Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért támadnak ennyien a...

Miért támadnak ennyien a "korai" bölcsöde miatt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos. Nagyon barátkozós, nyitott baba, akit az új helyek, helyzetek, emberek hoznak lázba. Akkor a legboldogabb, ha gyerekek közt lehet, rengeteget tanult már tőlük játszótereken, egyszerűen látom, mennyire boldog, ha köztük lehet. Nem vagyunk anyagilag rászorulva, hogy visszamenjek dolgozni, de ő annyira jól érzi magát a "nagy világban", hogy úgy gondoltuk a férjemmel, lassan megpróbálkoznánk a bölcsibe szoktatással. Egyébként is lassan kistesót tervezünk, és úgy gondolom, a nagynak jobb lenne, ha már megszokottan járna addigra bölcsibe, nehogy negatív élményként élje meg majd, mintha a tesó miatt akarnánk itthonról eltávolítani. Én csak a második baba után mennék vissza dolgozni, addig meg míg a nagy bölcsis, de még a kicsi nem született meg nyelvet tanulnék, és pihennék a terhesség alatt. Viszont rengetek negatív visszajelzést kapok, hogy 3 éves koráig egy gyermeknek az anyja mellett a helye, meg, hogy frusztrált lesz a korai elszakadástól, stb. De csak én ismerem a legjobban a kisfiamat, és tényleg látom rajta, hogy szeretné. Mi a véleményetek?
2011. dec. 22. 22:28
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Egyáltalán úgy látom, hogy a mai világban ha az anyuka és a gyereke nincs 100%-ig összenőve 3 éves koráig, azt elítélik az emberek...
2011. dec. 22. 22:30
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
Ne foglalkozz másokkal! Ha úgy érzed, hogy erre érett a babád, hát rajta. Nem olyan kicsi már. Nem csecsemőként adod be. Az én kisfiam nem volt ilyen, de több anyukától is hallottam, hogy nagyon hiányzik a kicsiknek a közösség. Mi most már ovisok vagyunk, bölcsisek is voltunk (2 éves kortól) és sokat használt neki a társaság. Voltak egy éves gyerekek is a bölcsiben szép számmal. A babatervezős dologban meg jól gondolkodsz, nehogy azt higgye a kicsi, hogy a tesó miatt kell elmennie otthonról:)
2011. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

én sem adnám be. még előttetek a dackorszak is, amit azért jó lenne, neked adhatna és meglenne nála, nem maradna el. lehet,hogy most amiatt ennyire nyitott, mert tudja, h mögötte állsz.

szerintem egész napos állami bölcsibe ne add, esetleg 1-2 délelőttre vmi 4-5 fős családi napközibe, ahol megkaphatja a törődést, gondoskodást.

2011. dec. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Eleve, ha te otthon vagy, nem fogják bevenni bölcsibe, mert oda kérik a munkáltatói igazolást. Mivel a bölcsit arra találták ki, hogy anyuka vissza tudjon menni dolgozni, ha a gyerek még nem óvodás korú. Ha te beadod, miközben otthon vagy, az nagy kitolás lehet egy olyan anyukával szemben, aki viszont dolgozni menne, de már nincs hely a bölcsiben.

Viszont ha magánbölcsibe adod, akkor oké.

Ha a fiadon látod, hogy igényli a társaságot, akkor vidd játszóházba, foglalkozásokra, ahol gyerekek vannak, de ne passzold le azért, mert te kényelmesen akarod várni a kistesót, mert ahogy te is írtad, negatív élmény lesz neki, hogy te otthon vagy a tesóval, őt meg lepasszolod. Oviba sem járhat egész napra, ha te otthon vagy, nem hogy bölcsibe. Talán ezért is támadnak sokan a korai bölcsi miatt...

2011. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%

Nos, hát ne hagyd magad eltántorítani! :) Főleg hogy a kisfiad már most ennyire szereti a közösséget. Én itthon voltam a lányommal 3 éves koráig. Ovikezdés? Katasztrófa... Már szeptember óta jár, de minden reggel sírva megyünk. Ott állítólag jól elvan, (néha kukkolom, és tényleg jól eljátszik), de itthon csak nyafizik, hogy nem akar menni, nem szeret ott lenni... Az ovónők szerint nagyon nehezen éli meg a tőlem való elszakadást. Azt mondják, az ideális másfél éves kor körül lenne a bölcsibe való szoktatáshoz, akkor még elfogad másokat is, később már nehezen, vagy nehezebben.


Nem tudom. Én nagyon jól éreztem magam itthon vele 3 évig, és valószínűleg újra ezt tenném, ha előlről kezdhetném. Ugyanakkor rettentően zavar, hogy már 4 hónapja jár, és még mindig nem szereti, nem érzi magát igazán jól...


16 hónaposan nincs ezzel semmi baj szerintem. Ne hallgass a "majdénmegmondommiatuti" emberek válaszára.

