Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől változhatott meg 18...

Mitől változhatott meg 18 hónapos kisfiam viselkedése?

Figyelt kérdés
Eddig elég jó gyerek volt, de most aztán megüt minket akár ok nélkül is, rugdossa a játékait, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor hisztizik, felmászik az ebédlőasztalra, annak ellenére hogy tiltom.Beszélni még egyeltalán nem beszél, szerencsére mindent megért. Szóval a viselkedése is, és az hogy nem beszél- a baba szón kívül nem mond semmit-nagyon kezd aggasztani.
2011. márc. 17. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ti is beléptetek a dackorszakba, lesz ez még rosszabb is állítólag :) az enyém 20 hónapos, és ő is nagyon akaratos, meg egész nap azt mondja mindenre hogy "nem,nem, nem"

az hogy még nem beszél, szerintem egyáltalán nem baj, a fiúk később kezdenek beszélni mint a lányok, általában 2 év körül

az én kisfiam is csak pár szót tud, mama, anya, apa, baba, nem, fa :)

2011. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

De az a dackorszak velejárója h üt minket és a játékait rugdossa?

2011. márc. 17. 13:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szia. Kisfiam 20 hónapos. Egyre nagyobbak, azt gondolják, egyre több mindent szeretnének csinálni, elérni, de sokszor ez nem sikerül vagy veszélyes és ezért tiltjuk. Ezt nem igazán érti, hogy eddig szinte mindent lehetett, most pedig nem. Dühös lesz ettől is és attól is ha valami nem sikerül. Ilyenkor az én kisfiam is ütött engem is. Megmagyaráztuk neki, hogy sem apát, sem anyát, sem pedig Bazsát nem szabad ütni, mert néha a saját arcára is ráütött. Adtam neki egy babzsák-féle békát, és azt mondtam, hogy azt ütheted, dobálhatod és meg is mutattam neki, hogy hogyan bokszolhatja a békáját. Jót nevetett és általában beválik. Az én babám sem beszél, a szavak elejét mondja csak, de megért már ő is mindent. Kitartás, most nehéz időszakot élnek meg. Kiráz a hideg, mikor felugrik a székre, szinte látom ahogy elvágódik vele, sokszor úgy érzem, szívinfarktust kapok, de persze, hogy nem, csak hát nagyon sokat lehet most aggódni, minden percben rajtuk kell tartanunk a szemünket. A beszéd is elindul majd, ne aggódj, néha arra gondolok, vissza fogom én sírni ezt az időszakot amikor még nem beszél, mert képzeld csak el, mikor majd mindent megmagyaráz, felesel, dacoskodik :):):) Szép napot Nektek
2011. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

dackorszak, és igen, lesz még rosszabb is. :)

az hogy másfél évesen nem beszél, az egyáltaln nem baj, főleg egy fiúnál, a fiúknál átlagban 2,5 évesen indul meg a beszéd, tehát bőven nincs lemaradva semmiről. következetesség, türelem, sok magyarázás, ez az ami segít, de nem egyik napról a másikra. és hát még csak az elején vagytok. :)))

2,5 éves kislány anyukája

2011. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez a babzsák jó ötlet.

Akkor ti is azt gondoljátok, h ez a fejlődésének vele járója lehet?

2011. márc. 17. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

első

nem tudják még kezelni a dühöt, haragot, agresszivitást, ezért csinálják

olvass utána a neten a dackorszaknak, és akkor már jobban fogod érteni mi zajlik bennük, ez egy nehéz időszak lesz, de majd csak túl leszünk rajta :) kitartás!

2011. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, próbálok következetes maradni és nemengedni.

Amúgy szerintetek az jó ötlet, hogy ha valamit nem engdek meg neki -pl h felálljon az asztalra- , akkor megbüntetem úgy hogy álljon be a sarokba és addig nem jöhet ki,amíg nem szólok. Pl. ma dobálta a kocsi kulcsot, többször rászóltam, akkor is csinálta, beállítottam a sarokba, mikor rájött h ez nem játék, elkezdett sírni, kicsit vártam, elengedtem. És utána felvette a kulcsot a földről és a kezembe adta.

2011. márc. 17. 13:35
 8/12 anonim ***** válasza:

a Viasaton abban a dadás műsorban is ezt csinálják, annyi ideig tart a bünti, ahány éves a pici, tehát a te esetedben másfél perc

de akkor úgy látom nálad ez bejött

2011. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen, mikor még terhes voltam néztem ezt a műsort, és onnan jutott eszembe. csak arra nem emlékeztem, hogy ilyen piciknek lehet e már és ha tényleg a dackorszakban vagyunk, akkor ezzel nem teszek-e vmi rosszat.
2011. márc. 17. 13:47
 10/12 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!