Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudjam elerni, h 5...

Hogy tudjam elerni, h 5 honapos babam 30 percnel hosszabbakat aludjon nappal?

Figyelt kérdés
ejszaka alszik minden gond nelkul, de nappal 30 perceket alszik, kipattan a szeme es elkezd jatszani, mondogat. de persze hamar elfarad es nyugos lesz es akkor mar elaltatni sem olyan konnyu. mar probaltam, h hagyjam ott hatha visszaalszik, de egy ido utan kiabalni kezd. mostansag belealszik a szoptatasba. aki mellen altatja a babajat mennyi ido utan teszi be a kisagyba?
2009. máj. 20. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy indulna a mélyalvási fázis, felébred. Én azt csináltam, hogy bizony ott olvasgattam mellette ( vagy netezek, mint most), és mikor letelik az a bizonyos 30 perc és elkezd picit mozdulni, összerezzenni, ottermek, kezét a hátára teszem, hogy érezzen, cumit gyorsan a szájába. 80%- ban sikerül elkapnom a pillanatot és alszik rá még egy fél vagy akár egy órát. Persze tök csend van, sötétitő behuzva. Őt egyértelműen zavarja a fény és a zaj.
2009. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
.....kezemet a hátára teszem:).....
2009. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a megnyugtatással, a mama ottlétének az éreztetésével "segíteném", hogy átlendüljön a mélyalvásba.

A picimet esténként, s az éjszaka folyamán is fektetve szoptatom. Éjszaka nem foglalkozom azzal, hogy mikor teszem be a kiságyába aludni, de nappal és az esti etetésnél igen. Este, fekve főleg, könyebben elszendereg szopi közben. Én nem hagyom, hanem megcirógatom, hogy "dolgozzon még egy kicsit". S ha látom, hogy már csak reflexszerűen szopizik, s ez inkább altatás magának, akkor egy kicsit hagyom (pár perc), aztán finoman bedugom az ujjam a szájába, s kiveszem a cicit. Ilyenkor még nem tudott elaludni, de már "húzza az álom". Nyitott a szeme, mikor felkelünk, kicsit ringatok rajta, jóéjt puszit adok, s beteszem aludni. A kiságyában még szokott pár másodpercig nyöszörögni (érthető, megfosztottam őt a mamitól és a cicitől :))), de aztán elalszik.

Fontos szerintem, hogy - az éjszaka kivételével - ne aludva tegyük az ágyába. Egyrészt, mert mire felébred, megijed, mert nem fogja tudni, hogy hogyan került oda (gondoljunk bele, ha mi máshol ébrednénk, mint ahol elaludtunk...), másrészről az ő és a te érdeked is, hogy megtanuljon magától elaludni. Ott, ahol biztonságban érzi magát, azaz érez téged, tudja, hogy jösz, ha hív, akkor lesz "bátorsága" elaludni, mert tudja, bármi történhet vele, te ott vagy mellette.

2009. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

11:54- es vagyok

Ja, és elfelejtettem, hogy nekünk is voltak, s biztos még lesznek is ilyen "30 perces alszom -felkelek -nyűglödöm" periódusai, hisz nálunk - miért is ne? - kettesével jönnek a fogacskák. Ilyenkor nagy türelem kell, de legyél mellette, mikor felébred és sír. Ha nem sír, akkor OK, de ha sír, menj be, s segíts neki. Én ringatni és dúdolni szoktam. Ha nagy a baj (sírás), akkor még visszaadom a cicit, mert van olyan, hogy később kap észbe, hogy hoppá! én még azért éhes vagyok! :))

2009. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat... most is a baba mellett ultem, mig aludt, de ettol fuggetlenul 30 perc szundi, elkezdett mozgolodni , kipattan a szeme es nagy mosolygasba kezdett a cumit kitepte a szajabol nagy vidaman. most elegedett keppel nez a vilagba, simogathattam, nyugtagathattam, hiaba, nem alszik vissza. csak sajnos ez az elegedett allapot egy felorat tart es aztan jon a nyugoles, ha lemerul az elem...
2009. máj. 20. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:

11:54- es

Ne baj! Ő ilyen! Nem biztos, csak gondolom (óóóó :))), hogy lecsekkolja, hogy mi van! Ha ott vagy akkor mellette, amikor hív, akkor nem lesz gond, egy idő után biztonságban fogja érezni magát. De szerintem ne ülj mellette. Pl én fontosnak éreztem, hogy lássa, hogy kimegyek, majd ha ő hív, s bemegyek, akkor az reakáció lesz az ő hívására. Ő önálló, megoldja magának, ha nem megy, úgy is hívni fog. Ez tutti! :))

2009. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!