Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekorvos nem küldött...

Gyerekorvos nem küldött 4hónapos babával csípőszűrésre. Kéne aggódnom?

Figyelt kérdés
Ismerősöméknek kötelező. Vigyem el magán dokihoz biztos ami biztos? Vagy az oltásoknál rendben találta azért nem küldött? Van ilyen?
2011. dec. 26. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudtam, hogy kötelező. Rákérdeztél a gyerekorvosotoknál, hogy mi az oka, amiért nem küldött? Nálunk a csípőszűréssel egyidőben hasi és koponyaröngtent is csináltak a babánknál.
2011. dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hat hetes korában ezeket megcsináltattuk,persze azt is "önszorgalomból". Már túl vagyunk a 4hónapos oltáson,most egy darabig elvileg nem kell gyerekorvoshoz menni,és ezt csak most tudtam meg:( De akkor majd felhívom. Köszi a választ!
2011. dec. 26. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kérj tőle beutalót és kész. Nekünk automatikusan adta a doki, és akkor kellett legközelebb menni csípőszűrésre, amikor önállóan elindult a gyerek. Így már stabilan járva még egyszer megnézte orthopéd orvos (14 hónapos korában).
2011. dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 6 hetesen volt csípőszűrés. Szerintem nem kell aggódnod. De ha téged megnyugtat, akkor kérj a gyerekorvostól(háziorvostól) beutalót!
2011. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk 6 hetesen nem volt semmi, 1 hónapos vizsgálaton megnézte a gyerekorvosunk a babát, majd 4 hónapos korban kaptuk a beutalót az ortopédiára. Legközelebb 15 hónaposan kellett vinnünk a lányunkat, amikor már önállóan lépkedett.
2011. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is csak 6 hetesen kellett vinni. Kérdezz rá a dokinál, hogy hogy szokás nála, és hogy adna-a beutalót.
2011. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 hetesen kötelező és amikor elkezd járni a baba.


ha kell menni 4 hónapos korban is, azt a 6 hetes csípő vizsgálat eredményére ráírják. én kisfiam 2 éves, most már csak fél évente fogunk járni, ezelőtt 3-4 havonta, mindig az ortopéd orvos hívott vissza, nem a gyerekorvosnak a feladata :) de nyugodtan elviheted ha úgy érzed valami gond van, beutaló se kell, csak a 6 hetes vizsgálat papírja!

2011. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mi hathetes korában sem kaptunk beutalót,pedig a gyerekorvosnak kell adnia. Akkor is "önszorgalomból" vittük,de csak csípőultrahangra.
2011. dec. 29. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!