Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet bébiételt adni a babáknak?

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja 6 hónapos kortól,de hallotam olyat is,hogy már 3 hónapos kortól?Mi az igaz?És mitől függ?
2008. márc. 28. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre igazából a védőnődtől kéne választ kérned vagy a gyerek orvostól. Ők tudják jobban hogy ehet-e ő már ilyesmit vagy sem. Nincs két egyforma gyerek. Egyébként én eddig csak 4 hónapos kortól adható bébiételt láttam az üzletekben. De lehet a te babád gyomra még nem érett a bébi ételekre, és ha már nem tudsz vagy nem akarsz szoptatni akkor lehet hogy az orvos felír tápszert.

Üdv: 24 hetes kismami

2008. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A mai trend az a 6. hónap előtt ne kapjon mást csak anyatejet.A régebbi meg az hogy 3 hnapos kortól kell neki a főzelék.Én azt mondom,hogy látszik rajta,hogy mikortól nem elég már neki csak a tejci és akkortól legyen a főzelék.Anya annakidején minket 6-7 hónapos korunkig csak szoptatott,mert elég volt a teje,és mi meg nem kértünk mást.
2008. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Ha elmúlt már 3 hónapos,és kevésnek találod a gyarapodását,elkezdheted a hozzátáplálást.Egyszerű főzelékekkel,gyümölcsökkel,4 hós korától tejpépekkel.

Főzz neki krumplit almával,vagy répával,sütőtökkel,tökkel,borsóval(ezt paszírozd,a héja ne kerüljön bele)céklával.stb...Úgy kezd,hogy egyszerre csak egyfélét,először nagyon keveset,ha semmi baja tőle emelheted az adagját.3-4napon belül,csak egyfélét próbálj ki,hogy meg tudd különböztetni,ha valamitől baja lenne.Nem kell vészesre gondolni,pocakfájás,vagy kiütés.

Ha semmi gond,egy hónap múlva adhatsz hozzájuk husit,májat.De azért mellette szoptasd,ameddig csak igényli.

Boldog babázást,üdv

2008. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
50%
4 hónapos kortól
2008. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon vitatott dolog. Most azt mondják, hogy az anyatejes babák 6 hónapig ne kapjanak mást, a tápszeresek meg 4 hónaposan kezdhetik a főzelékeket. Mondjuk mi három hónaposan kezdtük, mert úgy láttam, eljött az ideje. Minden baba más. Igazából ennek az a logikája, hogy a babának a pocakjába egy bizonyos mennyiségű tej fér bele. Na most van, amikor tele van a poci tejjel, de mégis éhes, viszont többet ugye nem tud enni, de ez a tápanyag már kevés neki. Amikor az ember ezt tapasztalja, akkor el lehet kezdeni a szilárd ételeket, elsőként a gyümölcsöt (alma), majd a főzeléket. Régen amúgy az volt a bevett szokás, hogy 3 hónaposan kezdték a főzeléket, majd hat hónaposan már két főzelék, és így tovább. Ha te így akarod csinálni, akkor eheti a négy hónaposnak való bébiételeket is, bár sokan azt mondanák, hogy ezt tilos, de hát anno minket is ezekkel etettek, és nem lettünk mind defektesek.
2008. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy tudom, a tápszeres babáknál is javasolják megvárni a 6 hónapos kort, hogy a bélrendszerük érett legyen...
2008. márc. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Na,akkor én leszek a "felháborító" anyuka!3 gyermekem van,19,14,és 9 hetes gyermekeim vannak.A fiaimat 3 hónapig tudtam szoptatni,utána tehéntej hígítva,főzelék,gyümölcs és 5 hónaposan már akár a húslevesből a zöldségek csirkemájjal,bébiétel!A 9 hetes kislányomat egyáltalán nem tudtam szoptatni,mert olyan gyógyszert szedek sajnos amivel tilos szoptatni!Nos,jött a tápszer,de abból is 5 féle,mert mindegyiktől problémája volt!Egyszerűen a végén már undorodott tőle!Tehát egy hete ugyanúgy tej,2 napja répafőzelék,és érdekes azóta se egy kiütés,se hasfájás,se hányás nincs!Ja...és egy doboz tápszer 3000Ft,kb.20000Ft-ot pocsékoltunk el a hipoallergén szarokra!Ugyan már,a csóró ember mivel eteti a gyerekét,és mégis egészséges!Ez a modern világ teszi beteggé a gyerekeket!Egye meg a tápszert az aki kitalálta!
2010. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!