Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik nálatok a...

Hogyan zajlik nálatok a felnőttek étkezése 9 hónapos vagy nagyobb babával? Baba hol ül, mit csinál? Tudtok nyugodtan enni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
17 hónapos a kislányunk, általában ő eszik először, esetleg közben rajtam kívül mindenki, aztán én, és amíg eszem, addig más vigyáz rá. Még nem eszik egyedül. Van, hogy tudok közbe én is enni, de ez inkább csak a másodikra vonatkozik. Előfordul, hogy ő csak levest eszik aztán én megeszem a levest, és utána mégis jelzi, hogy éhes még, és akkor együtt esszük a másodikat. Mikor hogy jön ki. Általában én, az anyja eteti, de van, hogy az apja. Amíg nem tud egyedül enni, addig biztos így lesz, de nem eszik lassan, sőt.
2011. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

9 hónapos a fiam.

Én reggel először 11-kor eszem, mikor leteszem a délelőtti alvásához. Különben nem hagyna. :) Néha éhen veszek már reggel, úgyhogy kap a szendvicsemből kenyérhéjat rágcsálni. Utána a délutáni alvása közben eszem, a vacsora már problémásabb. De néhány hete vajaskenyeret kap vacsorára, azt egyedül tudja majszolni a székében, addig mi is tudunk nyugodtan enni.

Hétvégén, ha apa itthon van, más a helyzet, mert van ki lefoglalja.

2011. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hónaposak a gyerekeim. Én kizárólag akkor eszem, amikor ők már/még alszanak vagy legalábbis pihennek a kiságyukban. Pont beszéltük is a férjemmel pár napja, hogy még sosem láttak minket enni.
2011. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9 hónapos a Fiam. Ha kettesben vagyunk, csak bekapkodok valamit, vagy megvárom, amíg elalszik. Ha a Férjem is itthon van, együtt eszünk, a Baba ül az etetőszékben és mindenfélét elé rakok, hogy szórakozhasson, de olyan is van, hogy párhuzamosan etetem magammal együtt.
2011. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9,5 hónapos a fiam. Ha eszünk, akkor ő a rugós hintájában van, vagy ha épp evésidő van neki is, akkr beteszem az etetőszékbe, és együtt eszünk. Nem szokott gondot okozni, jól elvan mellettem, meg persze, ha olyat eszek, ami neki is való, akkor adok neki, azt nagyon élvezi:))
2011. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek. Reggel én is majd éhen halok ő meg alig bírja ki a székeben míg elkeszitem a reggelit, de muszály, a hétvége már jobb, vacsoránál ott ül velünk és egy két kanál ő egy kettő én.

Utolsó előtti válaszoló bocsi, nem akaratlan lepontozni( nem szoktam) csak megcsúszott a kezem.

Várok meg választ, ha valaki ír.

2011. dec. 26. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát nemtudom..én mihelyst tudott etetőszékben ülni,próbáltam összehangolni az evésünket!Azt gondolom,hogy igenis ha van rá mód akkor egyen együtt a család!Ezt szokja meg a kezdetektől és akkor nagyobb korában sem lesz ezzel baj!Én személyszerint imádom a közös nagy családi evéseket!Odahúzom az asztalhoz magunkhoz és egy kanál/egy falat neki egy nekem közben Apával megbeszéljük mi történt vele/velünk aznap!Szóval én ilyeneket nemnagyon csináltam,hogy majd éhen veszek de várok míg letudom fektetni!Szinte az elejétől együtt ettünk!

Most 19 hós már elég szépen eszik egyedül de akkor is együtt eszünk az asztalnál!

2011. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

9 hónaposan még külön evett, de azóta már jó ideje összehangoltuk az étkezéseket, és együtt eszik a család. Még ő sem eszik egyedül (pedig már másfél éves elmúlt), de azért meg lehet oldani. Igaz, ez azért sem megy máshogy, mert minden kaját kinéz a szánkból, ezért ha nem így lenne, csak akkor ehetnénk bármit, amikor alszik. :)

Szerintem is sokkal jobb együtt enni, beszélgetünk közben, együtt van a család, van egy hangulata.

2011. dec. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is azt próbálom, hogy együtt együnk csak ő hiába 9 hónapos még inkább anyatejet eszik ezért hiába elkészítem a reggelit ő nem sokat eszik belőle menne ki a székéből, de nekem meg ennek kell.
2011. dec. 27. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!