár az oltástól van, akár kezdődik a dackorszak. :)

2011. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm türelemes vagyok ha felkapom a vizet kimegyek a másik szobába kidühöngök és visszamegyek, csak meglepődök a viselkedésén
2011. dec. 6. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom ma kapta meg ezt az oltást és azóta kis pörgős jó kedvű csajszi lett.:)Remélem így is marad,mert eddig ugyanaz volt kb 2 hete mint a te babád:)
2011. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az antibiotikum kúrától is így viselkednek.Rossz a közérzete a babádnak,mert dolgozik a szervezete,és ez kihat az idegrendszerére.Még mindig inkább legyen ilyen pár napig,mint beteg,mi anno olyan betegek lettünk az MMRtől,hogy azt hittem sosem fogunk kilábalni belőle:((
2011. dec. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is írtam hasonló kérdést pár napja, kedves kérdező, válaszoltál is rá. Pont ma gondoltam, hogy leírom mi a helyzet, hátha még nyomon követed...:)

Szóval az én lányomnál is hasonló volt, először láz, de csak 1 napig (a 8. napon), aztán kiütés (a 10. napon), de ahogy kijött, húzódott is vissza és pár napig borzasztóan nyűgös, hisztis volt, ordított, dobálta a játékait, mintha kicserélték volna. Biztos vagyok benne, hogy mindez az oltástól van. Ma vagyunk a 13. napon és hála az égnek elmúlt minden, újra jó kedvű, kiegyensúlyozott, nagyon bízom benne, hogy ennyivel letudtuk az oltási mellékhatásokat, nem fog más meglepetés érni. Elég erős ez az oltás és elég vitatott, ha nem kötelező, valószínűleg sokkal később adatom be, ha egyáltalán beadatom, pedig nem vagyok oltás ellenes.

2011. dec. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
Úgy tudom, külföldön (valahol) már nem is adják így, mert elég erős ez a hármas koktél.
2011. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan sok helyen olvasom ezt, hogy kezdek komolyan megijedni. Én nagyon lelkiismeretesen tájékozódom mindne oltásról, és az MMR-ről rengeteg ellentmondó, aggodalomkeltő dolgot olvasok. És ezek szülői leírások a gyerek megváltozott viselkedéséről. AZért a többségnél elmúlik. Általában 1 hónapig tartanak a mindenféle mellékhatások, leggyakrabban agresszív viselkedésről, hosztikről, levertségről olvasok, meg persze a szokásos láz + betegségtünetek. Bár nem vagyok oltásellenes, én sem adattam volna be, ha nem lenne kötelező, pedig nem vagyok oltásellenes, és adattam be nem kötelezőt is (prevenar, menjugate). Ha rajtam állna szétbontatnám, vagy később adatnám, vagy választhatóvá tenném (azért ezek nem halálos betegségek, a szövődmények, meg ritkák...)
2011. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs a somk hibáért, nagyon fáradt vagyok...remélem a lényeg átjött. Amúgy a lányomnál hasonló volt, de enyhébb. Inkább csak nyűgösködének nevezném.
2011. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!