Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előnye/ hátránya ha a kicsi 2...

Előnye/ hátránya ha a kicsi 2 évesen bölcsibe megy vagy 3 évig otthon marad?

Figyelt kérdés
Mindkét fél tapasztalatai érdekelnek.
2011. dec. 9. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A fiammal már nyáron nem lehetett bírni, annyira akart menni a bölcsibe, elhúzni nem tudtam a kerítéstől - mondjuk amúgy is mennem kellett vissza dolgozni, így szerencsére minden összejött.

Amikor elkezdett járni, még manipulált, mindig sírt, amikor eljöttem, de amint bezáródott mögöttem az ajtó, már rohant is játszani, és hangja nem volt egész nap:)


Szívesen maradtam volna vele itthon 3 éves koráig, de biztos vagyok benne, hogy nem bírta volna. Kb. 20 hónapos kora óta a játszótéren se akart megmaradni, ha nem volt ott másik gyerek. Bezzeg ha volt még valaki, akkor haza se akart jönni:)

2011. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem adnám bölcsibe ha nem muszáj. Gyerektársaságot máshogy is lehet neki biztosítani...játszóház stb. Nekem most lesz 2 éves a fiam és október óta bölcsis. Nem arról van szó végülis szereti, de így nagyon keveset vagyunk együtt és ez azért megviseli.
2011. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egy 1-3 év alatti gyermeknek elöny ha megfelelö gondozásba kerül az anyán kívül is. ez legyen nagymama vagy más személy, hátránya nem lehet belöle.


De a megfelelö körülmény az családias körülmények között egy gondozóra 3 gyerek jutása maximum 5 gyermek. Ekkor kapja meg a gyermek a megfelelö figyelmet ami 3 év alatt igényel. családias környezet egy lakás stb...

Ami nem megfelelö egy gyermeknek ha egy gondozóra több mint 5 gyermek tartozik vagy túl sok gyermek van (még ha elég gondozó is) a környezetébe.

Aztán persze a gondozó személye is nagyon fontos, ami nem baj ha teljesen más a te gondolatidnál csak a gyermek szeresse és te ezt elfogadd.


külföldön élek itt a családi napközit (nem a magyar fjatát, hanem ami igazán családi) részesítik elönyben, ezek képesek egy 3 év alatti gyermeknek megadni azt amire szüksége van.


ami biztosan nem jó a gyermeknek, ha csak anyával van otthon a gyermek 3 évig. nagycsaládnál vagy testvérnél ez más.

2011. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

második:

miért viseli meg? mondta hogy anya ez engem megvisel és leklileg összetörtem? szerintem téged visel meg lelkileg (ami természetes).

2011. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze engem is megvisel, de őt is. Azóta felkel éjszakánként és teljesen rákapott a cumira is amit azelőtt csak alváshoz használt. Valamint sokkal bújósabb lett.
2011. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is a bölcsin gondolkodom,még most 10hós de szeretném jövö szeptemberbe bölcsibe adni.Nállunk csak annyi gond van hogy apuka nem nagyon akarja.de már nem birok vele itthon,egyedül vagyok segitségem semmi anyukám Békésmegyébe,anyós Csongrád megyébe,mi meg Veszprémbe lakunk,szóval egy kicsit önzöségböl is akarom bölcsibe adi,és elszkadni itthonról,páromnak könnyü napi 2,5órát tölt vele persze hogy azt mondja hogy egy áldott jó gyerek:)
2011. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lányom nem volt bölcsis, 3 évig itthon voltam vele. Úgy tűnt, mindkettőnknek nagyon jó ez így. Igaz az is, hogy keveset tudtam közösségbe vinni. Mindenesetre egy kezdetben mindenkiben megbízó, majd hirtelen nagyon bizalmatlan, gyámoltalan kislány lett belőle 3 év után. Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de nagyon anyás, azóta is félénk, sok erőfeszítésébe kerül, hogy leküzdje, és nehezen ismerkedik. Már 13. éves...
2011. dec. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem mind a kettőnek ugyanúgy megvan az előnye és a hátránya is. Én is 2 évesen készülök bölcsibe adni a kislányomat, bár maradhatnék még itthon.

Elég sokat hordom gyerekek közé, járunk baba-mama klubba, baba tornára, ringatóra és nagyon élvezi a gyerektársaságot, itthon akármennyit is foglalkozom vele, nem tudom úgy és annyit lekötni, mint amikor hasonló korúakkal játszik. Azért azt érdemes végiggondolni, hogy a bölcsiben egymástól is sokat tanulnak a gyerekek, sem otthon, sem egy közeli játszóházban nem tudod azt biztosítani neki, amit ott megtapasztal, megtanul. Nem mellesleg hamarabb megerősödik az immunrendszere, mert több bacival összetalálkozik, így 3 éves korára már egész edzett lesz. Sok anyukával beszélgettem erről ősszel, sőt, volt ez a téma is egy baba-mama klubnapon, a tapasztaltabb anyukák mind a bölcsi mellett voksoltak.

Természetesen ez megint attól is függ, hogy milyen az a bölcsi, milyen az a csoport vagy gondozónő, dadus... ugye a mai anyukák nagyon válogatni sem tudnak a bölcsik között, mert annyit bezárattak, örülhetnek, ha van hely.

2011. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan meg nem bolcsis a lanyom es szivem szerint nem is kuldenem bolcsibe.

En attol tartok rengeteg betegseget meg fog kapni ott es tobbet lesz otthon. Igy vigyazni kell valakinek ra, nagyszuloi segitseg nincsen, mi pedig a parommal nem tudunk heteket hianyozni, meg napokat sem nagyon.


Masreszt csak velem van egesz nap, jatszoterre szoktunk menni, hetente egyszer jatszohazba es ennyi. Nem jar hozzank senki es mi sem megyunk, eleg zarkozottak vagyunk, viszont az anyuakakkal szivesen elbeszelgetek a jatszoteren. Felek, hogy babam e miatt visszahuzodott lesz ha 3evig itthon maradnank.Szegenykemnek meg egy nagymama sincs aki neha megolelne.


kivancsian varom a tobbi valaszolot! Ti nem tartottok attol, hogy tobbet lesz otthon a gyerek, mint bolcsibe, mert mindig beteg lesz?

2011. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan nem volt bölcsis, de a fiamnál már lehet, hogy másként lesz. Mindenesetre egyik barátnőm kisfia a bölcsi első 1 évében kb úgy járt, hogy 2 nap bölcsi-2 hét otthon, majd újra elölről...Persze minden gyerek más, biztosan van, akinél ez nem így alakul.

Az én lányom félénk és visszahúzódó lett, 3 évig voltam vele itthon. Nem volt lehetőségünk rendszeresen közösségbe járni, még a játszótér is ritka alkalom volt csak. Az én véleményem az, hogy az a kisgyerek, akit rendszeresen visznek játszóra, gyerekközösségbe, annak jobb, ha otthon marad anyuval 3 évig. Viszont aki olyan helyzetben van, mint mivoltunk, talán jobb lett volna, ha bölcsis a lányom. De tudjátok, nehéz ezt utólag megítélni, hiszen biztos, hogy az alaptermészettől is függ, ki milyen lesz később. Én nem tudnám bizonyítani, hogy a lányom a korai közösség hiánytól lett-e kevésbé nyitott, vagy egyébként is zárkózottabb típusú lenne.

2011. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!