Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A testtartás szempontjából...

A testtartás szempontjából szerintetek mennyire jó egy kicsi babának ha sokat van kézben?

Figyelt kérdés
kisfiam 3 hónapos nem sokat alszik nappal, nem nyűgös csak ilyen típus.éjjel alszik végig. sokat cipelem magammal, igényli is, de néha azon gondolkodok vajon mennyire jó a kis gerincének és amúgy is ha össze vissza mindenféle pózban van ölben -kézben, hiszen önmagától ő még csak feküdni tud, ami ezért szerintem a legtermészetesebb testtartás számára. Nem akarok más megoldást keresni, csak érdekel hátha olvasott erről valaki valamit. Kipróbáltam a hordozókendőt kengurut de az én fiam üvölt mindkettőben.
2011. dec. 23. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha támasztod a kis gerincét és a fejét, akkor nincs gond. Ezekre meg biztos ügyelsz.
2011. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor fektetve fogtam a legtöbbet. úgy tuti nem terheli a gerincét
2011. dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam hogy hordozásra lettek teremtve, na meg az enyémek sem voltak el máshogy,így sokat cipeltem őket. Az egyik ráadásul csak egy bizonyos pózban volt el már 1-1,5hósan, kifelé nézve ült csípőn úgy hogy a felsőtestét tartottam, mint a nagyobb babáknak. A lábát meg hátrafelé rámkulcsolta.Vicces így leírni,mindenesetre mutattam védőnőnek,nem volt kifogása. Erős baba volt,jó volt így neki stb.... Még amit olvastam, hogy a pocakban sem egyenes a gerincük, és csak mi hisszük hogy az a természetes... Persze biztos nem mindegy mennyi súly és hová esik, de én nem aggódnék a helyedben, enyémeknek sem lett semmi baja.
2011. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Picuri babáknak ideális a "C" alakban meghajlott gerinc. Majd csak a mászással, később járással alakulnak ki a "görbületek", amik a felnőttekre jellemzőek. Szóval ilyenkor ez tökéletes neki. Arra figyelj, hogy próbáld viszonylag szimmetrikusan tartani, szóval jobb és bal kézben egyaránt, hogy mondjuk ne mindig egy irányba fordítsa a fejét. A picik szeretnek alvó tigris pózban is lenni, amikor az alkarodra fekteted hason, a feje megpihen a könyökhajlatodban. A fiamat rengeteget vittem a vállamra "dobva", ott könyökölt és lesett hátrafelé.


A kengurut felejtsd el, viszont a kendővel lehet hogy csak az a baja a gyerkőcnek, hogy nem jól kötöd meg. Kérdezz tapasztalt anyukákat, mutassák meg rajtad, vagy nézz a jutubon videókat. Ami a lényeg: legyen szoros, minden centin támassza a hátát, a feneke legyen a legmélyebb pontja (hacsak nem bölcsőtartásban van), térdei felhúzva. És miután felkötötted, jól hintáztasd meg, lóbáld meg magad, attól meg szoktak nyugodni.

2011. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!