Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon el vagyok keseredve a...

Nagyon el vagyok keseredve a hozzátáplálással kapcsolatban, volt ilyen tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babám, 5 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, és még mindig ott tartunk, hogy max. 10-20 g pürét eszik meg:(Egyáltalán nem akar kanalasat enni, a száját még SOHA nem nyitotta ki a kanál látványára, nagyon sokszor kilöki, vagy nem nyeli le, az etetésnél pár perc után sírni kezd, csapkod. csak almát, sütőtököt és répát eszik, az említett pár kanállal. tejpépet sem eszi.

így most ott tartok, hogy 99 %-ban tápszert eszik, éjjel is kétszer eszik úgy, hogy az utolsó etetés 9kor van este!!!!

emellett pedig: állandóan nyűgös, a nap 24 órájából 10et BIZTOSAN sírással, üvöltéssel tölt el.

légyszi osszátok meg a tapasztalatokat, mert már nagyon idegesít, úgy gondolom, hogy valami nincs rendben vele!


2011. nov. 10. 16:33
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, és második gyerek, úgyhogy van tapasztalatom...
2011. nov. 10. 16:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Voltatok már orvosnál?


Először azt mondanám, hogy a hozzátáplálás egy türelemjáték. Egyes babák lassan és sokára hajlandóak csak elfogadni ételeket. Barátnőm kislánya most 1 éves és még mindig sok-sok tápszert iszik és mellette - bár kezd alakulni már a helyzet - kevés normális kaját eszik. De mindemellett egy kiegyensúlyozott, vidám kislány.


Viszont mivel nem csak az a baja a babádnak, hogy alig eszik, hanem még nyűgös is, ezért én elvinném orvoshoz.

Jó esetben megkapjátok, hogy ő egy ilyen baba és tűrd el (lányommal ez volt!), más esetben pedig ha baja lenne, legalább kiderülne, ha gond van.


Lányom 7 hónapig ordított, és nem volt egy jó apunk sem. Aztán megváltozott a helyzet. Nála semmi eltérést nem találtak, csak az volt, hogy hát ő ilyen...miközben én meg kikészültem.

De aztán folyamatosan jobb és jobb lett. Most eszik és mosolyog. Csak kitartás és türelem kellett hozzá, de baromi nehéz időszak volt.

2011. nov. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem volt egy jó NAPUNK sem

elírtam, bocsi

2011. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem jön esetleg most a foga?

Kanalas vagy a tápszer van előbb?

Annyira még nem vagytok elkésve a hozzátáplálással, nem próbáltál valami étvágyjavítót? Vagy falatkákat?

2011. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

orvosnál még régebben voltunk a sírás miatt, de azt mondta, hogy ilyen "szenzitív"...védőnőnk most nincs csak helyettes, aki csak annyit mondott a mennyiségre, hogy "hááát, az valóban nem sok"

a tápszerrel nincs gond, azt legalább megeszi, így nem gondolnám, hogy az étvágyával van baj, viszont biztos kevés már neki, mert éjjel is kétszer eszik!

fogát nem tudom, hogy jön-e, de biztos nem azért nem kéri, mert már a kezdetektől ez van és 2 hónapja kínlódok.

2011. nov. 10. 17:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Hú, hát nem lehet könnyű dolgod, az tény. Én is küzdök a lányommal, mondjuk az enyém elfogadja a kanalat.

Nos, mi lenne ha adnál neki napközben kanalat, hogy megszeresse, megszokja?

Én így csinálnám, aztán tennék bele ezt azt, aztán etetném, mert előbb utóbb megszeretné. Próbáld ki! És ne várj eredményt egy nap után, legyél türelmes

2011. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, várj egy két napot, és próbáld újra kanállal etetni!Adj neki a kezébe kanalat játszani, had barátkozzon vele! Én a lányomnak mindig adok egy teás kanalat, azt rágja a foga miatt! A tápszer után mennyi időre próbálod a pépet? Nem lehet, hogy nem telik el elég idő? Nem vagy elkésve, tudom, nehéz, de minden gyerek más! Az enyém egy éves, és még mindig sokat eszik tápszert, van olyan nap, amikor csak a főtt kaját, meg a gyümiket eszi, van olyan, hogy tápszeren kívül alig akar elfogadni valamit! És nálunk olyankor van, hogy nem akar a tápin kívül mást enni, amikor nagyon beindulnak a fogak! Kitartást!
2011. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel adod ezeket?Mármint mit keversz hozzájuk?

Banánt nem adtál még neki esetleg nem kanálla, hanem a kezeddel?Szétnyomod, azt tuti meg tudja úgy enni

2011. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen pánikban voltam én is, mint te, amikor ennyi idős volt a fiam. Ne aggódj, rendeződni fog! Az én kisfiam 8 hósan úgy megmakacsolta magát, hogy a már kiváltott ebéd helyett is csak tápszert volt hajlandó elfogadni! Mondtam az orvosnak, hogy mi visszafelé haladunk!:( Aztán fogalmam sincs mi történt, de egyik napról a másikra egyre több szilárdat evett meg a fiam, most pedig már 200 gramm főzelék úgy lecsúszik, hogy még enne utána gyümölcsöt is!:) 10 hónapos.
2011. nov. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A sírós időszak dettó, mint nálatok szintén! Most, hogy már kúszik ezerrel, sokkal kevesebbet nyafizik: érik az idegrendszere, és nincs ideje unatkozni, mert folyton úton van.:) Most már csak akkor van üvöltés, ha 2 percre beteszem az ágyába, mert ki kell mennem. Egyébként folyton a sarkamban van, és boldog vigyorral "közlekedik".
2011. nov. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!