2011. dec. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%

Ezek a negatív jelzések ostobaságok. Ma az a trend,hogy az anya "összenőjön" a gyerekkel. Legtöbbször az eredmény: örökké fáradt,kimerült anya és egy hisztis,elkényeztetett gyerek.

Ha igaz lenne,hogy a gyerek frusztrált lenne a bölcsitől,vagy attól,hogy 3 éves koráig nincs mellette a nap 24 órájában az anya,akkor minden 25 év feletti ember lelkibeteg lenne. Többségük ugyanis bölcsibe járt. Sőt a mai ötven évesek mér 5-6 hónapos koruktól,mert a szülési szabadság csak 3 hónap volt. Az anya pedig dolgozott.

Ne törődj senkivel,csak azt tedd,ami nektek jó.

2011. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

én ismerem a másik oldalt. azért ne keverjük a dolgokat, a gyerektársaság és a bölcsőde ég és föld!

de majd te is fogod látni mikor beszoktatod a fiadat, hogy a másik 11 gyerek sorba vagy épp egyszerre sír az anyukájuk után... nem tudok mást írni, nagyon más az mikor ott vagy és úgy van gyerekek között, a 1,5-2 éveseknek arra van szükségük.

én is úgy gondolom, hogy az elválás 3 éves korban ideális, persze van aki korábban lesz érett erre, de a 16 hónapos kort én nagyon korainak tartom.

de vesztenivalótok nincs próbáld meg.


még egy dolgot hozzáfűznék (hacsak nem magánbölcsire gondoltatok) se munkáltatói nélkül nem vesznek fel se akkor ha terhes vagy. annyira kicsi a létszám, hogy akkor is nagyon nehéz bekerülni ha dolgozol.

mi 1,5 évet voltunk fönt a várólistán!

2011. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%
A múltkor hallottam, hogy egy vizsgálatból az derült ki, hogy 1 éves kora felett már nem volt eltérés tapasztalható a bölcsis és nem bölcsis babák fejlődése között.
2011. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%

Az én fiam 16 hónaposan kezdte a bölcsit. Rengeteget fejlődött ott, és ki van zárva, hogy itthon velem is ugyanilyen gyorsan tanult volna meg ilyen szépen beszélni, egyedül öltözni, vetkőzni, stb.

Nekem is mondták sokan, hogy dehát milyen kicsi még - sőt, én magam is így éreztem, de a most fél éves lányommal is ugyanezt tervezem. MErt látom az előnyét, és tudom, hogy így az ovi is sokkal könnyebb lesz.

Bölcsije válogatja, de munkáltatói nélkül tényleg nem hiszem, hogy menni fog. Viszont nagyon jó tud lenni az állami bölcsi is (A mienk szerencsére nagyon szuper).

Abban viszont igaza van egy előttem szólónak, hogy más ha a gyerek veled van társaságban, mintha ott marad egész napra. De ez nem jelenti azt, hogy nem fogja szeretni.


Egy tanácsot viszont fogadj meg: ha bölcsibe beszoktatod, akkor tarts ki - akkor is, amikor minden áldott reggel ordítva hagyod ott és a karodból cibálja ki a gondozónő, mert nem bírod letenni. Akkor is, ha hosszú hetekig, amikor érte mész, azt látod, hogy ül a gondozónő ölében, míg a többiek játszadoznak. Stb. Szóval készülj fel rá, hogy nem lesz sétagalopp. Aztán legfeljebb kellemesen csalódsz.

HA ezekre nem vagy kész, akkor inkább ne is kísérletezz, mert azzal ártasz szerintem a legtöbbet, ha beadod, majd feladod és kiveszed, hisz úgyis otthon vagy.


Kívánom, hogy jól dönts és ha viszed, legyen helye a bölcsiben!

2011. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
38%

szia

nem olvastam végig a válaszokat ...

szerintem, ha te úgy érzed, jól érezné magát nélküled, gyerekek közözött add be nyugodtan. Ha a beszoktatás után látod rajta, h szívesen jár nyert ügyed van, ha nem szívesen megy akkor kiveszed.

Az én lányom 20 hónaposan lett bölcsis, a beszoktatás nehézkes volt, 2-3 reggel sírt, de amióta ezen túl van, nagyon szívesen megy. Hétvégén is emlegeti a gyerekeket, a gondozónénijét. Énekel-táncol, mesél (szavakkal, de én megértem, a 4 éves tesója meg jobban mint én). Nekem nagyon nehéz még mindig, de az h látom, h milyen szívesen megy, és hogyan készül reggel nagyon megnyugtató! Nagyon sokat fejlődött, amikor elkezdte október közepén, csak pár szót mondott, most nagyon sokat. Kérdez: "mi?" ez mindent jelent amit egy 2 és fél éves meg szokott kérdezni. (mi?, miért?, hogyan?, milyen?)

Most még a felgyült szabadságomat töltöm, ezért péntekenként nem viszem, olyankor szokta kipihenni magát, 5 órát szokott aludni délben. A sok új dolog, az információ azért lefárasztja.

2011. dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!