Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akadt ki az egy éves...

Miért akadt ki az egy éves kislányom a játékbabától? Hasonló tapasztalata van valakinek?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kapott egy newborn kb.20 cm-es egyszerű kis visszafogott babát és mikor mutattam neki, hozzám bújt és elkezdett sírni. Soha nem láttam még tőle ezt a fajta sírást, nem tudnám beazonosítani,hogy ez most félelem volt-e. Közben pedig azért nyúlt a babáért.

Pár hónapja kapott egy porcelán babát, attól eléggé megilletődött, de azon nem csodálkoztam, én sem nagyon lelkesedem az ilyesmiért, de ez egy kedvesnek mondható, újszülötthöz hasonló kisbaba és nagyon meglepett a reakciója.


2011. dec. 26. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi történhetett a kislányoddal. Lehet h megijedt tőle?

Az én lányom 1 évesn kapott egy rongybabát, nem igazán érdekelte, kb 18 hónaposan kezdte érdekelni a baba. Most karácsonyra ő is babát kapott, mindenféle kellékkel, mert pár hete eteti, itatja és bilizteti a babát. Ma szinte egész nap "gondját viselte".

2011. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én semmi ijesztőt nem látok benne... Rongybabája neki is van, azzal elvan minden gond nélkül, néha megnézi , megöleli, de igazából nem foglalkoztatja túlzottan a dolog. Ez most valami más, de hogy mi????
2011. dec. 26. 23:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van valami a babán ami neki nem szimpatikus. Valami más rajta mint a többi babán.

A kis keresztlányom kicsi korában nálunk volt egy kicsit.

A fürdővizébe beletettünk egy felhúzható kicsi delfint aminek forgott az uszonya és úszott. Rettentően kiakadt.

Alig bírtuk megvigasztalni pedig amúgy semmi baja nem volt más játékokkal. Ki tudja mit látnak bele ők másképp látják és nem tudják még megmagyarázni. Szerintem tedd el a babát, ne erőltesd. Ha nagyobb lesz és tud már beszélni akkor vedd elő megint és nézd meg hogy reagál.

2011. dec. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is féltem a babáktól, sőt egyenesen utáltam őket. A mai napig rossz érzés fog el ha játékbabákat látok. Az okát nem tudom, miért.
2011. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az én ajándékom is ugyanilyen rosszul sült el.Egy olyan babát vettünk a féléves unokánknak,ami nyitogatja a száját és énekel,ha a hasát megnyomjuk.Amúgy nem ijedős és nagyon érdeklődő gyerek,de ettől nagyon megijedt,szerintem soha többé nem érdemes elővenni,mert ezek a félelmek nagyon rögzülhetnek.Szóval felejtsétek el azt a babát,adjátok oda valakinek.
2011. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én éppen ezért nem veszek ilyen 'meglepiket'. Elviszem a játékboltba a gyerkőcöt, és letesztelem, hogy mi tetszik neki, mitől nem retteg. Nagyon mellé lehet választani. :(
2011. dec. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én utálom a babákat nem tudom miért. Csak a barbi babát szerettem.
2011. dec. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell elfelejteni azért a babákat,fél év,egy év mulva lehet hogy az lesz a sláger. Ezt uzenem a nagymamamanak is aki a nyitogatos szaju babat vette...lehet hogy tul életszerű neki,vagy féltékeny lett hogy magadhoz ölelted,adj neki idot addig ne eroltesd,szerintem később még válhat belőle jo játék.
2011. dec. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom egy jó pár hete MINDENTŐL húzódik el és rázza a fejét, ami hangot ad ki (könyv, plüss figura, stb.). Minden ilyen játékából ki kellett vennem az elemet, és úgy már rendben van, játszik velük szívesen. És nekem is az a tapasztalatom, hogy a plüss állatokat sokkal jobban szereti, mint a babákat. Talán azt látja, hogy másik baba van még rajta kívül? Nem tudom, mindenesetre nem erőltetem.

16 hós kislány anyukája

2011. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat! Mi is eltettük a babát, talán majd később.

A kedves nagymamának üzenem, ha olvas még, hogy nehogy megbántódjon! A szívem szakadt meg, mikor láttam, hogy a nagyik ajándékát, vagy közeledését nem fogadta olyan nagyon lelkesen a kislányom, de ez minden hónappal változik és jobb lesz!!! Ezek a picik még olyan érzékenyek... De hamarosan mindből nagy nagyirajongó lesz!

2011. dec. 27. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!